Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Kobiety są z Wenus a mężczyźni z Marsa, czyli o różnicach


Rekomendowane odpowiedzi

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


Drogi jasiu, może raczej Ty włóż okulary. Mówiłam o komentowaniu pod TEKSTAMI, w dziale Z na przykład. Nie o argumentacji w tym wątku. Pod wątkami o ile się nie mylę są odpowiedzi, komentarze dotyczą tekstów.
"dziewczyny, lepiej się uczą, ale tylko odtwórczo, jak im się poda kawę na ławę, to wykują się i dostaną piątki na egzaminie, ale za to zajęcia, na których wykładowcy wymagają od studentów ich własnej analizy (np z poezji) charakeryzuje zazwyczaj gra jedynie pary skrzypiec - męskich.
Zaś w przypadku analizy literackiej, kobiety mają tendencję do wyrażania raczej opinii opartych na własnych preferencjach i żadko są one poparte argumentacją."
Wyciagasz ogólne wnioski na podstawie kilku swoich koleżanek. To jest podejście dyskryminujące kobiety. To, że trafiło Ci się takie towarzystwo nie znaczy, ze to dotyczy ogółu. Jeśli nie to miałeś na myśli - zwracam honor.
Zwrotu "autor nie żyje" nie znałąm, wydaje mi się jednak dość nielogiczny - co innego "autor nie istnieje". W końcu znakomita większość autorów omawianych dzieł nie żyje, co nie przeszkadza nikomu uwzględniać ich w omawianiu ich twórczości.
Pozdrawiam, j.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

a jaki to przedział...? :> ;-)
od osiągnięcia dojrzałości płciowej, aż do... hmmm niektórym nigdy nie przechodzi, ale tendencja zauważalnie zaczyna słabnąć ok. 30 roku życia;)
przedłużyłabym przedział do 35 roku życia
z autopsjii :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę,że różnica między kobietą i mężczyzną jest potrzebna. Niewątpliwie przeszkadza to w komunikacji jednak co to by było za życie gdybyśmy wszystko wiedzieli o naszej drugiej połowie?? Meżczyźni mają swoje tajemnice ,własne myśli,którymi nie chcą się dzielić...powód trudno im zebrać się na szczerą rozmowę. Myślę jednak,że zawsze nadchodzi czas na zrozumienie pewnych rzeczy...Ludzie to takie wielkie dzieło Boga,że napisanie do nich "instrukcji obsługi" jest niemożliwe.Dodam jeszcze,ze czasem kobiety z Wenus łączą się z mężczyznami z Marsa i wtedy jest cudownie(wersja optymistyczna),normalnie(wersja racjonalistyczna)lub źle jeśli się nie dopasowali(wersja pesymistyczna).
Kończąc dodam,że kazdy przypadek jest odosobniony....rada jeśli człowiek z Marsa jest obcy to trzeba schować w kieszeń swoje ego i porozmawiać...nie jest trudno zrozumieć mężczyznę czy kobietę wystarczy się wsłuchać choć czasem jest to trudne i nawet moze się nie podobać.Życie jednak nie jest proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...