Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

ORLEN /myśli /


andrew

Rekomendowane odpowiedzi

był chlubą perłą 

oślepiał Europę blaskiem 

 

oszukali 

 

wszystkie firmy ratingowe 

wynosiły go na piedestał 

pomyliły się 

on biedny leży i krwawi 

tak twierdzą WYBAWCY

 

był okradany 

wykryli to 

 

obserwujmy rankingi światowe 

 

ONI 

 

ONI już nie raz to pokazali 

wyleczyli TV sądy 

wyleczą nie tylko Orlen 

wyleczą Polskę 

 

ranking nie popłynie 

pofrunie na szczyty 

obserwujmy co ONI potrafią 

to gladiatorzy

 

Polska będzie potęgą z NIMI

i ich wielbicielami

 

1.2024 andrew 

Większość ma władzę nie mądrość. 

Większość popierała przed wojną 

w Niemczech przewodnią partię i w Rosji. 

Popierajmy myśląc. Kopernik był jeden, 

ale to on miał rację,a nie większość 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@andrew I teraz pytanie: Czy to cholerny SARKAZM? Znając autora uważam, że tak. A jeśli idzie o Kopernika to i starożytni Egipcjanie a także Majowie doskonale znali astronomię, i Chińczycy też. To właśnie jedynie Europa musiała poczekać aż im ktoś to Łopatą wyłoży. Nie udało się bez zgrzytów bo przecież kościół katolicki najwyraźniej uważał, że Ziemia jest płaska i stworzona w 7 dni...

Jeśli idzie o Orlen to obecny rząd będzie starał się unieważnić tą transakcję, ale nie wiem czy się uda. Dodam, że Orlen w kwartał zarabiał około 2 i pół miliarda złotych a zainwestowano w niego 10 miliardów w roku poprzednim. Innymi słowy wyprzedaż Orlenu za 2 miliardy złotych jest co najmniej śmieszna. I będzie z tego niezły burdel. Nowy rząd jednak sobie z tym poradzi. A Ty autorze po prostu czekaj cierpliwie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tectosmith

Wyniki finansowe netto PKN Orlen są dostępne w sprawozdaniach przedsiębiorstwa. W latach, kiedy rządy sprawowała koalicja PO-PSL, przedstawiały się one następująco:

2008 – strata 2 mld 527 mln zł,
2009 – zysk 1 mld 300 mln zł,
2010 – zysk 2 mld 455 mln zł,
2011 – zysk 2 mld 015 mln zł,
2012 – zysk 2 mld 170 mln zł,
2013 – zysk 90 mln zł,
2014 – strata 5 mld 828 mln zł,
2015 – zysk 3 mld 233 mln zł.
Łącznie za rządów PO-PSL Orlen odnotował zysk w wysokości 2 mld 908 mln zł. Dane te są zgodne z wypowiedzią Daniela Obajtka.

Od przejęcia rządów przez Zjednoczoną Prawicę wyniki finansowe Orlenu przedstawiały się następująco:

2016 – zysk 5 mld 740 mln zł,
2017 – zysk 7 mld 173 mln zł,
2018 – zysk 5 mld 604 mln zł,
2019 – zysk 4 mld 298 mln zł,
2020 – zysk 3 mld 383 mln zł.

Czytaj więcej na:

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

 

Taka mała strata w 2015 na prawie 6mld;)

@Michał78 przepraszam 2014;) no i 2008 ale to już grosze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michał78 Orlen nie wpuścił kontroli NiK więc w jaki sposób mam wierzyć, że dane te faktycznie odzwierciedlają rzeczywistość? Przez 8 ostatnich lat to przedsiębiorstwo na pewno nie był sprawdzane.

Fakt jest taki, że rzeczywista wartość Orlenu w czasie zawarcia transakcji wynosiła ponad 9 miliardów złotych. I jak sam zauważyłeś pomimo szastania darowiznami Orlen jednak przynosił dochód. Oczywiście zawsze możesz zaufać Kłaczyńskiemu, który dziwnym trafem wie wszystko.

Rzecz polega na tym, że gdyby te dane były faktycznie prawdziwe to nie byłoby obecnie problemu. Sytuacja najwyraźniej jest jednak inna i wydaje mi się, że ktoś będzie z tego rozliczony.

Proste, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tectosmith

Nie myl zysku z dochodem. 

