Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

aniele mój


Rekomendowane odpowiedzi

@Natuskaa ogólnie, bardzo autentyczny tekst, poszukujący właściwego pryzmatu; punktu odniesienia dla odczytania rzeczywistości …

 

parę rzeczy przeszkadza, ( np. ostatni wers pierwszej strofy : ani nie szukała w bożkach wszelkiej maści - i tutaj  pytanie - czego nie szukała ??

 

napychanie głowy bielizną ubawiło, bo dosadne

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

 

nie lubię inwersji, ale niektórzy lubią - oprócz archaizmu, tworzą patos, może warto byłoby uprościć …

o ile piórka jak okruchy, mało przekonały, to fraza z obiadem jest piękna, najbardziej chwyciła za serce; bo po wszystkich metaforycznych zaklęciach , podkreśliła osadzenie PL - ki w realiach i umiejętność dostrzeżenia piękna w codziennych rytuałach…

 

kwestia „ spokoju”, jest wielowymiarowa; o ile nie jest… bardzo prosta, ale milczę;)))

 

pozdrówki miłe

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

To prawda rzeczywistośc nie zawsze jest czytelna, czasami trzeba sobie ją przetranslatorować na język logicznie składny i zgodny z wewnętrznym systemem wartości.

Bardzo interesująca jest Twoja linia rozumienia, bardzo rozczłonkowująca... słowa zostają poddane przeglądowi technicznemu. Różnie można podchodzić do czyiś wierszy, dlatego cieszy taki komentarz.

 

Dziękuję i pozdrawiam :)

 

Ps "szukała" - tłumaczenia/przetłumaczenia

 

 

Dzięki za małą analizę, pomyślę czy nie zamienić "ma" na "mi"... 

Bardzo mnie cieszy, że się spodobała :)

 

Pozdrawiam

Ceniony, poszukiwany... potrzebny.

 

Dzięki za wizytę

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...