Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki
Wesprzyj Polski Portal Literacki i wyłącz reklamy

***


Somalija

Rekomendowane odpowiedzi

@Somalija

   Aga, a ja mam zastrzeżenia. W pierwszej zwrotce dwa pierwsze wersy zdają się  niezrozumiałe. W trzeciej przeszkadza "choć" - powinno być "chociaż". Drugi zaś wers jest nadsłowiem. Popraw, proszę - a Wiersz będzie Naprawdę Prześliczny 

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

   Serdeczne pozdrowienia.

Edytowane przez Corleone 11 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Somalija

   Ależ mogę nie zrozumieć. Pierwszy wers: 

"muzyką z nieba te ciepłe ramiona" - w domyśle "są dla mnie". Tak? Wers drugi: "wtulam moje nagie". Może "wtulam /w nie/ moje nagie". Ramiona, jak się domyślam. I czy nie powinno być "wrząca twarz" zamiast "wrzącą"? W następnej linijce, rzecz jasna.

   Domyślność czytelnika to jedno. Ale przy pisaniu konieczna jest precyzja. Masz w wyobraźni obraz, który chciałaś oddać słowami. I widzisz go jako Autorka. Ale trochę pospieszyłaś się, pisząc. Dlatego mi, jako czytelnikowi, trudniej jest go zobaczyć. 

   Aguś

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

, to zwrócenie uwagi uważnego odbiorcy. Nie krytykanctwo. "Wygładź" pierwszą zwrotkę, a będzie wspaniale . 

   Dodam jeszcze, że "trójstyk" to rewelacyjna metafora. Właściwie nawet podwójna metafora  O ile nie potrójna. Fantastycznie. To Perełka, iskrząca się na końcu Wiersza . BRAWO .

   

   Serdeczne pozdrowienia . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...