Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Na mieście z flagami


Rekomendowane odpowiedzi

@Leszczym

Poczytałem sobie aż się zmęczyłem. Stopień zakłamania, któremu ulegli @jan_komułzykant i @sam_i_swoi jest niesamowity. Normalnie jakbym Kaczyńskiego słuchał.

Rzecz jednak w tym, że sprawa przestępców Wąsika i Kamińskiego to dopiero początek ich problemów a także innych, którzy pod płaszczykiem patriotyzmu dewastowali i Polskę, i polskie prawo. Trzeba przyznać udało im się nieźle rozpierniczyć cały aparat prawny uzależniając go politycznie, podobnie z policją. Na szczęście z wojskiem się nie udało. Wisienką na torcie jest ogłupienie społeczeństwa i skuteczne skłócenie ludzi ze sobą. Wypowiedzi dwóch panów powyżej wybitnie obrazują to do czego dążył Kaczyński.

Jednak to wszystko da się uleczyć i odkręcić. Potrzeba trochę czasu i z pewnością wielu kontrowersyjnych decyzji. A ofiarami będę niestety zagorzali Pisowcy. Mnie jednak nie jest ich żal i przyznaję, że cieszy mnie to jak się miotają i toczą pianę z ust w bezsilności. Prawo jest nieugięte :-)

Pozdrawiam Cię Leszczym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tectosmith Obyś miał rację, ale to nie jest wcale aż tak powiedziane. Pisowców jest dużo, no naprawdę cała grupa, a w dodatku dużo tam marionetek, które w ogóle nie zdają sobie sprawy co czynią, a i poparcie zwłaszcza na wschodzie Polski mają wciąż bardzo duże. Oby się dało to odkręcić i uleczyć, ale niełatwe to zadanie. Łatwiej jest coś zniszczyć niż potem odbudować. Nie wiem, ale czasem tracę optymizm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Leszczym Wiesz. Już samo to, że zlikwidowano szczujnię w TVP dużo zmieni. Siłą rzeczy część z tych ludzi uzyska rzetelniejsze informacje i narrację nie oderwaną od rzeczywistości. I masz rację, że część z tych osób jest po prostu bezmyślna. Niewiele da się z tym zrobić. A do zrobienia jest bardzo dużo. Na razie jednak wszelkie radykalne zmiany będą torpedowane przez Prezydenta.

Jest wielu Pisowców bo Kaczyński zagrał na patriotyzmie, wierze i nienawiści do Niemiec. Ludzie chętnie łykają takie rzeczy nie dopuszczając do siebie, że pod takim płaszczykiem rósł ustrój totalitarny.

Łatwo i lekko nie będzie, ale wszystko do się zrobić. Ja przyznam, że z zaciekawieniem obserwuję obecnie to co się w Polsce dzieje :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tectosmith A ja czasem aż nie mogę na to patrzeć :// Nie czuję się ani państwowcem ani patriotą, śmieszą mnie niekiedy niektóre te historie, ale tak naprawdę nie jest mi z tym do śmiechu. Inna sprawa, że jak Ty masz problemy z depresją ja cały czas mam kłopoty ze strachem. Staram się tu i tam odważać, ale po prostu się boję. I szereg tych spraw kto kogo i jak mnie wcale nie ciekawi tylko ano właśnie ogarnia smutkiem i strachem... No nic, muszę się przemóc i tak po prostu, zwyczajnie dzisiaj usiąść nad waszymi wierszami, bo to pisanie jeszcze mnie trochę trzyma. Inna sprawa, że kolega mi pokazał wiersze AI wczoraj i powiem Ci też mnie to lekko zatrwożyło :/// AI z wolna zaczyna być nawet przyzwoitym poetą :))) Autorem piosenek. Malarzem etc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Jakieś przykłady dowody lub chociaż poszlaki - nie wiedzą co czynią, marionetek. Przypominam na marszu styczniowym zjawiło się gro osób niezwiązanych z PiSem. Osobnik Tectosmith może sobie dmuchać dalej bzdury w końcu mu ten balonik pęknie, niestety będzie już po. Powiedz uczciwie gdyby PiS zrobił takie same manewry bezprawne - co powiedziałaby zagranica, nie wspominając o przeciwnikach? Wydaj chociaż raz uczciwą opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sam_i_swoi Daj spokój, nie karm trolla.

Ktoś, kto nie odróżnia faktów od rzeczywistości, popełnianego bezprawia, łamania zapisów

konstytucyjnych, nie wart jest nawet rozmowy, tym bardziej dyskusji. Epatowanie słowem

PiSior widocznie działa jak codzienny samogwałt przy słuchaniu 'całej prawdy cała dobę'.

A niech mu się dobrze robi i na zdrowie idzie, to ogólne, bo z głową marne widoki. Może

kiedyś szramy na własnej d****, lub kolejnemu pokoleniu uświadomią, w co wpakował

ich 'dziad'.

A promowanie resortowych dzieci też kiedyś się skończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Leszczym @sam_i_swoi @jan_komułzykant 

Stany lekowe nie są mi obce. Ja sam biorę leki, które je zmniejszają i zapewniam Cię, że wiem, jak wygląda strach wiec rozumiem o czym piszesz. I współczuję. Nie ma czego zazdrościć.

