Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki
Wesprzyj Polski Portal Literacki i wyłącz reklamy

Po męsku


Rekomendowane odpowiedzi

Jak było? Za poprzedniej władzy czytam "Gazetę Wyborczą" przez internet (nie do końca: trzeba płacić i nie wolno dawać komentarzy), otóż to:

 

- Polska jest rozbrojona!

 

Inne zdanie ma "Do Rzeczy"...

 

A teraz? Czytam "Do Rzeczy" przez internet (nie do końca: trzeba płacić i nie wolno dawać komentarzy), otóż to:

 

- Polska jest rozbrojona!

 

Inne zdanie ma "Gazeta Wyborcza"...

 

Całe szczęście, iż internet daje wolność: w obu przypadkach zgłaszam artykuły jako mowę nienawiści.

 

Łukasz Jasiński 

 

@jan_komułzykant

 

Mój rocznik to 81, a za to przeżyłem burzliwe lata dziewięćdziesiąte i dałem po mordzie policjantowi z wydziału kryminalnego - byłemu ubekowi (mniejsza z tym o co poszło), oczywiście: zwołał pospolite ruszenie i przyjechała prewencja - na dołku zrobili mi brawo po buzi w czarnych rękawiczkach...

 

- Panu już dziękujemy i jesteśmy kwita!

 

I wypuścili mnie...

 

Łukasz Jasiński 

Edytowane przez Łukasz Jasiński (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jan_komułzykant w zamyśle to miał być tylko mini damsko - męski wiersz. Kobieta do mena lub na odwrót... Raczej żartobliwy w tonie. Ale faktycznie można nieco poważniej pójść w stronę przesłuchań, których ostatnio też dużo się zrobiło, a jest niektórym z czego się spowiadać...

@Łukasz Jasiński współczuję, ale przy tym mini miałem raczej inne intencje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Leszczym

 

Oj, panie, oj, chyba jest na opak... To ja powinien współczuć tym wszystkim, którzy głosowali na Donalda Tuska, nomen omen: podwyżki cen żywności już były - pierwszego kwietnia, a w czerwcu będą podwyżki prądu, tym samym: nastąpi wzrost inflacji i co za tym idzie - w marcu przyszłego roku emeryci dostaną jeszcze większą waloryzację i tak w koło, Macieju! Zresztą, głosowałem przeciwko wstąpieniu Polski do Unii Europejskiej, więc: mam czyste sumienie i nie muszą brać odpowiedzialności za wybory innych osób, kończąc: wszystko pan znajdzie w wierszu - "Duch" i kolorowych snów.

 

Łukasz Jasiński 

Edytowane przez Łukasz Jasiński (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Leszczym

 

Rządy Unii Europejskiej, a de facto: Komisji Europejskiej za pośrednictwem Niemiec - nie są tak bardzo odczuwalne, nomen omen: Unia Europejska ma korzenie chrześcijańskie - jak zakulisowe rządy sakralnego państwa watykańskiego, które jest monarchią absolutną z feudalnym ustrojem, jestem pogańskim racjonalistą - libertynem i intelektualnym biseksualistą - uniwersalnym i mogę panu powiedzieć: na Polskim Dębie zamiast żołędzi - rosną czerwone i czarne pijawki, niedługo pewnie zaczną rosnąć niebieskie, dodam: jestem również antyklerykanym propaństwowcem.

 

Łukasz Jasiński 

Edytowane przez Łukasz Jasiński (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...