Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki
Wesprzyj Polski Portal Literacki i wyłącz reklamy

Twoja walka


Amber

Rekomendowane odpowiedzi

@Amber

Myślę sobie, że box czy inna walka to nie jest żądza krwi. U widzów może być różnie, jednak wojownik który nie panuje nad sobą nie zwycięży. Musi mieć siłę ducha, i o nią tu chodzi. Nie o brutalną siłę. Jednak ewolucyjnie zrozumiały jest wstręt kobiet do przemocy, a z drugiej strony atrakcyjność jej dla mężczyzn. Dzisiaj mało kto z inteligentów się do tego przyzna rzecz jasna. Nawet przed sobą obawiam się. Będzie się chrzanić o "niskich wibracjach", ale tak jak do sexu inaczej podchodzi prymityw i taoista, tak samo do walki inaczej kibol i mistrz kungfu.

W wierszu podoba się mimo to końcówka.

Pozdrawiam

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

@Olgierd Jaksztas

 

Przecież seks też jest agresywny: jedna strona musi być dominująca, a zresztą: najlepiej mieć własne mieszkanie - barykadę i oddać władzę kobietom, natomiast: w razie czego - nie wpuszczać żadnej - z autopsji wiem, iż będą przychodzić z problemami nie do rozwiązania, które same stworzyły - one nadal nie rozumieją praw natury, chociaż mamy dwudziesty pierwszy wiek.

 

Łukasz Jasiński 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Olgierd Jaksztas

 

Tak, kobiety ze swojej natury są słabsze fizycznie i intelektualnie (stąd różne pakiety dotyczące równouprawnienia, na przykład: równy podział kobiet i mężczyzn w sejmie, a to z kolei oznacza - przewartościowanie istoty człowieczeństwa - osoby głupie będą rządziły mądrymi - tak jak pani minister Edukacji Narodowej), natomiast: psychicznie - są silniejsze od mężczyzn - dlatego rodzą dzieci i je wychowują, poza tym: nie odróżniają miłości od seksu, gdzie ostatecznie ląduje miłość? Znam to wszystko z autopsji: Małgosia zerwała ze mną zaręczyny bez słowa i wszystkie dziewczyny odchodziły ode mnie bez słowa - dlaczego? Dlatego, iż pragnęły człowieka pierwotnego - dzikiego, który będzie likwidował konkurencję, kupi dom i zapewni bezpieczeństwo i tutaj wracamy do punktu wyjścia - ta rozmowa jest bezcelowa, kobieta widzi szczegóły bez całości, mężczyzna: szczegóły w całości, co pan powie na to: kilka lat temu zostałem bezprawnie wyrzucony na warszawską kostkę brukową przez Hannę Gronkiewicz-Waltz za pośrednictwem sędzi Agaty Puż i komornika sądowego Olgi Rogalskiej-Karakuli? Powiem coś panu: najlepsze są prostytutki - one nie odbierają mężczyznom wolności...

 

Łukasz Jasiński 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Łukasz Jasiński

Odchodzić bez słowa, jakby człowiek był przedmiotem lub kimś przeklętym – tak, tego nie chcę nawet rozumieć, chociaż domysł jest gorzki... O feminizacji pisano już sto lat temu że katastrofa, dojdzie do tego (o ile już nie, bo kodex karny pozwala uniewinnić każdego niezależnie od czynu na przykład), co było przez chwilę za Lenina: zniesione prawa, a sędzia orzeka według "sumienia proletariackiego"...

Prostytutki pewnie tak, chyba że ktoś się zakocha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Olgierd Jaksztas

 

Dlatego też: jestem mężczyzną po ogromnych przejściach życiowych i jeśli jakaś dziewczyna będzie chciała ze mną zamieszkać, to: na moich warunkach (patrz: esej - "Warunki"), a one by chciały wskoczyć na gotowe, przejąć władzę i mnie wypędzić do roboty... Kasa, misiu, kasa... Jakoś sobie daję radę za 1830 zł miesięcznie i mam 24 mkw lokalu socjalnego i nie muszę pracować, zresztą: każda miała szansę od października 2017 roku do lipca 2021 roku - kiedy nie miałem gdzie mieszkać - każda mogła mnie wziąć pod dach, oczywiście: jestem po trzech legalnych pracach - Zakład Pracy Chronionej, Archiwum Akt Nowych i Narodowy Klub Libertyński, jasne: nie miałem żadnego obowiązku pracować - jestem osobą niesłyszącą, słuch straciłem po operacji na nosie, prawdopodobnie przez źle użytą narkozę, więc: posiadam nabytą niepełnosprawność, żyję z dożywotniego odszkodowanie za utratę słuchu z winy państwowego szpitala (formalna nazwa: renta socjalna), dodam: 12 kwietnia ma być rozpatrywany przez komisję sejmową projekt obywatelski dotyczący zrównania renty socjalnej z minimalną pensją, jeśli przejdzie przez głosowanie w Sejmie i prezydent ją podpisze - wtedy będę miał na rękę 3200 zł miesięcznie i nadal nie będę musiał pracować, tak przy okazji: nie wyciągam kasy od podatników - otrzymuję z urzędu, więc? Główka pracuje? Mając tyle kasy i jeszcze pół wieku do przeżycia (mam dopiero 43 lata) - będę podróżował po Polsce - lubię podróżować...

 

Łukasz Jasiński 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Łukasz Jasiński

Kompletnie nic nie słyszysz? Jeśli tak, to dobrą stroną jest to, że możesz usłyszeć ciszę, normalnie jest to niemożliwe...

Prawda, złodziejstwo jest akceptowane, mnie należy się renta ale tylko wtedy gdybym nie pracował, to już wolę za tę minimalną...

No to się cieszę z Twoich planów, powodzenia :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Olgierd Jaksztas

 

A jeśli chodzi o ten projekt obywatelski, to: nie brałem w tym udziału - to projekt osób z wrodzoną niepełnosprawnością, które nigdy w życiu nie pracowały i w pewnym sensie jest to wobec mnie afront - dyskryminacja, przysługuje mi również świadczenie wspierające, jednak: musiałbym "zatrudnić" opiekuna socjalnego i straciłbym wolność, na przykład: we własnym mieszkaniu chodzę sobie nago i leżę na materacu, tymczasem: z autopsji wiem - dziewięćdziesiąt procent pracowników opieki społecznej - to kobiety, one: nie są zdolne przyjmować merytorycznych argumentów opartych na formalnoprawnych dowodach - będę próbowały zmienić mój charakter i decydować o moim życiu, dokładnie: abym zaczął wszystko od samego początku, otóż nie: drogie panie, proszę najpierw wejść na Polski Portal Literacki (poezja.org) - wszystko od samego początku przeczytać z pełnym rozumowaniem, proste i logiczne? Oczywiście, że świadczenia wspierającego zrezygnowałem... Dlatego też: jestem za aborcją, karą śmierci i eutanazją - nie zmienię zdania.

 

Łukasz Jasiński 

 

@Olgierd Jaksztas

 

Nie straciłem słuchu od razu, tylko: etapami - na prawym mam stuprocentowy ubytek, a na lewym - dziewięćdziesiąt procent, nie, nie akceptuję złodziejstwa nawet pod pozorem prawa, mając czyste sumienie - mogę mówić bolesną i okrutną prawdę, niech pan zobaczy ludzi w starszym wieku, którzy mają wzrok wbity w ziemię i pochylony kark i są bardzo agresywni werbalnie - tak działa nieczyste sumienie - mowa ciała jest bardzo ważna.

 

Łukasz Jasiński 

Edytowane przez Łukasz Jasiński (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...