Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

miłość


Somalija

Rekomendowane odpowiedzi

@Somalija Generalnie zgadzam się, ale wiele zależy od punktu widzenia np. dla chrześcijanina, Bóg jest miłością, a jako że Bóg jest jeden, przed nim nie było niczego, a przynajmniej nikogo, kto mógłby miłość stworzyć, albo stworzoną z niczego miłość (skoro podług wiersza była przed bóstwami) praktykować. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Somalija

   Udany Wiersz. Przemyślany.

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Pomimo, że pointa trochę "odstaje" od zasadniczej jego części. Spójrz: zaczęłaś od metafizycznej strony miłości, potem wspomniałaś o jej fizycznym aspekcie - i dotąd nie mam wątpliwości. Ale czy "łamanie dusz" to jeszcze miłość? 

   Serdeczne pozdrowienia.

   

Edytowane przez Corleone 11 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Pierwszy krąg stalaktytów ma 175 tysięcy lat, od śmierci Jezusa nie minęło jeszcze 2 tysiące, w międzyczasie można datować powstanie różnych religii... Stawiam teorię, że miłość ludzka jest starsza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Corleone 11 @Corleone 11 Dlaczego oderwana? Miłość w życiu, to lśnienie meteorytu...

 

Mam wszystko połamane, nie tylko serce.

@Wędrowiec.1984 Dlaczego? Rodowód człowieka ma 200 tysięcy lat... Miłość może być równie stara...

 

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Czyli jesteś zakochana? Ja jestem na wiele zapachów uczulona... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Somalija kupiłam sobie te perfumy :) te zapachy oddają magnolię, a drugie wiśnie z gałązek i trochę jaśminu :) jestem szczęśliwa, mam przedłużoną umowę, super pensje, ocenili mnie dobrze, , u nas restrykcje oceny, ale to fajne jest, bo napisali mi po angielsku, cfo z Singapuru zaakceptował mnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Owszem, ale zwyczajnie nie posiadam wiedzy np. z zakresu antropologii, by czymkolwiek się podeprzeć w temacie. 

 

Rozumiem, niemniej jednak zakładając, że bóg nie jest wymysłem człowieka, przyjąć można, że był najpierwszy ze wszystkiego w ogóle, przynajmniej chrześcijański bóg. Założeń oczywiście może być multum. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...