Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

twarze wojny


Rekomendowane odpowiedzi

zapraszam

siedziemdziesiąte urodziny w Kijowie 

wigilia w Warszawie 

 

w obwodzie winnickim wódka najlepsza

w Polsce też czysta

 

Szojgu czy wszystko idzie zgodnie

z planem bo jestem fanatykiem 

i sztuka wojenna mnie nie interesuje 

 

bezwzględny kłamca w białym kołnierzyku 

minister chamstwa Ławrow poeta 

sługa dobrej sprawy wie 

 

odcięte miasto samo umrze 

a rozpędzone elektrony

 

żywcem gotują 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Somalija (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Somalija zmienił(a) tytuł na twarze wojny

Napisałbym:

" a rozpędzone elektrony

 

gotują się  żywcem"

 

Bez "chłopaki co robimy".

Raz, że przyjąwszy Twój punkt widzenia, iż Władimir jest bezwzględnym dyktatorem, zatem nikogo nie pyta o zdanie. A jeśli już, to nie żołnierzy, do których - można odnieść takie wrażenie - kieruje ten zwrot. Dwa, że jeśli pyta doradców w rozmowie, to zwraca się "panowie" lub imiennie. 

Niemniej wiersz jako taki podoba mi się

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

.

 

Serdeczne pozdrowienia . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

   Będąc zagubionym chłopcem, nie doszedłby do stanowiska, które zajmuje od długiego czasu. Nie mówiąc o tym, że wtedy istotnie historia naszego świata - nie tylko Europy - potoczyłaby się o wiele mniej przyjemnym torem. 

   Nie wiadomo? Przecież rozmawialiśmy o tym. Tak

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

   Władimir w 2014 roku dzięki medycznej wiedzy Starszych Braci wyleczony został z raka mózgu. Dostając dalszy ciąg tego życia z misją podtrzymania pokoju na Ziemi. Oznacza to tym samym, że Miedwiediew najprawdopodobniej nie poradziłby sobie z zakulisowymi działaniami pro-wojennych przywódców USA i królowej Elżbiety. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

   Ta myśl zdaje się pochodzić od istot mroku. Bo tym, co Ci przynosi, jest niepokój umysłu i obawy o przyszłość.

   Jednak bądź spokojna: Władimir nie może pozwolić sobie na wewnętrzne rozchwianie. Bo wie, do czego zmierza. Jaki ma cel. I jaka jest alternatywa, jeśli pozwoli prezydentowi USA i królowej brytyjskiej działać swobodniej.. Chociaż oni i tak niewiele mają do powiedzenia. Bo gospodarka światowa opiera się na surowcach z Rosji - po części też Chin -  oraz na produkcji i technologii tych drugich. 

   Dobrej i spokojnej nocy

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Corleone 11 Tak, jestem bardzo zapracowana. 

Ale opowiem co mi się wczoraj przydarzyło, będziesz zaskoczony. Czytałam u syna w przedszkolu, i tak wiesz nie bardzo wiedziałam, co i jak, bo grupa takich małych ludzi

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

. Wyobraź jak skończyłam czytać, to dzieci mnie oblepiły i tak tuliły mocno, że myślałam że mnie przewrócą, nie dało się oderwać niektórych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Corleone 11 Powiem Ci to było szczególne doświadczenie, czytałam w sumie 15 min, bo to malutkie dzieci i po pierwszych minutach poczułam już, że zaczęły się przybliżać i wysuwać łebki w moją stronę, potem kilka maleńkich rączek zaczęło mnie głaskać po rękach i nogach, i tak mnie dotykały cały czas, a gdy skoczyłam to był szał rzuciły się na mnie i tuliły się... chyba nie jest ze mną tak źle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...