Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki
Wesprzyj Polski Portal Literacki i wyłącz reklamy

granica


Confiteor

Rekomendowane odpowiedzi

jak czytam to forum od pewnego czasu, to dziwi mnie, że kogoś dziwi takie zachowanie. Od dłuższego czasu mamy tu konflikty i różnego rodzaju kłótnie, które najczęściej kończą w "koszu" tylko pogłębiając frustrację "twórców" i dyskutantów, wyraźnie dając do zrozumienia, że administracja tego portalu preferuje właśnie taki sposób rozwiązywania wszelkich problemów i konfliktów (ma rację, ten kto silniejszy /bardziej chamski) Trudno się zatem dziwić, że idąc za przykładem z góry i użytkownicy zaczynają załatwaiać swoje porachunki w taki sposób (zamisat kulturalnej dyskusji i argumentów)

do przemyślenia

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.




z całym szacunkiem ale jest pan chyba niewykształcony jeśli chodzi o prawo. konstytucja zabrania jakiegokolwiek obrażania ludzi, bo wolnośc jednego człowieka kończy sie tam gdzie zaczyna sie wolość drugiego. nikt do nikogo nie ma prawa powiedzieć 'ty głupia cipo', czy pan nie zdaje sobie z tego sprawy? czy nie rozumie pan że bez względu na to jakie ma pan osobiście zdanie na jej temat to prawnie (nie mówiąc tutaj już o etyce moralności czy wychowaniu którego najwyraźniej panu brakuje jeśli twqierdzi pan że można tak wyrazić sie o osobie której nawet pan nie zna, o jakiejkolwiek osobie, nawet do prostytutki nie może pan powiedzieć 'dziwko' bo może pana za to pozwać. niech p[an troche myśli) nie ma pan prawa wypowiedzieć takich słów na niczyi temat. ja nie moge. że też tacy ludzie jeszcze istnieją ==. o chryste. żeby nie znać nawet takich podstaw wychowania, moralności, etyki czy chociażby konstytucji! żal serce ściska.
heh, akurat prawo znam lepiej niż można pomyśleć. nie tylko konstytucję.

poza tym proponuję szanownej prawniczce czytać ze zrozumieniem również. nie popieram mówienie "ty głupia cipo" do kogokolwiek. stwierdzam tylko, że w obecnych czasach nie jest to skandaliczne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja pytam jakie znaczenie mają dzisiejsze czasy? jak można stwierdzić że moralność własna, etyka czy wycjhowanie straciły na wartości jeśli jest sie szanującym człowiekiem? jak można na podstawie wierszy które ci nie pasują powiedzieć że ten ktoś zasługuje na dowiedzenie sie że jest głupią cipą? w dodatku to strasznie smieszne jeśli ludzie naszego pokroju, o umiejętnościach poetyckich godnych pożałowania w stosunku do prawdziwych poetów, ba, do poetki która za swoją twórczść dostała nobla!, twierdzą że jest ona bękartem poezji. to żałosne, prawde mówiąc, bo kto to mówi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


jak to już wspomniałem, żyjemy w (i tworzymy) zburaczałe, chamowate, gburowate społeczeństwo. to cała odpowiedź.
pozdrawiam również

p.s. oczywiscie staram się na co dzień nie powiększać rozmiarów tej smutnej sytuacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


to żałosne, ale czy ja to powiedziałem?
poza tym na temat nobla, hehe.
hehe, temat nobla wywołuje moje spore rozbawienie ze względu na chociażby laureatów pokojowej nagrody nobla.

widzę, że nie jesteś w stanie zrozumieć, że:
1. nigdy nie powiedziałbym do szymborskiej "ty głupia cipo"
2. nie poparłbym nigdy takiego stwierdzenia
3. fakt, że nie lubię szymborskiej jako człowieka nie za bardzo wynika z mojego stosunku tylko do jej poezji.

