Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

brak tytułu


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Wirus o powolnym rozwoju
zagnieżdża się w ciele
opanowuje
w końcu odchodzi bądź też nie.

Trzecia faza powolna
regeneracja meliny wymagająca czasu.
Teraz już wszystkie organy wewnętrzne funkcjonują
jak dobrze naoliwiony mechanizm.

Nauka nie potrafi uzdrawiać
obserwować być może...

Słyszałam tą historię wiele razy
więc czemu mam w nią nie wierzyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wiem o co chodzi nawet dogłębnie wiem...dobrze ze nie jestem tym wirusem...że to ja nie wyżeram nie psuję...ale ogromną empatią jestem...
kasiu miło widzieć coś na poezji...

wirus umiejętnie
wije gniazda w ciele
wykluwa młode
zabija pozostawia

sam nie wie co robi

regeneracja mieliny
wymaga czasu

teraz już organy
naoliwione
czasami jak maszyny
działają

nauka nie potrafi
uzdrawiać
oczy bezradności
wytrzeszcza

słyszałam tą historię wiele razy
więc dlaczego mam wierzyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ależ ja nie wątpię, że Kasia jest przemiłą osobą, ale co mnie to obchodzi? chcę tylko zrozumieć wiersz, czy to tak dużo? ja się nie naśmiewam tylko wyrażam swój krytyczny stosunek do czegoś, nigdy kogoś, a jeżeli mam się opowiedzieć po jakiejkolwiek stronie to chcę wiedzieć o czym mówię. intuicja mnie do tej pory nie zawiodła, a teraz mówi, iż autorka nie chce mi powiedzieć o czym napisała wiersz, bo sama (bez obrazy) nie ma o tym zielonego pojęcia. jeżeli się mylę niech mnie ktoś(ona) oświeci. serdeczności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze rozmowy toczą sie bez ze mnie . Heh wybaczcie ale bylam na zabiegach. Dopiero teraz wróciłam wiec juz odpisuje . Mam nadzieje ze nie pomyslano że uchylam sie od odpowiedzi bo napewno tak nie jest...

Samo zło---co do Ciebie to bardzo dobrze wiem o czym pisze,co miałam na myśli pisząc ten wiersz i doskonale potrafie interpretować .Wiec prosze Cie nie wydawaj POCHOPNYCH WNIOSKOW, bo tego nie lubie, jeśli nie ma mnie na kompie a ty mówisz takie ot sobie rzeczy .(PODCZAS MOJEJ NIOBECNOSCI) Nic nikomu nie musze udowadniac . Najwyzej wytlumaczyc moge ALE to tez jesli bede miala na to ochote . Ciekawy jestes co mialam na mysli? a ja Ci odpowiem że siebie .Tak szczerze mowiac to nie powinna być twoja sprawa . To chyba wystarczy jako uzasadnienie.

Po drugie myśle że wiersz mówi sam za siebie i że wszystko w nim zostało napisane i raczej nie powinnam nic od siebie dodawać . Ale widze że(samo zło) nie jest zadowolone i szuka zaczepki . Wiec- wiersz wiadomo o czym jest -o wirusie. Zawarte są w nim moje watpliwosci i uczucia. Wiersz dotyczy mnie jak już wcześniej powiedziałam a dalej nie mam ochoty czegos dopowiadac bo boli. (potrafie,ale to nie historie z zycia by opowiadac na forum tylko poezja). A wiec oceniamy wiersz jaki jest a nie autorke.

P.S. dostane w koncu moze jakies wskazowki czy tez nie ?

SERDECZNOSCI DLA WSZYSTKICH .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze- "serdeczności" jest moje i złamałaś prawa autorskie
po drugie-jak mam ocenić, ewentualnie pomóc poprawić, skoro dalej nie wiem o czym on jest?
po trzecie- jak mam sprawdzić czy "jesteś na kompie"?
po czwarte- jeżeli umieszczasz wiersz na forum, automatycznie staje się on 'moją sprawą' i obchodzi mnie o czym on jest- naprawdę
po piąte- być może i wszystko zostało napisane, ale ja tego nie rozumiem, jeżeli nie chcesz dawać gotowej interpretacji tutaj, to wyślij mi prywatną wiadomość
po szóste- właśnie dlatego, że nie chce oceniać autorki domagam się wyjaśnień i/albo puenty, którą mam nadzieję zobaczę
po siódme- jestem dzewczynką:P. serdeczności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Nie bede sie z Toba wyklócać...bo nie mam na to ochoty...
2.Napisalam o czym jest . Widocznie nic do Ciebie nie dociera . Trudno .
3.Co do kompa wiem ze nie mozesz sprawdzic . To rozumiem. Ale przepraszam bardzo wysnuwasz pochopne wnioski na wstepie nic nie wiedzac rozumiesz???
4.Umieszczając wiersz na forum(warsztat)oczekuje wskazówek itd . Co mam ci tlumaczyc jeszcze skoro powiedzialam to co istotne? Gubisz sie w tym wszystkim co mówisz-naprawde. A nie masz racji.
5.Skoro nie rozumiesz to ja już inaczej Ci nie bede odpowiadać bo nie mam na to sił.
6.Złożyłam wyjaśnienia i uwarzam ze one są bardzo wystarczające.
7.To juz twoja sprawa kim jestes .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

małe nożyczki wersji Tomasza :

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.





wiersz nie jest zły...widze poprawę.. ;)musisz tylko popracować jeszcze nad tym, żeby dodawać swoim utorom nieco więcej tajemniczości czy niedomówień (choć widzę, że niektórym tyle tajemniczości wystarczy,by kompletni się pogubić i rzucać bezpodstawne oskarżenia) w każdym razie chętnie widziałabym więcej słów, które każą się głębiej domyślać ;) to lubię - ale to moje amatorskie zdanie ;)
pozdrawiam, papa
dobranoc;)


a Samo Zło : jak mógłby ktoś pisać wiersze nie wiedząc o czym pisze...? bez przesady.. przcież skądś to się musiało wziąć!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...