Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Cygnus płonący nad głową


Rekomendowane odpowiedzi

@corival powiem tylko jedno - gdzieś tam chciałem powiedzieć więcej, to mnie wyproszono. Pamiętaj, piękna, wrażliwa Pani, że, na ten przykład:

 

 

Szuwary wieczności są domem

 

to jest tzw. ręczne robienie poezji. To jest naginanie czasu, przestrzeni, emocji tylko i wyłącznie w/g na swój użytek. To jest bardzo ogromny konflikt. Bierzesz, na siebie ogromną odpowiedzialność, podając taki pogląd. Dając taką potężną- informacje. Mówisz, mnie czytelnikowi, który wypił cysternę dobrej wódki, że gdzieś tam są jakieś szuwary wieczności i to jest mój dom...?! Co ja mam teraz  biedny, pijany zrobić... no idę więc kierując się Twoimi słowami w poszukiwaniu tego mojego domu w szuwarach wieczności. Ale gdzie te szuwary. Tyle się naczytałem, a tutaj żadnego domu w szuwarach wieczności. Nie wiem czy mnie rozumiesz. Zawsze bardzo chętnie wyjaśnię głębiej- nie zawsze mam czas. Chciałbym jedynie subtelnie dość swoje zdanie. Powiedz tylko słowo, a zamilknę. Cenię Twoją wrażliwość dlatego napisałem. Co  tym zrobisz, wszystko zrozumiem. Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dach Ech, no tak, wiem... Znowu wtryniłam coś na kształt własnego poglądu (czy jak to tam nazwać). 

Przyznam, nieświadomie... zabrakło mi sylaby i to konkretne słówko wydało mi się odpowiednie.

Dziękuję za czytanie i cenne uwagi. Nawet jeśli się kiedyś opędziłam, to i tak czytam z uwagą. 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten tekst przypominał mi wizję jaką kiedyś snułem. O tym, że Bóg to Wszechświat, a wszystkie znajdujące się w nim planety, słońca, gwiazdy, żyjące na nich organizmy, w tym my jesteśmy jak komórki budujące jego ciało. 

Dobry wiersz. Przypomniał mi jeszcze najsłynniejszy cytat z Łowcy androidów ;) 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@GrumpyElf Tego o frachtowcu nie wiedziałam, nowa informacja, dziękuję :) Miło mi, że zajrzałaś. Pozdrawiam :)

@Czarek Płatak Intrygujaca ta Twoja wizja. Starożytnym, którzy nadali nazwę temu skupisku gwiazd przyświecała z pewnością inna, ale... co to szkodzi.

Co do "Łowcy androidów"... jejku, nie pamiętam kiedy widziałam ten film, więc i rzeczonego cytatu nie bardzo...

Ach, no i dziękuję za odwiedziny.

Pozdrawiam :)

Edytowane przez corival (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...