Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Zrób to dziś, zapomnij jutro
Odstąp kiedyś innym ludziom
Nie czyń nic jak utarto

Spójrz na kwiat i pochyl się
By go powąchać, tylko oczom nie zostawiaj go
Nigdy przed swa chęcią się nie wahaj
Poczuj cos silnego, od siebie silniejszego

Chwyć pług, by moc później trzymać książkę
Sprzedaj swoje ciało, kup swoja duszę
Sięgnij po życie, złap je za rękę
Poczuj jak uciec próbuje

Nie bój się kowala, żelaza ani ognia
Kuj, twórz to wielkie słowo i czas
Imieniem Los, unikaj przed nim strudzenia
By zasiąść w końcu na ogromnym
Czekający na ciebie nieba tarasie

Opublikowano

stare motywy całkiem na nowo- ja na tak!

"tylko oczom nie zostawiaj go"
jedyne zastrzeżenie- może bardziej poprawnie byłoby "nie zostawiaj go tylko oczom"- zmiana szyku zmienia trochę sens, ale nie będę nic mówić na temat poprawności, bo to mnie się ostatnio tutaj objeżdża za niapoprawne formy:)
tak też jest ok:)

oby więcej takich wierszy!
pozdrawiam ciepło!!
ER

Opublikowano

Dziekuje bardzo za komentarze co prawda to dopiero moj drugi wiersz na tej stronie ale zawsze to człowiekowi cieplej na sercu kiedy moze szerszej publicznosci pokazac co mu w głowie siedzi:)Wszystkich gorąco pozdrawiam zycze powodzenia i wiczenie dobrej muzy(pomyslnosci;)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • jak zwykle obrazy - ciekawe ale   miłość dźwięków potrzebuje słów i wyznań i czułosći seks namiętność fizys czuje bo ulega swej "wolności"   pozdrawiam
    • jak chcę widzieć oczy piwne no to spojrzę do lusterka ja uwielbiam błękit w oczach zieleń kocią czerń niewielką   sił nikomu nie brakuje w czasie figli z jakąś kotką satysfakcję mas niemałą "już dość proszęęę' słyszy słodko :)))
    • Wieczór. Jezioro zapina horyzont ostatnim promieniem światła. Słońce – spóźniony kochanek – tonie w jedwabnej, szepczącej trzcinie. Cisza. Nie pusta. To język pragnienia natury. W niej każde ich tchnienie. Woda milczy Ale to milczenie drży – jak skóra świata przed pieszczotą dłoni. Oni. Bez imion. Miłość nie potrzebuje dźwięku. Spleceni, jakby czas tkany był z ich oddechów, jakby każdy gest, każda ścieżka - prowadziła do tej chwili, czekał zapisany w niebie. A jednak – w ich spojrzeniach cień. Dotyk losu. Świat szepcze kruchą pieśń przemijania. Ich pocałunki – ciepło ciał i drżenie warg, symfonia żywiołów: ogień i wilgoć, wieczny alfabet istnienia. Nie całują się. Oni się stwarzają. Jezioro patrzy: nieme. Wierne. Rozświetlone – bez końca Brzeg milczy, lecz to milczenie kłania się Przedwieczności – ciszą bezmierną.    
    • @Berenika97 dziękuję, to dla mnie ważne, że tak uważasz :) piękne masz imię - już od jakiegoś czasu chciałam to napisać,.ale mi wypadało z głowy :) @Robert Witold Gorzkowski zrobiłeś mi dzień tym komentarzem, dziękuję :) muszę iść dzisiaj na spacer, może jaki wpatrzony w obłoki się potknie i wpadnie wprost w moje ramiona. To brzmi jak dobry patent na podryw :) @Łukasz Jasiński oj Łukaszu, zawsze się trochę boję tego Twojego "oj" :) @Gosława oj ja też - albo wulgarna, albo za smutna, albo nie taka. Posłuchać możemy i tyle, a potem pójść po swoje, bo nam się należy :) Dziękuję Ci bardzo za komentarz (to, że je lubię i, że są dla mnie ważne, to wiesz) i życzę dobrego czasu :)
    • @Gosława ładnie, wzruszająco. Twoje puenty jednak nie raz osłabiają tekst, tutaj tak dla mnie jest, pozdr.
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...