Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Oliwka


Rekomendowane odpowiedzi

… stanęły przed oczami stare kamienne murki - tak częste na prowincji w krajach śródziemnomorskich, i szarosrebrne listeczki drzewek oliwkowych, zakurzonych jak i piaszczyste drogi wokół plantacji i rzężenie cykad, które „ wytrząsają sekundy” z upalnego powietrza…

 

ale tutaj mam wrażenie, że kontekst dotyczy tej, która wypływa ;))

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowne Panie Komentatorki,

 

nie rozumiem Waszego imputowania autorce, że... Dalej nie chce mi się cytować Waszych konkluzji.

 

Moja "Oliwka" niesie bowiem wielką nadzieję trwania oraz przetrwania. I wcale ta cisza nikogo nie zabija; ona zwyczajnie uspokaja :) Gdyż ten, kto wierzy - nigdy nie jest sam [Benedykt XVI]. A ja - z natury optymistyczna pesymistka - wierzę w Boga i Bogu.

Dlatego szczerze Wam współczuję Waszej małej pojemności umysłowo mentalnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O taką oliwkę dla niemowląt zwykle proszą na o. paliatywnym. Zostało mi to w pamięci.

To nie musi być wcale straszne wspomnienie.

Gaje oliwne są przepiękne i przede wszystkim dają upragniony cień, co  w tamtym klimacie jest życiodajne. Pzdr

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@befana_di_campi Szanowna Pan zatem cieszmy się i głośmy „ dobrą nowinę-:)Oliwka to oliwka , szczególnie w piękny letni dzień..na poludniu Włoch.Lubię oliwki i ludzi l którzy mają swoje odczucia…z letnim oliwkowy pozdrowieniem….i reszta niech tajemnicą  zostanie-:)

Nie ma „ moja oliwka”: oliwka to oliwa… i treść którą można wykorzystać na wiele sposobów..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bożena De-Tre dokładnie tak - postulujmy : wolność interpretacji ; płynność wszelkich możliwych „ oliwek” i tych sprawiedliwych, tych w sałacie , czy na pupkach niemowlęcych - natomiast jak żelazem powinny  być wypalane obraźliwe uwagi osobiste pod adresem komentujących.
To wreszcie nasza dobra wola, gdzie zaglądamy, z kim dzielimy się własnymi spostrzeżeniami, czy drobnymi uwagami. Zawsze można przecież zrobić coś innego, niż akurat komentować. 

Przytyki jakie nam uczyniono do pojemności umysłowo mentalnej  są kompletnie nie na miejscu i tyle…

 

 

Edytowane przez Dagmara Gądek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bożena De-Tre "Moja oliwka" to autorski tekst, nie w Pani edycji oliwa typu m. in. smar

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Wiersz posiada znaczenie symboliczne, zaś sam tytuł to po prostu nazwa oliwnego drzewa. Nad homonimami tymczasowo się nie zastanawiajmy .

@Dagmara Gądek Chwila - Moment, czy ktoś tu został imiennie pokazany palcem? Bez nadinterprtacji, Pani Dagmaro, proszę oraz bez pouczeń tak dobrze mi znanych skądinąd... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@befana_di_campi Pani Befano, poczułam się szanowną Komentatorką - i chyba słusznie ?
Czy to w formie pouczeń, czy to w formie personalnego przytyku - zawsze wycieczki nakręcają spiralę…

 

Ale zostawmy;

może to tylko moja specyfika, aby swoich Komentatorów traktować ze szczególnym szacunkiem i wdzięcznością za poświęcony czas  pod tekstem…

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...