Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki
Wesprzyj Polski Portal Literacki i wyłącz reklamy

Smutna

Rekomendowane odpowiedzi

Śmierć może być wybawieniem
A nawet ukojeniem
Przed cierpieniem
Fałszywymi ludźmi
Problemami aż do ziemi
Śmierć chciana
Wybrana
Jest lekiem na całe zło
Jeśli tylko chcesz i pragniesz mocno
Spełni sie
Już nigdy nie poczujesz bólu, upokorzenia, wstydu
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo poruszający wiersz, ale może być prawdziwy, albo i nie, bo może być także wybawieniem od urojonych obaw, zagrożeń, czy urojonego braku perspektyw, a to prowadzi do depresji i samobójstw. Skoro to dotyka konkretnego człowieka, nie ma on dystansu i obiektywnej oceny własnego stanu, co może prowadzić do nieszczęścia jego i bliskich. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

życie, jak to ktoś powiedział to jak kropla, która spada- by potem połączyć się z tym co jest. największym problem dla siebie często jesteśmy my sami to my decydujemy o swoim życiu o ludziach z jakim przebywamy o uczuciach ale czasem impulsywna głowa rodzi myśli o śmierci. ale takie impulsy warto przekierować na coś twórczego jak ten wiersz akceptacja życia choć czasem bezsilność je zjada warta jest uśmiechu jeśli ktoś nie boi się , śmierci dlaczego ma bać się życia przesyłam uśmiech :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co sprawia  radość Tobie? ja np: lubię słuchać muzyki ,ostatnio kupiłem sobie słuchawki które bardzo mnie cieszą nie są jakieś audioflskie ale grają super. lubię ,tez wpuści kogoś pierwszego do drzwi wchodząc czy na chodniku przepuścić kogoś z przeciwka gdy jest mało miejsca lubię wiele  ale smutek jest dalej. wynika to z utracenia radości wiele lat temu jak już wspomniałem mialem wtedy maturę po niej wpadłem w ten stan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Stary_Kredens Pozdrawiam Kredens. 

 

@T.O ja też lubię słuchać muzyki. Kiedyś miałam iPoda, słuchałam w nocy muzyki zasypiając. To były czasy... Ale obecnie nic mnie nie cieszy. Mnie z kolei po maturze życie zaczęło się spać i jest coraz gorzej. Ciężko się zyje. Brak zaufania do rodziny, ludzi. Wstręt, wstyd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem , mnie posypało się , zdrowie a potem wszystko. Pamiętaj nikt za Ciebie życia nie przeżyje dorosłość nie jest prosta a podstawowa zasada to brak zasad. Wrażliwość warto powściągnąć i żyć po prostu żyć cieszyć się tym co małe codzienne zawsze możesz napisać do mnie odpowiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...