Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Egzamin


Rekomendowane odpowiedzi

Było to całkiem już dawno, kiedy jako student trzeciego roku Politechniki przygotowywałem się do egzaminu z inżynierii procesowej u docenta Stanisława Benbenka. Nie byłem orłem z tego przedmiotu, jak zresztą z żadnego innego, ale też liczyłem na państwową trójczynę, po otrzymaniu której miałem zaplanowane tradycyjne pracujące studenckie wakacje.

Po wejściu pan docent dał mi kartkę z zadaniem do rozwiązania oraz dziesięć minut na przygotowanie odpowiedzi. Po tym czasie miałem ją gotową i podałem zapisaną kartkę egzaminatorowi. Odniosłem wrażenie, że nie było to, o co mu chodziło, czego byłem już  pewien, gdy nie potrafiłem odpowiedzieć na kolejne wyjaśniające pytania zgodnie z oczekiwaniami docenta. Ten spojrzał na  mnie rozczarowany.

-Panie Żak, coś pan umie, ale to nie to, bo wie pan, żeby zostać inżynierem, to nie wystarczy się nauczyć, a jeszcze trzeba do tego inteligencji, umiejętności kojarzenia faktów.

Zapadła cisza. Nie jest dobrze – pomyślałem.

-Panie docencie, gdyby pan powiedział, że mam sie douczyć, to bym to zrobił, ale jeśli jestem za mało inteligentny, to jedyne co mogę zrobić, to mieć żal do rodziców, bo inteligencję się dziedziczy w genach.  Nie spisali się i tyle. Dzisiaj im to wygarnę.

Docent Benbenek uśmiechnął się lekko.

- Poproszę o indeks.

I tak zaliczyłem inżynierię procesową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ci historia…

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

 

Znam podobny przypadek, kiedy egzaminujący bardziej dawał wyraz frustracji nad własnym życiem, aniżeli faktycznym stanem wiedzy studenta.

 

 

Edytowane przez Kapistrat Niewiadomski
Remove quote from another story. (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Nie, nie powinienem używać Twojego opowiadania do promocji własnych utworów, dlatego usunąłem cytat i jeszcze raz przepraszam za tę gafę.

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

 

Kiedy opublikuję, będziesz mógł znaleźć całość we właściwym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...