Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

lunarni


Rekomendowane odpowiedzi

@GrumpyElf Do czego to doszło, żebym musiał publicznie przyznać, że podoba mi się erotyk... :P No dobra, podoba mi się! Ale uważam, że ten erotyzm to taki całkiem delikatny nie jest ;]

No i chyba muszę ćwiczyć uważniejsze czytanie. Coraz częściej zdarza mi się z rozpędu zobaczyć inne słowo niż jest, czasem z komicznym skutkiem... "zaćmij mnie swoją patelnią" xD

"Nawigacja pragnień" - dobre.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ależ nawigacyjny erotyk! ehhh! 

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

 

Ten dotyk - "opuszki", "oddechy", "pragnienia" budują skojarzenia niemal atmosferyczne.

 

Dla mnie --> świadomie zadajesz księżycowi atmosferę. Jest teraz drugą ziemią. Te liryczne zagęszczenie atmosfery zaczyna niemal "uziemiać" czyli w tym wypadku "uLUNArniać" czytelnika, staje się bardziej grawitacyjny, mocniej naciska stopą na powierzchnię naturalnego satelity, by tytułowa "lunarność" nie powodowała zbyt długiej utraty metaforycznego kontaktu z autorką tekstu. Super! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Radosław

Aż poszedłem po mapę uczuć ;) 

 

Ale do rzeczy. 

Bardzo podoba mi się klimat i energia tego utworu. Kobieta w pragnieniach, podana z taktem i dużą przestrzenia dla czytelnika na dopowiedzenie. O to właśnie moim zdaniem w tym chodzi.

 

"zawiruj

 

przymknę oczy

zaufam po omacku

w spójność orbit 

 

oddam się

śmiałym opuszkom

szeptowi oddechów

nawigacji pragnień

 

zaćmij mnie

swoją pełnią"

 

W wytłuszczonych wersach widzę jeszcze możliwości - jak to by powiedział Adam Nawałka " tu mamy jeszcze rezerwy" ;) 

 

Pozdrawiam 

wzbudziłaś ciekawość 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gosława Lubię całkowite zaćmienia, ale te całkowite rzeczywiście warte polecenia ;) Dzięki, Reniu. 

@Nata_Kruk Nata, jak mi miło, że Ci się spodobało. Pozdrawiam!

@error_erros A weź, nic nie mów, ja piszę erotyki? Sama nie wierzę :) 

@Annuszka Dziękuję, Annuszko :)

@Sylwester_Lasota Przegięcia zostawiam na inne okazje :P Pozdrawiam, Sylwku!

@emwoo W moim klimacie mini się sprawdza, może coś w tym jest ;) Bardzo mi miło, że tak uważasz. Ściskam, Madziu.

@corival Tak ładnie nazwałaś te kilkanaście słów - maleństwo. Dzięki Ci za to, Cori :) 

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Tomas, Twój komentarz ewidentnie postępuje temat ;) Bardzo trafnie. Cieszę się, że Ci się podoba! Ściskam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Anna_Sendor Aniu, te słowa przyszły w bardzo odpowiednim dla mnie momencie, i mimo że na wyrost, biorę w całości, bo ich teraz potrzebuję. Dziękuję.  

@Tomasz Kucina Tak, właśnie :) Super blood moon lub bardziej majowo super flower moon. Ten rok rozpieszcza ilością pokryć, że już pozwolę sobie nawiązać nomenklaturą do klimatu wiersza. Odczuwasz wpływy księżyca czy ignorujesz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...