Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki
Wesprzyj Polski Portal Literacki i wyłącz reklamy

Pytanie raz na dziesięć lat


Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Gdzieś w miejscu bardzo dalekim od wydarzeń ktoś podobno już nie na tym świecie z powodu wieku, otępienia umysłu, fatalnego słuchu, niemożliwości czytania i pisania, bez łącza z internetem, bez lektury gazet, bez oglądania telewizji, a nawet podobno bez rozmów i szeregu innych metod komunikacji ze światem zewnętrznym zadał mi najciekawsze i najgłębsze pytanie jakie usłyszałem od bez mała dziesięciu lat, a jestem już wcale nie najmłodszy. Pytanie brzmiało - czy ty chcesz mieć tak jak ja? Muszę wyznać, że zamurowało mnie.

 

 

 

Warszawa – Stegny, 04.04.2023r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marek.zak1 Znam tę Osobę od wielu lat a jednak głębia tego pytania była wprost niesamowita... 

@Rafael Marius Tu nie chodzi o przewartościowanie a o pewne niesamowite zdarzenie, którego może nie umiem dobrze opisać i które Ci podpowiada że jakby to ująć są inne wymiary...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

I tak to zrozumiałem. Tyle, że po wejściu w inny wymiar wiele schematów w głowie się zmienia i zaczynasz postrzegać świat inaczej. Zmienia ci się system wartości. Czasem nawet osobowość. Oby na lepszą, choć nikt tu gwarancji nie daje.

Ja takich głębszy lub płytszych doświadczeń miało w życiu trochę. Choć ostatnio mnie omijają. I dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...