szkoda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moze jako autor dyskusji coś dorzucę
wg mnie słówko do noblistki naszej jest czymś niezrozumiałym pod każdym względem, bez względu na kontekst
podzielam również fakt, że czasy mamy takie nie inne a to jest tylko wspaniały przykład kulturalnego zuborzenia
widać jednak że niektórzy autorzy zapominają się nieco w swojej anonimowości i rzucają czym popadnie i w kogo popadnie
czytając masłowską można przekonać się o tym jak na tacy, ale czy właściwe jest nadal nazywać to przejawem działalności artystycznej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dyskusja o szacunku dla innych po prostu zaje*** - nikt nie ma obowiązku szanować innych, nie może tego nakazać żdna konstytucja ani żadna policja (nawet myśli) a okazywanie szacunku wbrew własnym poglądom to hipokryzja (wystarczyło pooglądać telewizję po śmierci niejakiego karola w.)
koleżanka drewnianepalce z argumentem o "wolności" nie trafiła nawet w płot, gdzie wolność gdzie szacunek?? te wie płaszczyzny nie mają chyba nawet jednego punktu wspólnego...
nie możesz uderzyć/okrasć/zabić człowieka pod zarzutem "braku szacunku"/głupoty czy czegokolwiek temu podobnego, ale masz pełne prawo uznać (i teoretycznie, w myśl zasady wolności słowa) powiedzieć: to jest "głupia cipa" - masz pełne prawo tak myśleć i kazdy ma - jednak aby wyciągać z tego faktu konsekwencje wobec tej osoby - potrzebujesz dowodów i argumentów...
łapiesz niuans??

ps. szczytem kretynizmu jest twierdzenie, że nagroda nobla o czymkolwiek świadczy i powinna dawaćjakikolwiek prestiż i autorytet...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja nie mówie o szacunku jako o podziwe, tylko o szacunku jako o szanowaniu praw człowieka. możesz myśleć co chcesz i o kim chcesz, nie masz prawa powiedzieć, a tym bardziej napisac publicznie że ktoś jestgłupią cipą. nie masz prawa. żadnego. jest to zabronione przez prawo. to miałam na mysli mówiąc o szacunku, o szanowaniu praw człoweika, które ma każdy z nas, a ich łamaniem jest używanie wulgarnych epitetów w stosunku do kogokolwiek. podważysz to że prawo zabrania publicznego obrażania osób niepublicznych jaką bez wątpienia jest Pani W. Szymborska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie bardziej dotknęłoby jakby ktoś publicznie napisał (... tu kilka faktów z mojego życia) niż wyzwał mnie od c*****w i c*****p - boli tylko prawda... stwierdzenie że nazwanie kogoś via internet "głupią cipą" jest zamachem na prawa czlowieka jest co najmnie fantastyczne... może co najwyżej być zamachem na własny wizerunek, jako człowieka kulturalnego i wartego dyskusji, a to i nie z powodu użycia wulgaryzmu, a tylko dlatego, że uzywanie wulgaryzmów jest przejawem agresji i świadczy o braku zarówno argumentów jak i umiejętności ich przedstawienia (a umiejętność dyskusji to najbardziej podtsawowa ludzka cecha, ktoś kto zamiast rozmawiać używa krzyków, obraża (w tym używając wulgaryzmów, ale to tylko ułamek), bądź wycofuje się z dyskusji (co gorsza używając swoich przewag (siła) aby zachować dla siebie "ostatnie zdanie" i pozory racji... przedstawia samego siebie jako człowieka ułomnego - właściwie nie człowieka a zwierzę - i z tego powodu używanie wulgaryzmów jest tak niemile widziane - a nie (jak w międzyczasei dla ułatwienia przyjęto) ze względu na "brzydotę" tych słów pe se

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Bardzo proszę, nawet podajac przykłady, nie pisać na forum wulgaryzmów.

a.
swoje zdanie na temat "wulgaryzmów" właśnie wyłuszczyłem - i będę ich używał w takim kontekście jak napisałem (jako że nie nazwa róże różą czyni :) ) , chyba ze zostanę odwiedziony od tychże racji - zapraszam do dyskusji - ze swojej strony mogę obiecać że będę wykropkowywał wulgaryzmy dopóki nie zrozumie Pan że to są tylko słowa i pomiędzy ch**** a cjhem nie ma żadnej różnicy

pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja dalej pytam sie pana bogdana, uważa pan że całkiem na miejscu jest takie stwierdzenie na temat osoby której sie nie zna, nie dorasta swoją twórczością do pięt? czemu twierdzi pan że internet odbiera wage czemukolwiek? czy to nie ludzie siedzą przed komputerami? czy internetowa anonimowość zwalnia cżłowieka z wychowania, kultury, etyki czy moralności? jak dla mnie to smieszne. pan naprawde uważa żestwierdzenie jakie padło z ust pana codyego jest całkiem normalne? jakie to szczęście że nie zadaje sie z takimi ludźmi. lepiej skończmy te rozmowe, jak widać pan jest głęboko zapewniony o swojej racji więc dalsza rozmowa nie ma sensu. dobranoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...