Jeśli idzie natomiast o Pisowską propagandę to obu panów tutaj po prostu pochłonęła. Proponuję uzbroić się w cierpliwość bo kolejne miesiące będą niezwykle ciekawe, bardzo ciekawe. Chciałbym powiedzieć, że w tym roku to się zakończy, ale wydaje mi się, że musimy poczekać na nowego Prezydenta, tym razem wybranego uczciwie. Pis z całą pewnością użyje wszystkich środków, żeby utrzymać się przy władzy. Prawo jednak jest jedno bez względu na interpretacje i w końcu wygra z tą całą szemraną hałastrą. Bardzo, ale to bardzo kibicuję Polakom, żeby nie dali się ogłupić i na ulicy uśmiechali się po prostu do innych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jan_komułzykant Janku oglądałeś wypowiedź żony i sędziny, historię i fakty jakie przedstawiła są porażające, oskarżeni i skazani zostali za prowokację do jakiej dziś ma tylko przywilej ABW, wówczas też CBA i to że nie nagrali w miejscu publicznym, tylko wewnątrz publicznego pomieszczenia, odrzucono resztę zarzutów - ja się pytam to za co oni są uwięzieni?. Ponadto ci co powołują się na opinie mogą robić wszystko bez poniesienia konsekwencji. Postaram się na dzień dzień dzisiejszy o opinię, i mogę robić co chcę - brawo! Potrzeba tylko kilku silnych ludzi i będziemy mieć zalegalizowany chaos. Fakt, że co do wydania opinii nie ma wykładanej o kompetencji. Wiec każdy może wydać taką opinię. Jeszcze raz BRAWO! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sam_i_swoi

Pisałem o tym poprzednio już dwa razy, myślę że więcej nie ma sensu,

bo przecież te wszystkie tłumOczenia kierowane są chyba głównie

do tych z "pożytecznych", którzy mając np.wykształcenie prawnicze

zaczynają już nieźle się krzywić. A przecież zakup kontrolowany,

czy łapówka kontrolowana, to jest już niemalże kanon środków do

zwalczania przestępczości. Ok, ale nawet jeśli uważają, że coś było

nie tak, bo ktoś nie wykonał jakiejś bzdury, coś przekroczył, to

trzeba jeszcze uwzględnić fakt, że takie przekroczenie uprawnienia

było nie dla uzyskania korzyści - takich czy innych

 

(przyp. Neumana taki jest), ale zostało ono spowodowane ściganiem

 

przestępców. Różnica polega na tym, że panów ścigających przestępców

 

wsadzono szybciutko do więzienia, wbrew regułom, bo nie idzie się do

 

sądu pracy, jeśli Sąd Najwyższy wydał już orzeczenie.

 

Ale się nie podobało :)

 

Poza tym byli już ułaskawieni (2015) przez prezydenta. Dlaczego w

 

przypadku Neumana jest inaczej?  Bo co, zadziałała jego doktryna?

 

Żałosne, ale prawdziwe i będzie odpowiadał lub odpowiada

 

z "wolnej stopy" (?) To jest ta sprawiedliwość i logika jak to

 

"MY" ją rozumiemy.

 

 

 

 

Edytowane przez jan_komułzykant (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jan_komułzykant Mierzi mnie obojętność i wiem jedno, dlatego przedłużam, ta głodówka to kwestia godzin..., następstwa są oczywiste - to będzie koniec litości. Kolejna granica człowieczeństwa przekroczy samą siebie. Będą piękne gadki o współczuciu, wrażliwości i zrozumieniu - ale nikt w to nie uwierzy. To drugi bat. Po trzecim nigdy się już nie podniosą - ci co sobie sami kręcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sam_i_swoi Jednak współczuję, nie widzisz belki w swoim oku, spróbuj tak z chłodnym umysłem, obiektywizmem przeczytać to co napisałeś, spróbuj też obiektywnie ocenić, potem możesz mówić o indoktrynacji, nie pozwól żeby politycy narzucili Tobie styl, sposób myślenia, masz swój rozum, korzystaj z niego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Leszczym ,,,idą głosować ludzie, którzy g... się interesują" S.Neumann

lub idą ci którzy 

podchwycą mocny np. gwiezdny slogan i kilka kłamliwych memów, okraszonych plugawą szyderą. I jest fajnie, jest wesoło jest ok, czyli tak w skrócie program na najniższe cztery łata.

Ilość dyletantów politycznych wśród wyborców jest wprost proporcjonalnie do polityków, których słowo narodowy parzy w język.

