Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Zgłoś



  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnie komentarze

    • No więc tak, te zatrzaśnięte słowa, o tej wspaniałej treści są dla mnie w wierszu dokładnie powtórnymi narodzinami. Wszystko co czyste i święte z peela zawarł w tych słowach, które wyrosną na jego martwym ciele, zatrzaśnięte w nim jak w trumnie. To jest obraz, mimo że nie jest wizualny ani inny, jest myślny. Czasem nazywa się coś takiego symboliką, a w wierszu symbole mogą być i powinny rzeczywistością, jak w religji. Itd.
    • @Kasia Koziorowska Mam tak już któryś raz z kolei, że czytając Twoje wiersze, podświadomie słyszę delikatny, kobiecy głos. Super.
    • we wzburzonych rzekach mordercze kajmany tylko na rowerze listonosz z torbami za honor znoszony byt jutra niepewny z rękawa awizo, by mokło niewiernym   a ona mu mówi w suchutkich czółenkach jeszcze mi pohandluj przed trzecią nie pękaj a ona mu daje podróbki kukułek i zamiast herbaty w drzwiach susz nie mundurek   a ona mu daje, gdy z lat pan drażliwy temat mu wystaje, że bez logo firmy czapeczki ze składu w granatowy polar a kogo ubędzie na sorcie automat        
    • @[email protected] @poezja.tanczy Z Rosji graczka,  Potapova Z Igą była grać gotowa Coś źle obliczyła I się przeliczyła W wyniku była nota zerowa          
    • Wanty stoją na baczność zapięte wokoło masztu i pilnują sowicie by ten się nie wywrócił i dalej dźwigał żagle. Żagle unoszą się na wietrze i niosą ze sobą prędkość przyzwoitą. Icki skaczą. A ja gdzieś głębiej pod nimi i tak jestem anty, choćby morze nie rozwisurmaniło się w najlepsze oraz ponad miarę. I tylko baczę by nie wypaść za burtę, zresztą obojętne, czy lewą, czy prawą i żeby kapitan tej łajby nie musiał natenczas odmalować na wodzie ratunkowej ósemki. A prawda? Jaka jest prawda, za którą ponoć tak wielu marynarzy tęskni i podobno najbardziej? Prawda jest taka, że dzisiaj pływam "na sucho" w pościelonym łóżeczku dwa na dwa niczym Karol May hasał za wilkami po dzikiej prerii i bywał wśród Indian. Seranon, 03.06.2024r.
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...