Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki
Wesprzyj Polski Portal Literacki i wyłącz reklamy

Pokroję naszą chwilę


Koło Fortuny

Rekomendowane odpowiedzi

Podobają mi się dwa pierwsze i dwa ostatnie wersy.
Niestety : ,,wspomnienia gorące'' czy ''napięta jak struna'' są już mniej oryginalne.
Rymy radziłbym wyrzucić, bo nie są za fajne(odmiana przez przypadki)
Wersyfikacje też bym zmienił, ten jednosłowny wers nie wygląda i nie brzmi za dobrze.
Może po prostu w jednym wersie napisać: ''napięta jak struna''?

Pozdrawiam Ciołek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojojoj, bardzo słabieńko. Wiersz asylabiczny (a średniowiecze już nam się skończyło dosyć dawno)... środek - jak rzekł poprzednik, oklepany do granic. Zgrzyta mi to krojenie chwili na minut tysiące, bo jest nielogiczne - chwila to jakiś nieokreślony okres czasu (na ogół krótki), minuta to już zupełnie ściśle określony czas; pomijając tutaj niekonsekwencję filozoficzno-matematyczna (jak można coś niekoreślonego dzielić na równe określone części), pozostaje logiczna (bo tysiąc minut to jest już ponad szesnaście godzin, a tysiące minut to kilka, za przeproszeniem, dób - trudno taki okres czasu nazwać chwilą).
No i tematyka siakaś taka... błaha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sceptik - za dużo w Tobie logiki, kto powiedział, że w poezji należy się jej doszukiwać? W poezji raczej można sobie pozwolić na pewną dowolność. Zastanawiam się, czy trafiłeś do odpowiedniego działu, bo wybacz, ale to nie miejsce na matematyczno-logiczne wywody i obliczenia...
Przykro mi, że nie trafia, trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...