Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

filozofowie zawiedli


Rekomendowane odpowiedzi

@violetta

 

Mi najbliższy jest prezydent Ignacy Mościcki, należał on do wolnomularstwa narodowego i dwa lata przed wybuchem Drugiej Wojny Światowej - rozwiązał on całkowicie legalne Loże Masońskie, tym samym: ratując ludzi przed eksterminacją - uratował inteligencję narodową, to dzięki niemu powstało Polskie Państwo Podziemne - cud na skalę światową, otóż to: Niemcy byli w ogromnym szoku jak się dowiedzieli o istnieniu polskich sądów, polskich szkół i polskich służb specjalnych, przecież: w sensie praktyczno-formalnym Polskie Państwo nie istniało, jeśli już mamy trzymać się Prawa, to: za Rzeź Wołyńską odpowiedzialny jest Hans Frank - on wtedy rządził Generalnym Gubernatorstwem (Komisariatem Rzeszy Ukraina i Dystryktem Galicja).

 

A tak przy okazji: przychodzi z pracy podchmielony tatuś, chowa do lodówki trzy czwarte Żubrówki, żona mu robi obiad, a po zjedzeniu obiadu tatuś sobie leży i odpoczywa - słuchając wojskowe piosenki, natomiast: w drugim pokoju dzieciaki się bawią - co to jest, proszę pani? Demoralizacja czy wychowanie patriotyczne? Przecież piosenki wojskowe mimowolnie będzie musiała słuchać żona i dzieciaki - tego się nie da siłą woli zablokować, osoby słyszące muszą słuchać nawet tego - czego nie chcą...

 

Łukasz Jasiński 

Edytowane przez Łukasz Jasiński (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

 

@Nata_Kruk dziękuję:) również pozdrowienia 

 

 

 

 

@[email protected] :) miło, że się radowałeś przy czytaniu:) 

Zdrówko aktualnie dobrze (choć wiadomo, że z nim zmiennie ;)), także swoje hołub, nie oddawaj za wiele, żeby i Tobie starczyło :)

Dziękuję 

 

 

 

@Amber :) też jestem zwolenniczką krytycznego myślenia, także wobec filozofii :) Wiadomo, teorie i słowa mogą zwieść. Co nie znaczy, że wszystko w filozofii odrzucam w czambuł, aż tak to nie. To po prostu wierszyk kijkiem w mrowisku zapisany ;)

Również pozdrowienia 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Amber

 

Dlatego prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski wspiera biblioteki - czytelnictwo, podstawą samodzielnego myślenia jest różnorodna wiedza, a tej ogromnie brakuje...

 

Łukasz Jasiński 

 

@iwonaroma

 

Filozofia uczy także odpowiedzialności, samodzielności i intelektualnej świadomości - wolności, najważniejsze są formalne dokumenty ze stemplem i podpisem danej osoby, reszta: to śmiecie do kosza, filozofia to także umiejętność używania merytorycznych argumentów i odpowiadanie na pytania, jak widać: większość tutejszych bywalców unika odpowiedzi na pytania - dlaczego?

 

Łukasz Jasiński 

 

@violetta

 

Nieprawda, byłaby, bo: historia to same wojny - zewnętrzne lub wewnętrzne, dziękuję za rozmowę i miłego dnia.

 

Łukasz Jasiński 

Edytowane przez Łukasz Jasiński (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Łukasz Jasiński możliwie, gdyby nie ta autostrada nie byłoby wojny. Polecam ten artykuł 

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

pisałam maturę z międzywojnia i kiedyś interesowałam się historią i miałam dobre oceny:) na lekcje przychodziłam z wielkim zainteresowaniem, miałam w liceum doktora historii i bardzo z moją najlepszą koleżanką Gosią byłyśmy wymagające, żeby nas przygotował do matury, a pisała garstka ludzi tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@violetta

 

Zaczynałem od Historii poprzez Literaturę Piękną do Filozofii i teraz pozostanę na mowie wiązanej - Poezji, niekoniecznie najważniejsza jest oficjalna historia, otóż to: Adolf Hitler proponował Polsce sojusz wojskowy przeciwko ZSRR i było to w 1936 roku, a na pogrzebie marszałka Józefa Piłsudskiego byli niemieccy żołnierze - oddali mu hołd, natomiast: generał Władysław Sikorski został zamordowany pod pozorem wypadku przez angielskie służby specjalne - MI6, wiele archiwów angielskich, niemieckich, rosyjskich, francuskich i amerykańskich nadal są zamknięte - nie chcą dopuszczać polskich naukowców, dlaczego?