Jak kupisz dom danym roku, to Twój zysk może być na minus. 

Orlen inwestował prawie wszystko. 

 

@Michał78Narastająco po dziewięciu miesiącach 2023 roku zysk operacyjny koncernu wyniósł 34 mld zł, a zysk netto osiągnął ponad 17 mld zł. Po trzech kwartałach wydatki inwestycyjne grupy Orlen sięgają 20,4 mld zł, a plan na cały rok zakłada CAPEX w wysokości 36,2 mld

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@andrew No widzisz? Ja miałem na myśli dochód części Orlenu, która została sprzedana, ale sam mi przytaczasz dokładniejsze dane. Powiedz mi więc czy w takim przypadku sprzedałbyś tą część Orlenu arabom za 2 miliardy złotych?

Czyli, że kto tutaj oszukuje? Kłaczyński czy obecna Koalicja? A może Koalicja ma po prostu rację i słusznie będzie Pis rozliczać z tej wyprzedaży?

Ale że Rydzyłkowi się nie dostanie? No trudno, takie życie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@andrew nie przegadasz, dla tego człowieka jest be PiS i kropka. Tu afera stoczniowa 

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


Po rządach PiS 

Sytuacja w przemyśle stoczniowym jest stabilna

Sytuacja w przemyśle stoczniowym jest stabilna z tendencją na dobrą – powiedział w środę podczas posiedzenia sejmowej komisji gospodarki morskiej wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk. Dodał, że wszystkie stocznie „mają pełen pakiet zamówień w zakresie remontów i budów”.

Ale on wie swoje.
Acha PiS zrobił jeden wielki błąd gdy rządził, ale nie podpowiem jaki - niech się głowią jak udupić dobroczyńcę.
Edytowane przez sam_i_swoi (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sam_i_swoi Ja pierdzielę! Ależ ty jesteś zabawny! Weź, proszę, skończ z tym bełkotem, który ci wtłaczają. Ha ha ha ha . Zapomniałeś, że ostatnie 8 lat rządził PiS???? Ha ha ha ha ha.

To jest po prostu niesamowite. Nawet w najśmielszych wyobrażeniach nie przypuszczałbym, że głupota może aż tak daleko zajść. Gratuluję ci, serio.

@andrew Dodam Ci, że oprócz @sam_i_swoi swoi masz jeszcze 3 innych wielbicieli tych teorii: @Rolek @jan_komułzykant @Jacek_Suchowicz .

Nie wspierasz ich więc mają cię gdzieś, ale po tym wpisie na pewno odniosą się do wyprzedaży Orlenu i nowej władzy, nie zapominajmy, że Tuska :-)

Edytowane przez Tectosmith (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tectosmith

Może inaczej, Polska była rozkradana na miliardy. Wystarczy nic nie robić tylko nie kraść i zostaną milord. Polska jest na 21 miejscu w świecie, na 6 w Europie mimo zapaści.

Na którym myślisz będzie po wyleczeniu. Bądź odważny i podaj swoją prognozę. 

Pozdrawiam 

Za kilka dni walne Orlenu, wyrzucą złodzieji, dadzą FACHOWCÓW, tylko takich mają. Juz widzę.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@andrew Niee, mój drogi Andrew. To nie jest takie proste. Nie da się tak po prostu wyrzucić złodziei bo PiS porządnie się zabunkrował. Przypuszczam, że faktyczne zmiany nastąpią dopiero, jak się zmieni Prezydent a to jeszcze Półtora roku.

Nie wiem na którym miejscu jest Polska bo niby czyje sondaże są miarodajne? Wiem natomiast, że w Unii Europejskiej Polska może być decydującym "graczem" i myślę, że będzie. Rzecz w tym, że i ludnościowo, i terytorialnie, i gospodarczo ma ogromny potencjał.

Ale faktycznie, złodziejstwo musi być ograniczone.

Jako przykład dam Ci stosunki z Ukrainą. Rzecz w tym, że ówczesny minister rolnictwa wstrzymał Polaków w sprzedaży zboża, twierdząc, że cena wzrośnie. W tym samym czasie Pisowski rząd zakupił Ukraińskiego zboża za 6 miliardów i kukurydzy za 2 miliardy a Polscy rolnicy zostali z niczym. Jest to obecna sprawa.

