Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Poezja na gorąco, czyli o fristajlu etc.???


Rekomendowane odpowiedzi

Przyznam się, że nigdy nie słuchałam piosenek hip-hop'owych. Ani niczego w tym stylu. Ale ostatnio znajomy polecił mi przesłuchanie utworu zespołu o szumnej nazwie: "Nagły Atak Spawacza". Oczywiście w tekście było kilka niecenzuralnych, ale mimo wszystko napisany był bardzo przemyślanie i bardziej skłaniał do zastanowienia, niż niektóre utwory poetyckie. Czy wobec tego, teksty hip-hopowe możemy uznać za poezję? A tak przy okazji, to polecam zespół "Haiku Fristajl" i utwór "Sarenka" :)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwiłbym się gdyby wszystkie teksty hh były gorsze od najgorszych wierszy na świecie. Ale żeby coś nazwać poezją to powinno być tam naprawdę coś... nie można powiedzieć 'teksty hh to poezja', albo 'to nie poezja'.. wszystko zależy od tekstu. jakbym ze swojego najlepszego wiersza zrobił kawałek hh, to byłoby coś, a jak z najgorszego to byłoby żałosne. mimo wszystko większosć piosenek hh z jakimi się stykam mają bardzo niski poziom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



hmm... Ty też masz rację. Ale ja się wcale nie chciałam kłócić :). Po prostu bardzo często spotykam sie z przekonaniem, że hip-hop to nic mądrego i wogóle w całości do bani. Jak mówiłam, ja też tego rodzaju muzyki raczej nie słucham. A tak przy okazji, to jeżeli ktoś w muzyce szuka minimum słów i maksimum treści, to polecam Tadeusza Nalepę, a w szczególności "Modlitwę" i "Nauczyłem się niewiary". Aaah bluesik... Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...