Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki
Wesprzyj Polski Portal Literacki i wyłącz reklamy

poznałam człowieka bez skóry


iwonaroma

Rekomendowane odpowiedzi

@iwonaroma

Czytam ze starego konta, i mnie i tak nigdy nie interesowała rozmowa z nikim raczej niestety poza sobą... Zabawne, czego można się dowiedzieć o sobie na półmetku co najmniej – podobno zawsze chciałem być najmądrzejszy w piaskownicy, po której paradowałem niczym Hitler, i to ze mną nikt nie chciał się bawić, podejrzewam że nie widziałem różnicy między rówieśnikiem a zabawką. Dość szokujące, bo to zupełnie odwrotnie do moich wyobrażeń o sobie.

Skrucha kruszy beton jednak, więc jest nadzieja na młot. Dziękuję, przepraszam i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na tamto konto już się nie zaloguję z nowego telefonu, ale mam jakieś stare, więc piszę pro forma aby zadowolić wymogi obowiązku. Co do tego, że niektórzy są zbetonowani i stąd mogłaby wynikać różnica, to zgoda, z tym że można być zbetonowanym na różne sposoby, i dlatego podtrzymuję, że ktokolwiek uważający się za lepszego od kogokolwiek tym bardziej nie zostałby przez hipotetycznego Jezusa przytulony, dzielenie na godnych i niegodnych jest wbrew idei całkowicie. Oczywiście modne "nieocenianie" to fikcja, tak samo jak deklaracje równościowe, wszystko wychodzi w zachowaniu i w sumie najczystszy był ten Anglik ze wspomnień Alexandra Wata, co czerwieniał ze wstydu że jest lepszy, za każdym razem gdy rozmawiał z kimś "niższej rasy". W dzieciństwie wpaja się nam, że jesteśmy grzeczni/niegrzeczni, godni/niegodni i tak już zostaje, szczególnie że sam język to narzuca, a i społeczeństwo na tym polega, jako stado. Ktoś odbetonowany, czyli Jezus, nidgy podejścia równościowego nie wyrażałby wprost, bo to tylko utrwala to co jest, i mamy tych wszystkich guru i ich uczniów co żyją tylko po to by rywalizować w rzekomej pokorze, by inni uważali ich za lepszych. Twój wiersz też jest z tej parafii, zresztą nigdy chyba nic co nie byłoby powszechnie akceptowalne nie napisałaś, no ale trzeba udawać że skrucha jest możliwa, inaczej byłoby niegrzecznie. 

Pozdrawiam,

Adolf Hitler 

Edytowane przez Olgierd (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...