 

Przypominam: jako były pracownik Archiwum Akt Nowych miałem szkolenie z Obrony Cywilnej, a także: miałem kurs archiwalno-kancelaryjny i otrzymałem ocenę dobrą - niech sama pani sprawdzi - co to oznacza.

 

Łukasz Jasiński 

Edytowane przez Łukasz Jasiński (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, pani Iwono, filozofia to również erudycja, która tworzy elokwencję, otóż to: pokonałem bez problemów komornika sądowego Olgę Rogalską-Karakulą i bez problemów pokonam komornika sądowego Agnieszkę Mróz, jedna mi ukradła książki, druga: po 16 latach próbowała mi ukraść pieniądze i to nie jest żaden przypadek - to są wyjątkowo prymitywne i głupie baby - nienawidzą takich mężczyzn jak ja...

 

                                        Samoedukacja

 

          Skradziony księgozbiór pogańskiego racjonalisty: Stanisław Orzełowski - "Historia rodu Jasińskich", Adam Zamojski - "Opowieść o dziejach niezwykłego narodu", Henryk Pająk - "Nowotwory Watykanu", "Ponura prawda o Piłsudskim", "Rosja we krwi i nafcie", "Piąty rozbiór Polski", "Dyktatura nietykalnych", Jan Legowicz - "Zarys historii filozofii", Waldemar Łysiak - "Cena", "Talleyrand", "Asfaltowy saloon", "Moja wyobraźnia", "Cesarski poker", "Lider", "Statek", "Kielich", "Czwórka", "Karawana literatury", "Kolebka", "Satynowy magik", "Flet z mandragory", "Najgorszy", Daniel Beauvais - "Trójkąt ukraiński", Jerzy Besala - "Tajemnice historii Polski", Filipe Armesto - "Cywilizacje", Edward Kołodziej - "Zarys dziejów Archiwum Akt Nowych", Alain Decaux - "Sekrety historii", Janusz Tazbir - "Polska przedmurzem Europy", "Protokoły mędrców Syjonu", "Zarys historii Polski", Zbigniew Herbert - "Utwory rozproszone", "Osiemdziesiąt dziewięć wierszy", "Barbarzyńca w ogrodzie", Jakub Czarnowski - "Kraków i Lwów w pocztówkach", Robert Bielecki - "Wielka Armia", Tamara Lewińska - "Złota księga miasta Warszawy", Antoni Czubiński - "Historia Polski dwudziestego wieku", Elżbieta Cherezińska - "Legion", Tadeusz Kisielewski - "Zdrajcy", Aleksander Krawczuk - "Polska za Nerona", Zbigniew Wendland - "Historia filozofii", Colm Tobin - "Mistrz", Władimir Abarinow - "Oprawcy z Katynia", Marek Barański - "Historia Polski średniowiecznej", Bartosz Awianowicz - "Sentencje i chreje greckie", Wiesław Szymański - "Uroki dworku", Władysław Szlengel - "Poeta nieznany", Zygmunt Krasiński - "Nie boska komedia", Andrzej Nowak - "Od Polski do post polityki", Sergiusz Piasecki - "Bogom nocy równi", "Zapiski oficera Armii Czerwonej", Renao Allegri - "Cuda ojca Pio", Cyprian Norwid - "Poezje", Jerzy Michalski - "Sarmacki republikanizm w oczach francuza", Jan Dobraczyński - "Najeźdźcy", Marek Stępień - "Kodeks Hammurabiego", Krzysztof Baczyński - "Utwory wybrane", Jan Twardowski - "Wiersze z szuflady", Jerzy Topolski - "Historia Polski", Franco Coumo - "Wielkie proroctwa", Adam Mickiewicz - "Pan Tadeusz", Jill Gregory - "Księga imion", Henryk Sienkiewicz - "Quo Vadis", Nex Arnor - "Całun turyński jest prawdziwy", Friedrich Nietzsche - "To rzekł Zachariasz", Józef Bałutewicz - "Wybór myśli i aforyzmów", Jose Sermago - "Miasto ślepców", Gall Anonim - "Kronika Polska", Jan Lechoń - "W mym sercu jak w bursztynie", Marian Zacharski - "Wbrew regułom", Michał Tymiński - "Historia Polski", Jane Bulster - "Zwierzęta wypoczywają", Juliusz Gromulski - "Warszawa", Ewa Wielańska - "Zamki i pałace", Paweł Loroch - "Warszawa w obiektywie" i "Poczet królów i książąt polskich", "Rozbiórka", "Skarby najbardziej niezwykłych miejsc na świecie", "Warszawa", "Cuda świata", "Atlas Polski", "Powszechna Encyklopedia Popularna", "Tysiąc lat pięknych dziejów", "Wielki słownik języka polskiego", "Tysiąc cudów architektury", "Poland", "Religie świata", "Atlas historii Polski", "Ballada o okaleczonym mieście", "Sto cudów architektury w Polsce", "Europa", "Historia architektury", "Polska", "Tablice historyczne", "Tablice geograficzne", "Polska w starej fotografii", "Warszawa w starej fotografii", "Antologia poezji polskiej", "Konstytucje Rzeczypospolitej Polskiej", "Słownik filozofii", "Polska poetów i malarzy", "Biblia humanisty" i "Polska to jest wielka rzecz!"

