Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Rozważania czy przemyślenia...


Wiesław J.K.

Rekomendowane odpowiedzi

Pokonać czas to tak jak pokonać życie, jedno i drugie splątane nierozerwalnymi objęciami stworzenia. Życie bez czasu nie istnieje, nie ma czasu nie ma życia, taka zupełna pustka we wszechświecie. Mówi się, że czas płynie, lecz to życie upływa w czasie, przemija w nim i znów powraca w różnych formach. Stworzenie samo w sobie jest nie do pojęcia, to tak jak zapytać się: Co by było jak by nic nie było? Jak nie było by stworzenia i Stworzyciela, jak nie było by Wszechświata, jak nie było by czasu i życia. Pustka, Nic, ale tutaj znwou zachodzi pytanie, może niejedno: Co to jest NIC? Co to jest PUSTKA? Czy pustka i nic to to samo, czy raczej nie? Albo inaczej: Kto stworzył Stworzyciela? Albo kto stworzył Stworzyciela tegoż stworzyciela? Błędne koło, pogmatwanie, lepiej nie zawracać sobie głowy taką filozofią. Radość z życia niech ogarnie całe jestestwo, ponieważ tak naprawdę nie wiemy co będzie po tym życiu. Czy Niebo, czy Raj, czy piekło, czy czyściec co oczyszcza z piekielnego ognia? I można tak wałkować i wałkować myśli i słowa, domysły i zagłębiać się w święte księgi, które strachem biczują sumienie i tutaj znowu zachodzą pytania: Po co to wszystko? Dlaczego jest jak jest? Dlaczego nie inaczej? Sens istnienia czy bezsens niezrozumienia. 
Dziękuję tym wszystkim, którzy dotrwali do końca tegoż wynurzenia. Nie traćcie wiary! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

@Karol_Dzięki! Zapomnij o umyśle, a Wszechświat Cię oświeci. Jak zapomnieć o umyśle, po prostu nie myśl, a wszystko będzie klarowne. Myślenie samo w sobie nie jest złe, gdy potrafimy je kontrolować. Myśli, ciągłe myślenie, obciąża umysł, dlatego trzeba go czymś pozytywnym zająć jak słuchaniem interesujących przekazów różnych mądrych ludzi, lub czytaniem inspirujących książek, czasopism, itd,. Umysł nigdy nie śpi, nawet gdy ciało śpi, umysł dalej działa tworząc swoje wizje w snach, lub na jawie w marzeniach. 

Lubisz słuchać, to poświęć kilkadziesiąt minut tutaj: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • @Sennek zmrożony zachwyt na rzęsie. Pozdrawiam :)
    • @beta_b oglądałam ostatnie zaćmienie słońca w wymarzonych warunkach, klimat niepokojący. Zjawisko jak żadne inne.
    • Kiedy mówię nie, myślę tak, kiedy mówię tak, myślę nie, kto mnie zrozumie? Chyba Ty mój Boże, kto mi pomoże, jak nie ja. Mój mózg działa jak brzytwa, ostro tnie równo bez krawędzi, zadaje rany, a Ty chyba jesteś załamany. Gdybym wiedziała tyle co dziś, nie posadziłabym tylu róż, czerwonych, jak na naszym grobie już dawno zasianych w naszych umysłach.    
    • If young Boris had had to make his choice now, he would have had to prefer music, pop music. Neither classical music, nor poetry wouldn`t be able to make him famous and wealthy. He was idealy prepared for becoming a songwriter. He could have become a pulp  fiction author or a screen writer. "Don Zhivago", why not? Millions people write poems in all European countries and America. Why? Their poetry do not feed them. And it won`t in the forseeable future either, considering the advent of the Artificial Intelligence. The AI may make producing the art works of every genre  even more mass and cheap. Сipher  which in Arabic reads as صفر Sifr means Zero, Nil may destroy the art. The digitalization, or zeroing, does not need the professionally and culturally educated masses. The iIlliteral masses won`t need the art as we know it now.    Gdyby młody Borys miał teraz dokonać wyboru, wolałby muzykę, muzykę pop. Ani muzyka klasyczna, ani poezja nie byłyby w stanie uczynić go sławnym i bogatym. Był idealnie przygotowany do zostania autorem lyricsów. Mógłby zostać autorem pulp fiction albo scenarzystą. "Don Żywago", dlaczego nie? Miliony ludzi pisze wiersze we wszystkich krajach Europy i Ameryki. Dlaczego? Poezja ich nie karmi. I nie stanie się tak również w najbliższej przyszłości, biorąc pod uwagę pojawienie się sztucznej inteligencji. Sztuczna inteligencja może sprawić, że produkcja dzieł sztuki każdego gatunku będzie jeszcze bardziej masowa i tania. Cyfra, która po arabsku brzmi  jako صفر Sifr, oznacza Zero, Nil, może zniszczyć sztukę. Cyfryzacja czyli wyzerowanie nie potrzebuje mas wykształconych zawodowo i kulturowo. Niepiśmienne masy nie będą potrzebowały sztuki, jaką znamy teraz.      
    • Setki luster odbija moją sylwetkę. Lękam się !  
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...