Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

(świetlisty cmentarz)


iwonaroma

Rekomendowane odpowiedzi

Przyzwyczaiłem się do Twojego stylu: zwięzły, oszczędny w formie, treściwy, a jednocześnie piękny. Ten utwór to potwierdza.

 

Aha — nie trzeba dodawać „haiku” w tytule, bo to oczywiste. Tytuł powinien się odnosić do treści, nie formy. Przecież poezja to nie programy komputerowe. 

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

 

:) dziękuję za miłe słowa :)

 

Co do odnośnika w tytule to robię to tylko ze względów praktycznych, żeby wyszukać haiku wśród innych tworów. Limeryki są wyodrębnione w wyszukiwaniu (filtruj według) a haiku nie :( są razem z miniaturami. A teraz patrzę, że w ogóle nie pojawiają się przy filtrowaniu pt.'haiku, fraszki miniatury'... przepadają w niebycie ;) @Mateusz

Istnieją tylko w całości utworów, więc tym bardziej warto zaznaczyć, ze to haiku, dla kogoś kto szuka akurat tej formy u danego autora.

 

 

 

Edytowane przez iwonaroma (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

 

:) Tak, to 'z' zbędne. Najpierw widziałam tę dziewczynkę, jak kroczy z pękiem liści, no i tak zostało 'z' :)

Natomiast groby - nie. My, dorośli - czasem  czyścimy tylko groby, kamień - bez głębszej refleksji. Natomiast to dziecko robiło coś więcej - dla tych zmarłych właśnie. 

Dzięki za uwagi

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@iwonaroma

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

 

To właśnie miałem na myśli: umieszczanie dodatkowych informacji (metadata overloading) jest praktyką zapożyczoną z programowania i to bardzo starą, sprzed kilkudziesięciu lat. 

 

O wiele lepszym sposobem jest wykorzystanie tagów pod tytułem. Załączę później screenshot, jak to wygląda, bo na tym komputerze nie mam takiej możliwości.

 

Pozdrawiam. 

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

 

No tak, tag! :) Zapomniałam, że jest taka możliwość :) Dzięki

 

 

@Nata_Kruk Natko, jednak wracam do tej wersji z 'z'... 

bo chodzi też o to, że wówczas 1 i 2 wers mogą istnieć samodzielnie (jak też 1 z 3 no i 2 z 3 choć ten 2 z 3 trochę może się nie podobać). Sorry za zamieszanie :)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • iwonaroma zmienił(a) tytuł na (świetlisty cmentarz)

@iwonaroma

Zobacz poniższy przykład — zamiast umieszczać w tytule „drabble”, lepiej dodać tag „drabble”. Z tagów można utworzyć coś w rodzaju podtytułu:

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

 

 

Ażeby odnaleźć ten utwór należy użyć funkcji: Znajdź zawartość > Wyszukaj za pomocą tagów i wpisać tagi (im więcej tagów, tym rezultat wyszukiwania dokładniejszy), jak w poniższym przykładzie:

 

 

Życzę udanej zabawy z tagami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

 

Szczęściarz :)

 

 

 

... 

Dziękuję

 

 

 

 

Tak, raczej to nie jest klasyka, abstrakcji nie chcę unikać.

(Rymnęło mi się ;))

Rzeczywiście, różnie czytamy, często przez pryzmat siebie, ale to dobrze, wiersz to nie wzorzec matematyczny.

Dzięki i również zdrówka

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...