Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

@Somalija

   A ten wiersz akurat podoba mi się

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

. Interesująco zestawiłaś fakty, a wnioski powinny przyjść same: takie, a nie inne. Chociaż o zatopieniu "Lusitanii" w nim cisza.

   Tak, racja: "Dla jednych terrorysta, dla innych bojownik o wolność" - że ponownie zacytuję "Zlecenie Jansona" autorstwa Roberta Ludluma.

   Wydaje mi się, że chodziło Ci o  "część". Tak? 

   Zapytam jeszcze - co tonie? 

   Serdeczne pozdrowienia .

Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Przepraszam, czasem chodzę do pracy na 10 godzin i rzeczywiście może mi coś umknąć...

A co chcesz wiedzieć, to odpowiem

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Wydawało mi się, że Ciebie przeprosiłem za akty złośliwości skierowane w Twoją stronę. Czego Ty jeszcze ode mnie oczekujesz? Żebym przyklaskiwał koleżance w Jej neutralnym punkcie widzenia? Nie da rady.

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano (edytowane)

@Tectosmith

 

Niestety, byli... Czarna mafia - kościół: to - de facto samo - Zło, a chrystianizm pochodzi od judaizmu, otóż to: w Bitwie pod Grunwaldem po stronie polskiej (słowiańskiej) - stanęli: poganie - Litwini, Tatarzy, Wołosi i kmiecie i wszyscy zaśpiewali "Bogurodzicę", chociaż walczyli z Zakonem Szpitala Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie, natomiast: krzyżacy zaśpiewali Chorał Zakonny na cześć Świętej Maryji, ówcześni kronikarze (byli to w większości watykańscy zakonnicy) - opisywali Polaków mniej więcej tak: "Naród waleczny i odważny, ać pełen tupetu i bezczelności, śpiewając hymn na cześć Najświętszej Dziewicy, walcząc z reprezentantami Najświętszej Dziewicy..." - więc? Pewnie Ten na górze miał ból głowy i machnął na to ręką, jak widać: matka Jezusa - wybrała Naród bezpośredni, szczery, waleczny, odważny i z wyrafinowanym poczuciem humoru.

 

Łukasz Jasiński 

Edytowane przez Łukasz Jasiński (wyświetl historię edycji)
Opublikowano

@Łukasz Jasiński Jestem na Pana  obrażona, ponieważ ostatnio Pan  wspomniał, że podczas Pana blokady konta, ja byłam niegrzeczna i nie reagowałam. Niestety, na Pana niekorzyść znalazłam w wiadomościach prywatnych moje zapytanie do Pana... czy wszystko w porządku... Nie ładnie kłamać na forum.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • @Kwiatuszek @Berenika97 Dziękuję za odwiedziny i serduszko! Pozdrawiam

      Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

    • Cienia tu nie dostrzegłem;) raczej tak intensywny proces spalania, że wystarczyłoby budulca - lirycznego, metaforycznego, emocjonalnego - na kilka wierszy. Gdy już opadnie ferwor, może warto pomyśleć nad uporządkowaniem tej materii. Tekst odsłania bogatą wyobraźnię, swobodnie przemieszcza się między obserwacją realnych zjawisk a warstwą metafizyczną i symboliką odniesień, a jednocześnie miejscami skręca w obszary, które poezja powinna omijać. Pył rozkoszy, żar serc, ciężar pustki, ból, wieczność, ból kwitnący w ekstazie.... W tekście jest tyle fantastycznych metafor, oddających siłę, brutalność i niesamowitość opisywanej namiętności (np. kapitalny fragment o rekinach), które bezlitośnie docierają do samego szpiku pierwotnej zmysłowości, że nie potrzeba dodatkowo ich tak łopatologicznie rozkodowywać na oczach czytelnika. W utworze jest też bardzo dużo powtórzeń, nie wszystkie wydają mi się konieczne. Za jakiś czas weź ten wiersz do tablicy i przepytaj z każdej linijki. Co jest naprawdę uzasadnione, a z czego można zrezygnować. Zdaję sobie sprawę że chaos tekstu (nawiasem mówiąc, bodajże trzykrotnie pojawił się w utworze) jest zamierzony, bo chaos to dzikość a wiersz ma być kosmiczno - cielesną topielą. Jednak Twoim zdaniem, jako poety, jest wywołać wrażenie żywiołowości w głowie odbiorcy, a samemu zachować kontrolę nad słowami. To istotne, zwłaszcza że lubisz utwory raczej dłuższe niż krótsze, gdzie nie można pozwolić sobie na werbalny bezład i na to, żeby treść zjadała sama siebie.  
    • Była taka knajpa, porządna nawet ceny w niej były zupełnie dzisiejsze ktoś poprosił o stawki sprzed trzech lat i ok. Cóż, nie dało się tego zrobić. No ale ktoś w knajpie wpadł na ceny z niechybnej półki za dwa lata... I dopiero wtedy nastał rodzaj końca. Knajpa - owszem świeciła - ale głównie pustkami. Popijał w niej właściwie tylko pewien pan bogacz, ale on już osiągnął pensję w wysokości za dwa lata.   Warszawa – Stegny, 19.07.2025r.  
    • @Corleone 11 Cieszy mnie, że tak wnikliwie przeczytałeś mój tekst. Bardzo, bardzo dziękuję. Postaram się wszystko poprawić według powyższego i zapamiętać na przyszłość;-)

      Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

    • @Waldemar_Talar_Talar Dziękuję za odwiedziny! Pozdrawiam serdecznie! @Leszczym Bardzo mi miło, pozdrawiam

      Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...