 

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Mylisz się jeden z polityków KO oficjalnie powiedział w wywiadzie samochodowym, że kłamstwo ma szybkie nogi, dlatego jedno kłamstwo trzeba przykryć drugim:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Tak o tej jedynej, słusznej i niezależnej ,,belce" podpierającej NBP;)

Nie idzie się do konkretnego sędziego i nie prosi o ,,odpowiedni" skład ławy sędziowskiej w ,,trosce" o sprawiedliwy wyrok:) Szymuś nie wie od czego są kancelarie lub dostał polecenie, do kogo z papierami;) To pierwsze odpada ze względu na niebywałą inteligencję i poziom elokwencji (podobno).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tectosmith

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Te leki zmniejszają percepcję i odbiór rzeczywistości. Panowie dają konkretne przykłady i realne argumenty. Językiem propagandy to ty operujesz. Odpowiedz mi tylko na jedno pytanie, czy przejmowanie władzy powinno odbywać się z rażącym łamaniem prawa? Mogę podać konkretne zapisy konstytucji i ustaw, które już zostały zlamane, a cieszysz się z tego, że to dopiero rozgrzewka. Podoba Ci się, że nowe ,, władze " TVP i Polskiego Radia (zarząd i prezes) nie zostały zarejestrowane w KRS, mało tego dziś stan likwidacji też nie został zarejestrowany. Bodnar odwołuje prokuratura krajowego z pominięciem prawa, tworzy nowe stanowisko p.o. prokurar krajowy. Wyroki Trybunału Konstytucyjne oraz Sądu Najwyższego są uznawane wybiórczo.

Rosja też ma jeden przekaz, ale tobie to nie przeszkadza by tak było w Polsce, przyzwyczaiłeś się do klapek na oczach. 

Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę z tego jak takie precedensy łamania prawa mogą wpłynąć na następne zmiany powyborcze, bo chyba nie myślisz że te cztery partie będą rządziły do końca świata i jeden dzień dłużej;)

Tak prawo jest jedno, ale pewnie nie przeczytałeś nawet jednego artykułu konstytucji. Gdybym Cię zapytał jaki artykuł według KOD złamał PiS to nie miałbyś zielonego pojęcia.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Jakoś nie wydaje mi się, że nie wiedział. Dziecinada, w której niby to 'zatroskany' tłumaczył,

 

dlaczego właśnie tam się udał, jakoś dziwnie przypomina trzecioklasistę z bolącym paluszkiem

 

i główką. Wszystko dokładnie skalkulowano i przewidziano moim zdaniem, łącznie z 'niewinną'

 

opowiastką na koniec. Na szczęście łez nie było. Dziwi jedynie, przy tak wysokim IQ,

 

zgoda na taki cyrk.

 

Wojny wybuchają najczęściej, kiedy w jakimś państwie, mającym duże znaczenie polityczne,

 

gospodarcze i międzynarodowe panuje bezprawie. Wywołany, lub sztucznie wywoływany

 

na różne sposoby chaos, tym bardziej potęguje zamierzenia wrogów do agresji, bo to jest

 

z reguły najlepszy moment na rozpoczęcie konfliktu zbrojnego.

 

Nie wiadomo, co zamierza z tym zrobić nowy rząd i do czego jeszcze jest zdolny, ale jeśli

 

dalej łamane tak będzie, nie wiadomo, czy któregoś dnia nie obudzimy się bardzo

 

zdziwieni. Każdy z nas po swojej stronie Wisły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michał78 Znaczy, że jesteś Pisowcem. Pisowatość to odmienny stan świadomości i nic na to nie poradzę. A jeśli idzie o twoje pytania to tak, jestem cholernie zadowolony ze zmian i naprawdę bawi mnie to, jak ty i tobie podobni szastają konstytucją na okrągło i płaczą na temat rządowych mediów. Dla twojej wiadomości - szczujnia się skończyła i już nie powstanie ponownie.

A jeśli idzie o Konstytucję i skoro jesteś takim znawcą to proszę oświeć mnie i przywołaj tutaj konkretne złamane zapisy.

Czekam z nieukrywaną ciekawością.

@Michał78 @jan_komułzykant

Płaczcie ile wlezie. Z nieukrywaną satysfakcją się z was ponabijam. Ha ha ha ha ha ha :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tectosmith,,Znaczy, że jesteś Pisowcem," Po którym zadaniu mojej wypowiedzi to poznałeś:) Lepiej tych leków nie przepijaj alkoholem. Pamiętam ciebie jak się tutaj pojawiłeś taki nieszczęśliwy bez nadziei na jutro, proszę jak niektórych nienawiść wzmacnia i nie jesteś jedynym na tym forum. ,,Pisowatość to odmienny stan świadomości". Dla Ciebie pisowcami jest ponad 7 milionów ludzi i uważasz, że tylko twoja świadomość wspomagana lekami i alkoholem jest w stanie realnie oceniać rzeczywistość:)))

Odpowiedz na pytanie z mojej pierwszej wypowiedzi skierowanej do ciebie to odpowiem na Twoje.

A gdyby tak powiedział, że bliskie są mi poglądy Krzysztofa Bosaka, również na temat telewizji, to jak byś mnie określił:) nacjonalistą?:)

To, że prawem rządzących jest możliwość wprowadzenia zmian, nie znaczy, że można je robić z pominięciem prawa. Sam Bodnar stwierdził że nie da się wprowadzić zmian w RMN bez zmian ustawy. Sąd dzisiaj stwierdził, że powołanie zarządu , prezesów a potem wpisanie likwidacji jest niezgodne z prawem, ale ty jesteś ekspertem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...