Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Cybersonet


Rekomendowane odpowiedzi

@Wędrowiec.1984 Telefony, konkretnie smartfony to już wogóle zostały tak wymyślone, żeby uzależniać. A niestety najbardziej są narażeni ludzie młodzi i dzieci. My to jeszcze odłożymy telefon i pójdziemy posłuchać ptaków. Niestety młodsze pokolenia nawet nie zauważają, że trawa zrobiła się bardziej zielona. To tak przykładowo i bardzo ogólnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Producent urządzenia wymyślił sobie jakiś sprzęt, który chce jak najdłużej i z zyskiem sprzedawać. Jeśli kupujący uzależnią się od niego, tym lepiej dla producenta. Tak samo uzależnieni jesteśmy od pralek, płynu do mycia naczyń czy szczoteczek do zębów. Nie potrafię powiedzieć czy smartfony wymyślono specjalnie po, by uzależnić od nich użytkowników, niemniej myślę, że istnieje mnóstwo takich przypadków i jest to uzależnienie bardzo niekorzystne. Mam wrażenie, że uzależnieni potrzebują nieustannego bodźcowana np. TikTokami, do czego smartfon idealnie się nadaje. A może to uzależnienie od TikToka? 

 

Bardzo dużo w tym prawdy ale nie generalizowałbym w stosunku do całych młodszych pokoleń. Uważam, że pośród "nas" również istnieje mnóstwo osób negatywnie uzależnionych od smarfonów, aczkolwiek czuję, że jednak mniej niż wśród szeroko pojętej młodzieży.

 

Edytowane przez Wędrowiec.1984 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najprawdziwszy.. cebersonet... Wędrowcze, ode mnie PLUS.!

 

 

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Kwiatuszku... połączyło Ci się 'w'.. z .. 'o'.. winno być.. w ogóle... :)

 

... ja nie czuję się uzależniona... :)

Edytowane przez Nata_Kruk (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...