Dodam Ci, że port Gdański został wydzierżawiony na 30 lat! oczywiście, że przez Pis i diabli wiedzą czy da się z tym coś zrobić. Przypuszczam, że nic. Takich rzeczy jest dużo więcej i będzie jeszcze więcej bo ostatnie 8 lat rządzenia Pis będzie rozliczone.

Spokojnie. Nowy rząd działa dopiero miesiąc :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - nie podoba mi się ten wiersz - brak zwykłej poezji - tyle ciekawego  w około -

               o czym można pisać bardziej poetycko - 

                                                                                   Pzdr.

Edytowane przez Waldemar_Talar_Talar (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@andrew Oni czy Oni ?za to biorą kasę .(oni czy oni to już nie poety sprawa)…choć nie powiedziałam że ufnym trzeba być ,wciąż twierdę że polityka to małych zabawa- Duży i Mądrym Człowiek Politykiem nie chce być.Nie spalajcie się szanowni Panowie ale dobrze że reagujecie

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

.Z pozdrowieniem ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bożena De-Tre

Dziękuję, 

To sprawa i poety i ekspedientki w sklepie. Codziennie słychać jak Polskę zrujnowali poprzednicy. Czuję się głupio, bo nie widzę takiej Polski, a sam mam się dobrze. Może Ty wiesz gdzie ta okradziona Polska, którą świat widzi na 21 miejscu, a Unia na 6 miejscu w Europie. 

Pozdrawiam serdecznie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@andrew Widzę ale nie wiem gdzie.Myślę że skoro „przyroda nie lubi próżni”ludzie szybko znajdują zamienniki itd…tylko myślę że pora już „ się okopać” coby nie paść-:)Za piękny Świat żeby narzekać.. zobaczymy ,a tak jak powiedziałam nie każdy „ pcha się te rewiry nie swoje..trzeba żyć a nie przeżyć Życie!

@Bożena De-Tre …może na polach znajdziesz „ ukojenie”.Widziałeś zapewne nową wersję „.Chłopów”Po wczorajszym „ łazikowaniu ” po polach właśnie wrzuciłam wiersz przed chwilą..pozdrawiam serdecznie zamiennikowo

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Poczytaj o sprawozdaniu finansowym, kogo obowiązuje na podstawie jakiej ustawy stąd wiarygodne dane. Potem porównaj zyski za czasów Twoich idoli i ostatnio rządzących, nie trzeba być matematykiem. Zwróć uwagę na straty w miliardach złotych 2008 i 2015. 

Dodam jeszcze 2021 - 11,2 mld zysk netto

2022- 33,6 mld netto.

Mylisz nawet Orlen z Lotosem czyli nie masz zielonego pojęcia co piszesz. Zapewne chodziło Tobie o wartość Lotosu . Bo wartość Orlenu to 70 mld zł.

Dochód, przychód, rozchód, zysk( netto, brutto) polecam też sprawdzić te pojęcia zanim zaczniesz jak człowiek przedstawiać argumenty i konkrety. Sam rodzaj zaliczasz PIT?;)

Przedstawiłem ci fakty i konkretne liczby. Jestem urzędnikiem państwowym mój szef jest z PO, też musi pisać sprawozdanie finansowe. Nie ma takiej możliwości, że spółka Orlen lub inną skarbu państwa, może sobie pozwolić na kłamstwo w sprawozdaniu.

Powyżej

,,dane były faktycznie prawdziwe" faktycznie prawdziwe choć tak zapisany zwrot niepoprawny;) 

Porównując liczby nawet sprzed fuzji z Lotosem i PFNiG to są to dziewięciokrotnie większe zyski:)

Możesz lać wodę i odwracać kota ogonem, danych ze sprawozdań mówią jasno. Dodam jeszcze jedno. Jeśli którakolwiek kontrola, komisja śledcza, czy co tam jeszcze rządzący zdobią wykaże, że te wszystkie liczby, które podałem okażą się nieprawdziwe i zostanie to udowodnione, głęboko pogratuluję tobie racji.

Kultura dyskusji opiera się przede wszystkim na konkretnych argumentach.

Nie odniosłeś się żadnym do mojej poprzedniej wypowiedzi, która miażdży liczbami przedstawiających zyski Orlenu twoje przypuszczenia lub łykane klamstwa jak to jest źle.

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...