Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

quidom - próżnowarstwowy obywatel podglądazji


Rekomendowane odpowiedzi

jest przestrzeń zamknięta z tych ścian i sufitu,
uległość podłogi nie waży się przeczyć,
choć spięta ciężarem, dochodzi zenitu
i czasem zaskrzypi, tak sobie, od rzeczy,
ofiarnie podkłada kark brzegiem przyległym,
miarkując czas prężeń i kruchość w nich cegły,

w przestrzeni skład wnętrza, drobiazgi, szczegóły,
i barwą i kształtem i kątem patrzenia,
poddani kobiecej - bon ton, wspak reguły,
mamroczą od czasu, bez szansy i cienia,
najczęściej lądując w potrzasku podłogi,
spełnieniem odlotu, na wszelkie wymogi,

z przestrzeni zza okna niewiele wiadomo,
choć czasem ptak ruchu pół fru przyuważy
ścisk szyb, za którymi firana z zasłoną,
że obcy, choć wolny, jedynie pomarzyć
o wnętrzu zamkniętym jest zdolny, o domu,
by z quasi-cząsteczek przejść wnętrza quidomu.

Wiersz został przeniesiony do działu „Poezja – Forum dla początkujących poetów", ponieważ nie spełnia kryteriów określonych dla działu "Z"
MODERATOR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Mirku - jakbyś dobrze się przypatrzył to właśnie na literkę "R" wszedłem - quidom jest takim dodatkiem
o wierszach mogę powiedzieć - że to coś w rodzaju tomiku - zaczynającego się od abbozzo - kilkanascie wierszy marzeń, hi, czekających na - no właśnie - szablonowe - a jednak wyrażające zupełnie odmienne stany
MN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Mirku - jakbyś dobrze się przypatrzył to właśnie na literkę "R" wszedłem - quidom jest takim dodatkiem
o wierszach mogę powiedzieć - że to coś w rodzaju tomiku - zaczynającego się od abbozzo - kilkanascie wierszy marzeń, hi, czekających na - no właśnie - szablonowe - a jednak wyrażające zupełnie odmienne stany
MN
Ta argumentacja mnie nie przekonuje, ponieważ wiersze też mnie nie przekonują do siebie. A jeżeli nawet, to nie w takim stopniu, w jakim chciałbym, aby mnie przekonały.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Mirku - jakbyś dobrze się przypatrzył to właśnie na literkę "R" wszedłem - quidom jest takim dodatkiem
o wierszach mogę powiedzieć - że to coś w rodzaju tomiku - zaczynającego się od abbozzo - kilkanascie wierszy marzeń, hi, czekających na - no właśnie - szablonowe - a jednak wyrażające zupełnie odmienne stany
MN
Ta argumentacja mnie nie przekonuje, ponieważ wiersze też mnie nie przekonują do siebie. A jeżeli nawet, to nie w takim stopniu, w jakim chciałbym, aby mnie przekonały.

rozumiem Mirku - każdy ma swoje zapatrywanie - dzięki za Twoją uwagę - przekonania miej jak najbardziej swoje - nie sugeruj się niczym, użyty przeze mnie szablon, jak go nazwałeś - daje mi mozliwość rozwijania i kształtowania swej twórczości - no może pisania - ababcc - i to 12 sylabowiec - niedługo skończę - w międzyczasie popisuję inne - ale te inne wierszu muszą swoje odleżeć, dzięki za uwagę i koment
MN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym wiedzieć czego ten wiersz nie spełnia?
to już drugi wyczyn tzw. nagonki na moje wiersze.
chyba trzeba bedzie się pożegnać - skoro nawet moderator ma klapki na czymś tam
oczywiste, że nie preswaduję - jeno zastanawiam się nad moderatorsta wygłupem

z uszanowaniem MN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


Czy czuje się Pan wyjątkowy i uprzywilejowany? Czy wie Pan na pewno, że spod Pańskiego pióra wychodzą tylko wiersze wspaniałe i godne zapamiętania? Czy przesunięcie jakiegokolwiek wiersza, który moderacja uzna za gorszy od innych musi równać się głupiej nagonce?
Przypominam jedną z zasad panujących na poezja.org:

"10. Moderator nie musi podawać przyczyny usunięcia, przesunięcia, modyfikacji Twojego utworu, komentarza."

