Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Historia edycji

Należy zauważyć, że wersje starsze niż 60 dni są czyszczone i nie będą tu wyświetlane

rzygać mi się chcę na widok polityków
którzy o własne dupska się troszczą
zapominając o tych którzy im stołki
załatwili zawierzając ich obietnicom

rzygać mi się chce widząc głupkowate
uśmiechy na ich spasionych mordach
którzy o głodnych zapominają pomimo
że na stołach wiele im żarcia pozostaje

rzygać mi się chce słysząc jak oni cwanie
bronią się przed wymiarem zwanym prawem
konstytucyjnym które ponoć wszystkich
na równi ma w tym kraju obowiązywać

 

rzygać mi się chcę na widok polityków
którzy o własne dupska się troszczą
zapominając o tych którzy im stołki
załatwili zawierzając ich obietnicom

rzygać mi się chce widząc głupkowate
uśmiechy na ich spasionych mordach
którzy o głodnych zapominają pomimo
że na stołach wiele im żarcia pozostaje

rzygać mi się chce słysząc jak oni cwanie
bronią się przed wymiarem zwanym prawem
konstytucyjnym które ponoć wszystkich
na równi ma w tym kraju obowiązywać



  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • @Gizel-la   Bury kociak z Kocianowa miał nauczyć się dwa słowa. Lecz miał czy miau? Ciągle miauczał. Od miauczenia boli głowa.    W Kocianowie dwa kociaki, Ala z Elą, poszły w maki,  a za nimi Grzesiek. Teraz echo niesie  mlaski, klaski i miauczanki.  
    • Jeszcze wczoraj dziewczęta w sukniach kolorowych Nad pucharkami lodów – o wiśniowym smaku O próbach rozmawiały  (chyba?) baletowych, Słuchał ich nieuważnie dżentelmen we fraku.   W wyszczerbionym świeczniku trzy świece woskowe Po pożółkłych tapetach snuły blask zmęczony, Przez okno zaś patrzyły chmurki landrynkowe, O brzegach pozłacanych   lub bladozielonych.   A dzisiaj na błyszczących igiełek dywanie Sterczą spalonych ruin kości potrzaskane. Pod nimi leżą małych filiżanek ciała,   Sześciu koni piekielnych cwałem stratowane. Z niestłuczonego dzbanka spływa struga biała, Jak krwi kropla daremna lub urwane zdanie…
    • a przed nim – posąg wznoszącego japę ku niebu  Wielkiego Anarchy (trudno nie zauważyć, że to jedynie wyfircykowany beton. umysłowy.).   chodźcie, chodźcie! tylko w tym milenium  będziecie mogli obejrzeć wystawę artefaktów  z drugiej, mało znanej Atlantydy, która  nie miała tyle szczęścia, by zatonąć!   jedynie tu każdy otrzyma osobistą talię tarota, wróżka-drukarka wyczaruje mu karty  z koronowanym wisielcem  albo kościotrupem w sobolowym futrze!   agrobata się znajdzie, co spektakularnie skręci przed państwem kark, fiknie kozła wprost do grobu! będą pożeracze ognia, dławiciele się żarem,     porosną wam w dowodach opaczne personalia i wyjdziecie ubawieni, pan – jako Bronka Wauwaluk ty, mała – nazywając się Czesiek Zadowoletko.   ... truchtają gęsiego, błogoskupieni, błogomamieni,  trąc oczy, by lepiej widzieć, masując skronie, aby zrobić w głowach miejsce na więcej doznań, zachwycających obrazów.   i lezą, błogotrwawieni.   
    • @Dagmara Gądek Sam jestem mało dystyngowany ostatni garnitur zjadłem wcześniej, niż zdążyłem założyć na studniówkę, wiec nic nie wywalam :)
    • Otóż to: jak mówił Jan Chryzostom Pasek - "Polonus sum, Poloni nihil a me alienum puto!"   Łukasz Jasiński 
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...