 

Łukasz Jasiński (2019)

 

Wszystkie te książki przeczytałem, oczywiście: prócz słowników, encyklopedii i tablic - one nie służą do czytania, tak naprawdę przeczytałem jeszcze więcej - miałem jeszcze drugi księgozbiór - ten to był mojej siostry - kupowała książki razem z "Gazetą Wyborczą" i korzystałem z biblioteki - nadal mam Kartę Stałego Klienta, mało tego: mój ojciec był wędkarzem i miał wędki - wszystko ukradła komornik sądowy Olga Rogalska-Karakula, więc? Niech mnie pani przekona, abym zaczął wszystko od samego początku - zaczął znowu kupować i czytać książki.

 

Łukasz Jasiński 

 

@violetta

 

Nie, proszę pani, to ja pani polecam - "Samoedukację" - opublikowałem ten esej poniżej, jak zwykle: dla przypomnienia - czasy czytania książek już dawno są dla mnie zamknięte - teraz jestem w okresie twórczym - tworze mowę wiązaną, dziękuję za rozmowę i miłego dnia.

 

Łukasz Jasiński 

Edytowane przez Łukasz Jasiński (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Łukasz Jasiński moje czasy czytania nie przeminęły, czytałam na wczasach bardzo ciekawe pozycje. Przeczytałam parę ciekawych książek, które wybrałam z biblioteczki, pod tym względem to wczasy się udały. Warto mieć w ręku książkę, która się wybrało spośród wielu. Już nie mam takiej głowy, ale uczy się języków prywatnie, indywidualnie, bo w grupie stratą czasu. Ekonomia jest bardzo ciekawa, studiowałam ekonomię :) to był najwspanialszy okres w moim życiu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@violetta

 

Dlatego nie dojdziemy do porozumienia: dużo bardziej dogadam się z Waldemarem Łysiakiem, Adamem Michnikiem i Leszkiem Bublem - oni też kupowali książki z drugiego obiegu lub spod lady, a jeśli chodzi o panią: nie ma pani mentalności buntowniczej - twórczej, raczej: niewolniczą i jest pani młodsza ode mnie, tymczasem: patrzy pani na mnie z góry, potrafi pani być wyjątkowo podła i mściwa, kiedy pani odpowiadam, to: donosi pani panu Mateuszowi i otrzymuję ostrzeżenia, nomen omen: ile pani otrzymała ostrzeżeń? 

 

Waldemar Łysiak był prześladowany w PRL-u przez SB, a po latach wyszło, iż jego żona to TW - wziął z nią rozwód i wyrzucił ją, jakby inaczej - na zbity pysk.

 

Adam Michnik był prześladowany w PRL-u przez SB, był współzałożycielem KOR-u i siedział w więzieniu jako więzień polityczny.

 

Leszek Bubel był prześladowany w PRL-u przez SB, był założycielem PPN i był prześladowany przez III RP - inwigilowany przez ABW.

 

Łukasz Jasiński wciąż jest prześladowany przez czerwony układ i czarną mafię - kościół, kilka lat temu został bezprawnie wyrzucony na warszawską kostkę brukową przez Hannę Gronkiewicz-Waltz i teraz jest pułkownikiem Tajnego Ruchu Oporu.

 

Wioletta? Pani nikt nie zna...

