1 godzinę temu, viola arvensis napisał(a):@Sylwester_Lasota znakomite strofy !
Lecz...
Skoro cała jestem poezją
mam prawo kochać poetę z krwi, kości
życie napełnię mu słodką nadzieją
nigdy nie pozna prozy w miłości...
Jeśli mu będziesz Poezją,
stanie dla Ciebie się wierszem,
połączy taka was jedność,
jakiej nie zaznał nikt jeszcze.
A gdy Cię całą obejmie,
w Tobie zatopi kompletnie,
przenośnie wszystkie już zdejmie,
to będzie wtedy najpiękniej.
Wreszcie się sprawa wyjawi
na koniec, jeszcze ważniejsza,
że więdnie wiersz bez Poezji,
tak jak, Poezja bez wiersza.
Dziękuję :)
Pozdrawiam serdecznie.