Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Lajdak


Villain Young

Rekomendowane odpowiedzi

Dajcie spokoj... Nie ma wody juz w potoku... To co dobre szczezlo,zgnilo... Nie ma sensu wierzyc w milosc... Lepiej w chlodnym skryc sie mroku... Dajcie spokoj... Juz nie jestem... Po co mamic slow szelestem... Zlem sie stalem i lajdakiem... Nie tym,co kiedys chlopakiem... Cieplym,milym,z duzym gestem... Juz nie jestem...
Nic nie zmienie... Uniesc musze smutku brzemie... Uczuc szyfru nikt nie zlamie... Serce w zimny zaklne kamien... Chociaz jeszcze ktos w nim drzemie... Nic nie zmienie... Kiedys moze... Wtedy inny wiersz utworze... Gdy zrozumiem cisze,siebie... Widzac slonce znow na niebie... Oczy z radoscia otworze... Kiedys moze... Moze kiedys...Chcialbym wierzyc... (V.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Nowy :)
wielokropki już nie są poetyckie
hehehe, w każdym razie źle wyglądają

zdaję sobie sprawę, że każdy piszący przechodzi etap
zwany "epoką wielokropka", ale im szybciej go zakończy
tym lepiej :)

w kwestii rymów niech wypowie się ktoś
kto się na tym zna

a co do treści: mnie nie powalił
ale bywały znacznie gorsze debiuty

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

momentami tracisz rytm, i powtarzasz te same słowa w rymach, w takiej formie wiersza źle to wygląda
porozrzucanie strof uważam za dośc ciekawy pomysł (coś dla odmiany) ale spodziewałem się że coś będzie jeszcze za tym ukryte a to poprostu porozrzucany tekst spacją
co do treści to także z krzesła nie powaliła

nisko się kłaniam i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierszy rymowanych nie lubię... można rytmizować w inny, znacznie lepszy sposób, np:

Na zachodzie w mieście Bonn
Dobre serca mają ludzie.
Przy uliczce w mieście Bonn
Mały mieści się lokalik.

Nasi by tam dawno, panie,
Bibliotekę czy świetlicę,
Albo żłobek, by oseskom
Marksizm wpychać w małe główki.

-nie ma rymów, przynajmniej w tradycyjnym tego słowa znaczeniu, a jest tak ładnie, rytmicznie. No, ale nie każdy musi w końcu być wielkim poetą.
Widać, że wiersz "młody" - bo i wielokropki, i tematyka niedojrzała...
Ale
"młodość" nie usprawiedliwia jezykowych kasztanów, a do takich zaliczyć należy "nie tym, co kiedys chlopakiem" (wygibas tylko dla rymu) i "chłopak z dużym gestem" - to juz jest błąd jezykowy.
Trzeba pisać dalej, nie osiadać na laurach. bo nie ma na czym osiadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra,dobra..poddaje sie hehe:))..Moze inny dorzuce..ale juz nie dzis,bo znow sie w rozmieszcenie zaplatam:(..Jak zrobic ukladanie takiego wiersza?Jest jakas mozliwosc automatyczna?Dzieki..i za opinie..i za krytyke:)..W wolnej chwili sobie Wasze poczytam..Kto tu jest "NAJwiekszym Poeta/ka":)?Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...