Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Historia edycji

Należy zauważyć, że wersje starsze niż 60 dni są czyszczone i nie będą tu wyświetlane
Łukasz Jasiński

Łukasz Jasiński

@Anna Maledon

 

Akurat mam wrodzoną inteligencję i średnie zawodowe wykształcenie ze świadectwem dojrzałości - maturą, tak przy okazji: ironia, sarkazm i cynizm też świadczą o inteligencji, poza tym: każdy ma prawo wyboru - mnie interesy nie interesują, mnie interesuje silne Państwo Polskie, silna Armia Polska i silne Wojsko Polskie - to jest podstawa bytu Narodu i Ludu Polskiego, jeśli komuś nie podoba się życie w Polsce, to: droga wolna... Moim hymnem jest "Święta Miłości Kochanej Ojczyzny".

 

Łukasz Jasiński 

 

 

Łukasz Jasiński*

 

*nie, to nie jest moja praca, tylko: odpowiedzialność, po prostu: biorę odpowiedzialności za to - co tutaj wklejam, oczywiście: legalnie - dobro kultury narodowej nie jest objęte własnością intelektualną jako prawo autorskie w Kodeksie Cywilnym, tak przy okazji: poprawnie piszemy - Państwo i kościół, nigdy: Kościół i państwo, proste i logiczne?

 

Łukasz Jasiński 

 

Łukasz Jasiński

Łukasz Jasiński

@Anna Maledon

 

Akurat mam wrodzoną inteligencję i średnie zawodowe wykształcenie ze świadectwem dojrzałości - maturą, tak przy okazji: ironia, sarkazm i cynizm też świadczą o inteligencji, poza tym: każdy ma prawo wyboru - mnie interesy nie interesują, mnie interesuje silne Państwo Polskie, silna Armia Polska i silne Wojsko Polskie - to jest podstawa bytu Narodu i Ludu Polskiego, jeśli komuś nie podoba się życie w Polsce, to: droga wolna... Moim hymnem jest "Świętej Miłości Kochanej Ojczyzny".

 

Łukasz Jasiński 

 

 

Łukasz Jasiński*

 

*nie, to nie jest moja praca, tylko: odpowiedzialność, po prostu: biorę odpowiedzialności za to - co tutaj wklejam, oczywiście: legalnie - dobro kultury narodowej nie jest objęte własnością intelektualną jako prawo autorskie w Kodeksie Cywilnym, tak przy okazji: poprawnie piszemy - Państwo i kościół, nigdy: Kościół i państwo, proste i logiczne?

 

Łukasz Jasiński 

 

Łukasz Jasiński

Łukasz Jasiński

@Anna Maledon

 

Akurat mam wrodzoną inteligencję i średnie zawodowe wykształcenie ze świadectwem dojrzałości - maturą, tak przy okazji: ironia, sarkazm i cynizm też świadczą o inteligencji, poza tym: każdy ma prawo wyboru - mnie interesy nie interesują, mnie interesuje silne Państwo Polskie, silna Armia Polska i silne Wojsko Polskie - to jest podstawa bytu Narodu i Ludu Polskiego, jeśli komuś nie podoba się życie w Polsce, to: droga wolna... Moim hymnem jest "Świętej Miłości Kochanej Ojczyzny".

 

 



  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • kogo lub co ty pragniesz kochać że ma wystarczyć i nic więcej a może czule pieścić kota lub pełną kibić i w sukience :)
    • bardzo dobry tekst poruszający ważne tematy  jak znajdę chwilę czasu odpiszę w oddzielnym poście    umykają gromadami nasze chwile nikt ich nigdy tak do końca nienasyci porywają jakieś skrawki zdarzeń byłych by przypomnieć albo martwić lub rozliczyć .... :)
    • @poezja.tanczy  Zło czai się wszędzie i dla obcych...
    • Okrutne dla kobiet są sceny biblijne. Nie żal mi starców od Zuzanny, która im nie uległa. Nie wiem, czy masz przed oczami obraz  Artemizji Gentileschi? Która akurat została zgwałcona. W ludziach drzemie okrucieństwo, czy to masz na myśli, gdy nie czujemy żalu za lubieżnymi starcami?   Ciekawe zestawienie. Pzdr.      
    • Bezruch, który znosi ból brzucha. Który to dzisiaj papieros? Czytam o natychmiastowym trzeźwieniu – Ro 15-45 13 nigdy niedopuszczone na rynek. Internet mówi – powodem ilość powikłań, podręcznik podnosi obawy etyków. Komu wierzyć w tak prostej rzeczy -   starcom czy dzieciom, redagującym Wikipedię, ruchowi powietrza na Wiatracznym Rondzie, czy martwej naturze zastygłej na obrazie? Pochłania mnie akapit o wierności, wazopresynie, dostępnym analogu w donosowej postaci zmieniającym bieg zdarzeń, cytat – „poprawia też pamięć”. Może tutaj jest pies pogrzebany, cały dowcip? –  pamiętać o żonie. Dalej. Akapit o herbacie – w opozycji do kawy, aktywacji receptorów, uldze w drodze, myśleniu o tym co za chwilę, dziś. Jakbym słyszał Chrystusa. Dawno straciłem wiarę – nie tyle w Boga, co w ludzi. GABA – bez zamartwia się płatnościami. Sprawdzam wpływy, aktywa, przelewy, straty - wydatki na sieroty, dać sto złotych czy połowę? Oto dylemat bogatych w dziecięcych wioskach – mieć czy być, kultowa pozycja Ericha Fromma w czasach liceum. Moralność wspierają pieniądze (podobnie jak miłość) i Alka Seltzer w aptece – acetylosalicylowy kwas w małej dawce, ASA w skrócie, dobry przy zawale, zły na ból brzucha. Wolę mieć kociokwik, kaca, nawet hangover – europejski styl. W radiu wczorajszość – Jerofiejew: wszyscy tenorzy są obrzydliwi – ten sam koncert, który słyszałem na żywo przed laty Gabi – jej czarne włosy, półprofil odjętej piersi, ślizganie się palców po mojej twarzy, mokrej klawiaturze, słychać fałszywą nutę w głosie  przy odbiorze badań. Opinia profesora bliska abderytom o filozofie. Tak, piszę swój traktat o szaleństwie. Jak długo trzeba kpić, by zyskać przydomek – roześmiany? Ile grać, by zadowolić starca? I kiedy sam stanę się stary, żądając usunięcia gołębi na balkonie – sms: liczyłem, że potraktuje pan posadzkę chlorem, Sławomir. Nie znoszę Sławomirów. I tych, którzy nie sławią miru, nawołując do wojen. Putto - uśmiechnięty malec – zagląda mi przez ramię. Oto odpowiedź na postawione pytanie – należy   wierzyć dzieciom, nawet jeśli kłamią – są urocze. To jedyny argument. Dziecięce wioski. Całe wioski roześmianych, renesansowych aniołów. Hospicja. Tak samo łyse jak dorośli.   Wieczór. Gabi nie spóźnia się bez powodu. Powinna być już w domu, ślizgać się po klawiaturze, grając tintinnabuli (dzwonek do drzwi – złuda); nieprawda, że Faure to tylko Pie Jesu, zaprzecza, gryząc końcówkę włosów dla większego efektu – jest aż nadto dziewczęca. Sięgam po papierosa  – wynik stresu. Który to już dzisiaj? Wciąż świdrujący ból brzucha, taniec nocyceptorów wzbudzanych przez ASA. Bezruch. Jedynie wiatrak kręci się na stole – w tę samą stronę, co przed laty ona.  
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...