Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki
Wesprzyj Polski Portal Literacki i wyłącz reklamy

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

tchnienie wcisnęła

w ciasne ramy słów - 

takich karłowatych 

a wielce niepewnych 

jednak ostrych jak brzytwa 

choć dla innych - 

tępych jak nóż 

lub pustych 

bez głębi

jak wydmuszka

 

za dużo pytań 

za dużo zwątpień 

w jej treści  

pełne niejasnych rozwidleń 

 

"nieważne już 

nieważne"

 

zwinęła się w kąt 

i ciasno w kłębek 

zamknęła powieki niegładko - 

całkiem niesennie

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tectosmith chaos jest wrogiem ładu i porządku, czasem jest jednak niestety nieunikniony. Zresztą gdyby nie było chaosu nikt nie doceniałby porządku i nawet do niego w sposób świadomy nie dążył. Bezpieczna moc ładu nie byłaby nam znana, także ta w myślach i słowach. I chyba wiałoby nudą ;) 

 

Pozdrawiam serdecznie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ewelina Troszeczkę się z Tobą nie zgodzę bo ja nie uważam, że Chaos jest wrogiem a, że to właśnie Ład i Porządek są wrogami Chaosu :-) Dla mnie Chaos jest Kwintesencją istnienia w ogóle. To właśnie z niego i dzięki niemu wszystko powstało w takiej a nie innej formie. Zwróć uwagę na to, że myśli wcale nie są uporządkowane, że przeskakują bezustannie z tematu na temat. Dopiero nasza wola zaburza ten chaotyczny ład, kiedy próbujemy te myśli ubrać w słowa. Tak sobie teraz myślę (mogę nie mieć racji), że sen jest ciekawym przykładem chaosu myśli i pragnień.

Pozdrawiam ponownie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tectosmith  może i tak :) 

Wiesz, paradoksalnie wcale nie wiedzę niezgody między nami w tym obszarze. Myślę, że każde z nas rozpatruje ten temat z innego punktu widzenia. 

Ja z punktu widzenia ludzkości, która mniej bądź bardziej udolnie próbuje nad tym pierwotnym Chaosem zapanować. A Ty z punktu widzenia samego Chaosu, od którego wszystko się zaczęło - także dzieje ludzkości.

Tak więc ja się z Tobą jak najbardziej zgadzam w tym, co piszesz. Nie widzę sprzeczności, choć są różnice w naszych wypowiedziach. 

Z nieładem w snach też się zgadzam...bałagan w nich nie do okiełznania :) I nijak nie da się go uporządkować :)

 

Pozdrawiam nieustannie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ewelina  Ależ napisałem, że nie zgadzam się tylko troszeczkę :-) Osobiście chodziło mi o to, kto jest czyim wrogiem. Fakt taki, że bez chaosu nie ma istnienia i powoli ludzie to dostrzegają, że jakkolwiek nie przycięty trawnik jest jednak niemalże tak samo martwy jak beton, że to jednak nie tak powinien ten nasz świat wyglądać.

Dziękuję za uwagę i już więcej nie marudzę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...