Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Zgłoś



  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • W jaki sposób krótko i węzłowato odpowiedzieć?  hobby, realizuję, Mam ich kilka. jest to bardzo dobra forma terapeutyczna na depresje. Bo jeśli jest jakiś plan dnia to pewne punkty czasowe należy czymś wypełnić. Tu hobby jest czymś co jest odpowiedzią na takie luki i potrzeby, ważne by je mieć i czerpać ile się da-choć czasem, bywa i tak ,ze człowiek się zmusza a dusza i tak płacze i nawet nie nawidzi w tym momencie, tego co się robi.   Kolejna kwestia to pojecie grupy jesteśmy socjalni od pary po przez.rodzine, grupy kolegów z pracy, czy znajomych spotykanych w barze. Dla mnie grupa to zdecydowanie cos więcej tak jak człowiek posiada dusze tak grupa jest jakimś kolektywnym duchem. lubimy definiować porządkować, nadać znaczenie pojęcia przedmiotom. jednak pytanie o znalezienie siebie odnalezienie siebie, swojego powołania, to jedno, a dynamika i pozycja w grupie to drugie. to tak jak w tym memie z psychiatra i pacjentem gdzie po terapii ten drugi mówi i co pan zrobil jak zaczynałem ja byłem napoleonem teraz jestem nikim.... dlatego dla mnie to iluzja, na która odpowiedzią najlepsza jest bezczynność, ale ta tez jest pozorna , to wszystko nie ważne na jakim poziomie świadomości i wiedzy budzi w nas, we mnie lęk i to naturalne formy życiowe tak reagują by podtrzymać życie lepiej się wycofać niż zginąć. ale to nie zmienia faktu, ze czasem ma się dwojakie odczuć wobec tej samej kwestii i tu dotykamy kwestii wyboru a ta im bardziej świadoma tym trudniejsza.Nie ma co drążyć nieuchwytne po porostu  należy przeżyć i chyba tylko tyle by przeżyć to pięknie czasem akceptując własne ogrniczenie a tu egoizm skłania do tego by nie akceptować wspierać i to jest problem problemu.
    • chociaż żyjemy w różnych światach to w gruncie rzeczy świat ten sam czymś nas zaskoczy coś pogmatwa coś nam zabierze aby coś dać   ...   ciut mnie dźgnąłeś  :)
    • Wędrują po niebie i kierują bytem. Pąki są na drzewach, czas na polu pracę   I strachem przejmuje, kiedy tarcza zniknie, Chi i Cho niedbali, odebrali karę.   Ra zachodzi śmiercią, odradza zaś rano, a bogowie tłumnie przemierzają szlaki.   Z oka Izydy łza spada do rzeki, znowu żyzne wody nawadniają pola.   Żeglarze myślami odpędzają chmury, a gwiazda polarna wskazuje kierunek.   I dzisiaj patrzymy, niby oczywiste, mądrość Babilonu - podzielić horyzont.   Człowiek się obraca na garncarskim kole, by objąć spojrzeniem burzowe chmurzyska.
    • @agfka Nie mówię, że wymyślił, ale że ubrał w słowa. Pozdrawiam :)
    • @Corleone 11 Raczej tak, poprawiam

      Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

      , dziękuję
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...