Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Zgłoś



  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • @Gizel-la   Bury kociak z Kocianowa miał nauczyć się dwa słowa. Lecz miał czy miau? Ciągle miauczał. Od miauczenia boli głowa.    W Kocianowie dwa kociaki, Ala z Elą, poszły w maki,  a za nimi Grzesiek. Teraz echo niesie  mlaski, klaski i miauczanki.  
    • Jeszcze wczoraj dziewczęta w sukniach kolorowych Nad pucharkami lodów – o wiśniowym smaku O próbach rozmawiały  (chyba?) baletowych, Słuchał ich nieuważnie dżentelmen we fraku.   W wyszczerbionym świeczniku trzy świece woskowe Po pożółkłych tapetach snuły blask zmęczony, Przez okno zaś patrzyły chmurki landrynkowe, O brzegach pozłacanych   lub bladozielonych.   A dzisiaj na błyszczących igiełek dywanie Sterczą spalonych ruin kości potrzaskane. Pod nimi leżą małych filiżanek ciała,   Sześciu koni piekielnych cwałem stratowane. Z niestłuczonego dzbanka spływa struga biała, Jak krwi kropla daremna lub urwane zdanie…
    • a przed nim – posąg wznoszącego japę ku niebu  Wielkiego Anarchy (trudno nie zauważyć, że to jedynie wyfircykowany beton. umysłowy.).   chodźcie, chodźcie! tylko w tym milenium  będziecie mogli obejrzeć wystawę artefaktów  z drugiej, mało znanej Atlantydy, która  nie miała tyle szczęścia, by zatonąć!   jedynie tu każdy otrzyma osobistą talię tarota, wróżka-drukarka wyczaruje mu karty  z koronowanym wisielcem  albo kościotrupem w sobolowym futrze!   agrobata się znajdzie, co spektakularnie skręci przed państwem kark, fiknie kozła wprost do grobu! będą pożeracze ognia, dławiciele się żarem,     porosną wam w dowodach opaczne personalia i wyjdziecie ubawieni, pan – jako Bronka Wauwaluk ty, mała – nazywając się Czesiek Zadowoletko.   ... truchtają gęsiego, błogoskupieni, błogomamieni,  trąc oczy, by lepiej widzieć, masując skronie, aby zrobić w głowach miejsce na więcej doznań, zachwycających obrazów.   i lezą, błogotrwawieni.   
    • @Dagmara Gądek Sam jestem mało dystyngowany ostatni garnitur zjadłem wcześniej, niż zdążyłem założyć na studniówkę, wiec nic nie wywalam :)
    • Otóż to: jak mówił Jan Chryzostom Pasek - "Polonus sum, Poloni nihil a me alienum puto!"   Łukasz Jasiński 
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...