 

Łukasz Jasiński 

Edytowane przez Łukasz Jasiński (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@violetta

 

Nie wiedziałem: ile ma pani lat, jeszcze do pani nie dotarło, iż jest pani inwigilowana przez Tajny Ruch Oporu i przesłuchiwana przez moją skromną osobę? Tak to bywa w życiu: niepotrzebnie pcha się pani tam - gdzie nie wolno - sama pani założyła sobie pętlę na szyję i nie tylko pani... Trzeba było wcześniej myśleć, patrz: wiersz - "Duch" - jeśli pani będzie potrzebowała pieniążków, to: może pani iść do własnego kapłana - wbrew obietnicom Koalicji - Fundusz Kościelny nie został zlikwidowany, wręcz przeciwnie: dostanie jeszcze więcej kasy z budżetu państwa, de facto: od podatników... I tym wszystkim osobom, które tutaj wymieniłem, także: mojemu byłemu pracodawcy - Tadeuszowi Krawczakowi - przysługuje zasiłek kombatancki z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

 

Łukasz Jasiński 

Edytowane przez Łukasz Jasiński (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@violetta

 

Nikt pani nie weźmie za żonę, proszę wrócić na ziemię, czy wie pani, kiedy pracowałem w Archiwum Akt Nowych i tam pracowała rosyjska studentka - mieszkała w hotelu Hera obok Ambasady Federacji Rosyjskiej - nic im nie wyszło - zlikwidowałem wtyczkę w Archiwum Akt Nowych i rozpoczęłem grę wywiadowczą - zrobiłem z niej wtyczkę na Uniwersytecie Moskiewskim - została przejęta przez inny departament UOP.

 

Łukasz Jasiński 

Edytowane przez Łukasz Jasiński (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@violetta

 

Opiekować - tak, a wykorzystywać - nie, jeśli już: to nie za moje pieniądze, zresztą: już napisałem testament - Czarną Teczkę przekazuję po śmieci najlepszej na całym świecie firmie - Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, resztę: panu Sławkowi z Rembertowa, emeryturę i rentę socjalną - Zakładowi Ubezpieczeń Społecznych, mieszkanie nie jest własnościowe - lokal socjalny wróci do administracji - Gminnych Zasobów Lokalowych, jeśli chodzi o mnie: moje ciało zostanie spalone - prochy wrzucone do królowej polskich rzek - Wisły.

 

Łukasz Jasiński 

Edytowane przez Łukasz Jasiński (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • Będę miły, będę uprzejmy, będę się uśmiechał i będę słuchał Pójdę do kościółka wyklepać paciorek, pójdę do sklepu po chlebuś dla (ups, akurat z tym chlebusiem to fanie bo go kofam).   No, pójdę do budy jarmarcznej żeby kupić kapiszon u cygana. Bo wielki post i bo tak wypada.   Cyknę sympatycznie oczkiem do pani sprzedawczyni jak prawiczek strzela z karabinu batutem. Będę taki autentyczny, taki romantyczny, zadziorny, niepozorny   Zaśpiewasz mi Rojka piosenkę, że nigdy nie masz racji A ja w sobie potrzymam do kolacji   Wtedy pierdnę z sił całych i będziesz zbierać małe bobki muminków w pamiątce po moim serduszku   Odpowiedzialność, normy, decyzje. Ja je wszystkie rozumiem ale nie trafię do pierdla za środkowy palec do pana w sutannie czy w BMW. A jeśli nawet? W pierdlu lepszych znajdę kompanów niż zakłamane umyte wodą święconą dusze ochlaptusów moralnych wspak.   W każdym gangsterze jest pierwiastek dobroci.   Będę jakiś. No cóż. Będę taki jaki chcę, może i będę miły, może i uprzejmy, dla swojego i tylko i wyłącznie swojego interesu. Będę milionem ludzi z jednego dnia na drugi i to ja będę podejmował decyzję jakim, dla swojego i tylko i wyłącznie swojego interesu.   Te decyzje to właśnie ja.   Ja, którego nigdy nie poznasz.   Bo kij w oko Twojej dumnej, zasmarkanej, obleśnej, spoconej i niedomytej zdolności oceniania innych.   Au revoir!        
    • @violetta oj - a wydatki potrafią być duże :))) dziękuję za trafny komentarz!
    • @Leszczym Dlatego ludzie wybierają to co wygodne.
    • @Ewelina Zatrzymał mnie wyśniony wierszem urok. Pozdrawiam :)
    • Jest potrzebna Nikomu Zostawia ślady bez śladów  Otwarcie się skrada I nie tłumaczy się ze znaczeń    Efemeryda hybryda  chimera  Zostaje wciąż w tyle zawsze do celu dociera    I choć wie że teraz Cię  Nie ma  właśnie teraz wyśle ci wiadomość  Zawsze jak dziecko Z wszystkich najstarsza Twoja podświadomość   
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...