Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Nie prowadzą tam szlaki


Rekomendowane odpowiedzi

@corival Tak, tak, okazuje się, że historyczne wydarzenia to wcale nie aż tak wielki przedział czasowy, jeśli przyjrzymy się bliżej. Dla porównania dodam jeszcze, że np. mała populacja mamutów żyła sobie na Wyspie Wrangla zaledwie około 2000r. p.n.e., czyli w okresie mniej więcej Średniego Państwa jeśli chodzi o Starożytny Egipt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kwintesencja Miło mi, że tak uważasz. Pozdrawiam :)

@Wędrowiec.1984

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Przedział czasowy jest większy, albo mniejszy, zależy o jak odległych wydarzeniach mówimy.

Rzeczywiście, takie enklawy reliktów, roślinnych, zwierzęcych, geologicznych, można znaleźć. Biedne mamuty na wspomnianej wyspie ostały się tam po zmianach klimatu i geologicznych i nie mogły odejść. Stopniowo karlały i wyginęły około 3800 lat temu, czyli około 1800 lat p.n.e. Na terenach ziem polskich mieliśmy wtedy epokę brązu.

Nie szukając jednak tak niszowych przykładów, spójrzmy na kozę domową... wykształciła się parę tysięcy lat temu i w zasadzie niezbyt wiele się zmieniła. W Europie znana jest już od około 8 tysięcy lat.

Pozdrawiam :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

... nie pierwszy raz piszesz o pracy archeologów... wiersz fajnie to oddaje, a niewiele osób porusza taki temat, tym bardziej.. brawo.... jw. jedyny mój 'dylemacik'.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Nata_Kruk (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nata_Kruk Tym razem "niczym" musi zostać, chyba, że wymyślę inne słowo. W każdym wersie mam 6 sylab, bez "niczym" zachwieje się "konstrukcja' ;)

Czasem coś tam archeologicznego wykluje mi się z pamięci. Niektóre rzeczy jakoś tam da się obudować w słowa, więc próbuję. Dziękuję, że doceniasz moje wysiłki.

Pozdrawiam :)

@Rafael Marius Zmiany klimatu nie są niczym nowym na Ziemi. Przez tysiąclecia zachodziły wielokrotnie. W naszych czasach jedynym problemem jest szybkość zmian klimatu. Na tym polega nasz problem.

Dziękuję za czytanie i komentarz. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@poranki Jak widać przedmioty, sztuka i inne materialne rzeczy, które pozostają po naszych bardzo dalekich, dalekich, bliższych, jeszcze bliższych itp. przodkach można interpretować i wiele informacji uzyskać. Są takie, których nie odzyskamy nigdy, ale...

Dziękuję za czytanie i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...