Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

bywa że czas mija nie odchodząc

kręci się dookoła człowieka

wyciąga jakieś stare plemniki

i mówi że ciągle są żywotne

na przekór logice i naturze


 

że w dużym akwarium je hoduje

w ukryciu jakimś w podświadomości

gdzie nawet powypuszczały nóżki

na nich pokracznie zwiedzają lokum

choć nie są półtora rocznym dzieckiem

a tylko półtoraroczną myślą

która to staje to się porusza


 

i nie wiadomo co lepiej zrobić

wypuścić ją na mróz czy uśmiercić

od razu żeby się nie męczyła

taka dziwaczna i karłowata

prawie jak nieudane zbliżenie


 

as kier a może jednak coś karo


 

Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Różne ludzie wciskają u nas guziczki.

Kiedyś przez chwilę obserwowałam jedną panią która na yt wróżyła z kart klasycznych... patrzałam i patrzałam, w końcu stwierdziłam, że w ogóle nie rozumiem o co jej chodzi i przestałam. Minęło trochę czasu do teraz. Tytuł napisałam ot, coś mi do głowy przyszło i specjalnie się nad tym nie zastanawiałam, potem sprawdziłam te niby znaczenia... no kurde, jednak coś u temtej kobiety zrozumiałam :))

 

Dzięki za zostawienie po sobie kilku słów.

Pozdrawiam.

Dzięki za zajrzenie.

Pozdrawiam :)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

      Fantastyczny obraz :) Mogę się z nim tak łagodnie utożsamić... :)
    • Oczekiwanie i rzeczywistość. Tak bywa i nie zawsze wiadomo dlaczego, bo bywa, ze czeka się za długo, a bywa, że obstawia nie tych co, trzeba, albo jest się w miejscu, gdzie ci, co trzeba są rzadkością. Czytając statystyki, to czekanie jest częstym zjawiskiem, bo obecnie ślub się bierze o wiele później, niż dawniej, więc niby można czekać. Pięknie to opisałaś, zapewne znasz takie przykłady. Najbardziej podoba mi się to o tej dziewczynie, która widzi się w witrynie dziewczynie, która czekała za długo. Pozdrawiam z podobaniem:)). M
    • @andrew

      Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

      Najlepiej, jeśli się tego nie rozdziela, bo codzienność wcale nie wyklucza spełniania snów, w zdrowej relacji między dwojgiem ludzi. @Wiechu J. K. Tak, to prawda. Choć należy pamiętać, że baśń to tylko baśń. Kluczyk służy nie tylko, żeby coś otworzyć, ale także, żeby coś zamknąć, we właściwym czasie. :)
    • Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

      @vioara stelelor Takie kluczyki do portali baśni są złotem pokryte i diamentami. Pozdrawiam :-)
    • Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

      @vioara stelelor Pisząc te zdania, myślałem o kosmicznych zjawiskach jakimi są czarne i białe dziury we wszechświecie. Czasami jedno słowo, które wpadnie do umysłu przez oko czyt. oczy, potrafi zobrazować myśl, która nazywa się wiersz. Tym słowem jest Bezczas. Czytam obecnie książkę w której pojawiło się to słowo i to był zaczyn do napisania wiersza. Jestem bardzo miło zaskoczony tak obszernym komentarzem, który sam w sobie jest jak perełka  literacka. Rzeczywiście jeśli źródłem jest Wszechswiat to życie i śmierć są tylko słowami, które przedstawiają istotę istnienia rzeczywistości, coś umiera aby coś nowego mogło się narodzić.
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...