Nie musi, ale pokrótce wyjaśni. Wiersz męczy swoim stylem, zastosowane inwersje brzmią sztucznie i są podporządkowane układowi rymów, co nie podoba się moderacji. I dalej: "na wszelkie wymogi", "mamroczą od czasu", "z przestrzeni zza okna niewiele wiadomo" - to przykłady poetyckiego bełkotu wysokich lotów.
Stać Pana na więcej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


Czy czuje się Pan wyjątkowy i uprzywilejowany? Czy wie Pan na pewno, że spod Pańskiego pióra wychodzą tylko wiersze wspaniałe i godne zapamiętania? Czy przesunięcie jakiegokolwiek wiersza, który moderacja uzna za gorszy od innych musi równać się głupiej nagonce?
Przypominam jedną z zasad panujących na poezja.org:

"10. Moderator nie musi podawać przyczyny usunięcia, przesunięcia, modyfikacji Twojego utworu, komentarza."

Nie musi, ale pokrótce wyjaśni. Wiersz męczy swoim stylem, zastosowane inwersje brzmią sztucznie i są podporządkowane układowi rymów, co nie podoba się moderacji. I dalej: "na wszelkie wymogi", "mamroczą od czasu", "z przestrzeni zza okna niewiele wiadomo" - to przykłady poetyckiego bełkotu wysokich lotów.
Stać Pana na więcej.

słuchaj "modzie" lepiej zwróć ten wiersz tam gdzie trzeba - i nie czepiaj się - bo bełkot to Ty wstawiasz - słyszałeś o quasi-cząsteczkach? o takich małych quidomach? - nie będę tłumaczył - a jeśli Ci coś utrudnia czytanie to własne klapki współczesności - wybacz - ale skoro gorsze wiersze zostaję to ja mogę sobie o Tobie pomysleć, zapewne jakimś tam szlakiem porządasz za poezją Oyeya - tej się nie podporządkuję - mam swój styl i wiersze - odbiegające od normy przewidzianej dla "Moda" - ech - nie wyróżniam się - Ty to robisz - wiersz jest wielointerpretacyjny - jak-najbardziej w treści swej niesie przesłanie współczesności - nie wiem czy poezja to tylko poezja ale wiersz i od strony naszego życia i od strony naszego samopoczucia i od strony naszej psychiki, fizyczności i takich tam niesie bardzo dużo - Mod tego nie zauważył, a niech to
z pozdrówką MN
ps. nie drwię tylko się zastanawiam bardzo głośno co ja tu robię - między tak skłóconą społecznością - "Orgu" faworyzującą i niszczącą wzajemne zrozumienie - nawet Mod nie potrafi wytłumaczyć - uzywa słów "bełkot" - toż to strasznie kulturalne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam bardzo, ale nie Pan tutaj ustala zasady i nie Pan decyduje, czy Pańska poezja jest warta uwagi, czy też nie. Może mieć Pan pretensje, ale nie ma Pan prawa stawiać się w pozycji żądającego czegokolwiek. Proszę złożyć zażalenie do administratora, jeżeli nie podobają się Panu moje decyzje.
I nie dyskutujmy o quasi - cząsteczkach, bo nie to jest przedmiotem tej dyskusji. Posiadanie własnego stylu i wierszy nie zapewnia automatycznie stałej obecności w dziale dla "zaawansowanych" i radzę się z tym pogodzić. Jeżeli nie zauważa w swoim utworze zwrotów, które są błędami językowymi i bezsensownych inwersji, które tylko mogą uchodzić za bardzo poetyckie, to o czym my właściwie dyskutujemy? Naginanie tych reguł do budowy wiersza też ma swoje granice.
Swoje granice ma także spoufalanie się. Nie jestem ani Pańskim kolegą, a tym bardziej dzieckiem, więc proszę sobie darować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...