Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki
Wesprzyj Polski Portal Literacki i wyłącz reklamy

Wątek o tym czymś.


Oscar Dziki

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie. Coś mi podpowiada, że cosiują o charyzmie Ci, którzy nie mają pojęcia, czym charyzma jest i nie umieją jej nazwać, cosiują o ciekawych metaforach ludzie, ktorzy ich nie dostrzegają jako zabiegów. Generalnie w moim mniemaniu cosiowanie jest słabością leksykalną. Jednak mówienie o czymś, że ma "to coś" jest mówieniem pustym, czyli właściwie nie-mówieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Wtedy wiem, że mam luki w wiedzy i albo to stwierdzam i piszę, że utwór wybiega poza moje poznanie zasad harmonii, albo szukam przyczyn tej "ładności", gdyż takie zawsze istnieją i są opisywalne.

Wyobrażasz sobie tekst krytyczny, w którym ktoś pisze o sonetach Szekspira, że mają "to coś"?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie musze sobie wyobrażać, widziałem masę takich krytyk, to nagminne we wstępach, a potem taki Mr. Academic Critic przez resztę eseju próbuje dociec co miał na myśli pisząc o tym czymś, najczęściej okazuje się, że poległ. Już tylko wspomnę pamiętny esej T. S. Elliota, o tym, że z "Hamletem" jest coś nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Nie chcę o Panu mówić aż tak bardzo, żeby zaraz zakładać oddzielny wątek, zmieszczę się jeszcze pod tym.:)

Cóż - wdepnęłam w gówno i się ubabrałam
Ja również zamykam ten temat, zrozumiałam swój błąd aż nadto - błagam o wybaczenie.

Zdążyłam się jednak zorientować, że jest Pan szczególnie wyczulony na błędy (proszę zauważyć, że spolszczony Oskar niezwłocznie, za pańską sugestią, poprawiłam na Oscar) zatem czy wolno mi będzie, tak na marginesie oczywiście napomknąć, że może warto byłoby poprawić słowo "zajżę" (wiem, wiem to nie moja sprawa jakie kto normy akceptuje - "co wolno wojewodzie...itd)
Kłaniam się
"Z Nowym Rokiem nowym krokiem" jak to mówią
zdrowia życzę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...