Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Budka suflera


Rekomendowane odpowiedzi

No, no, ho, ho, doszedłem już do połowy, albo może nawet do trzech czwartych, a nawet w porywach możliwe, że do czterech piątych. Najwyższy więc już czas zacząć powoli rozbierać tę nieopatrzną, mocno przypadkową i pełną wszelkiej maści nie dości budkę suflera, którą uczyniłem ze swojego reala. Innymi słowy o tym samym może to już czas najwyższy, aby rozpocząć schodzenie z tej góry, w dodatku nawet nie Giewontu, ani nawet nie Rys, a raczej jakiegoś niskiego i łagodnego pagórka dajmy na to Gór Stołowych. Nawet ładnie tutaj, ale chyba trzeba pakować manatki, podśpiewując w duchu frazę ahoj przygodo i pogwizdując przy tym zarozumiało – przebiegłe, przybierając dumną pozę co to nie ja, skoro wdrapałem się na ten szczyt.

 

 

I tylko ktoś życzliwy spośród różnych nieżyczliwych podpowiedział mi, że schodząc też gdzieś można dojść, ba, nawet zajść można. Dobrze, dobrze, ale zajść od przodu, czy od tyłu?

 

Warszawa – Stegny, 09.08.2024r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Leszczym  Tak sobie myślę, że kazde wzniesienie może być potraktowane jako góra zwycięstwa. Punkt widzenia zależy bowiem od punktu siedzenia.

To co w wieku lat 17 byłoby marną górką, którą ledwo się zauważyło, w wieku lat 70 będzie wysokim wzniesieniem.

I to samo można powiedzieć o niemal każdej dziedzinie życia.

Celnie zauważone...

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Leszczym Dziewczyna z chłopakiem weszli na górski szczyt. Młody człowiek w zachwycie zwraca się do dziewczyny.

– Kochanie zobacz, jak wszystko pięknie wygląda na dole.

 

Ona odpowiada:

– To po co z takim trudem, wspinaliśmy się tutaj na górę. Skoro tam jest tak pięknie to mogliśmy tam zostać.


Z tego wniosek, że trzeba wejść na górę, żeby docenić to, co jest warte naszej uwagi. Schodząc na dół, mamy już doświadczenie, że warto doceniać :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...