Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

ZONA


huzarc

Rekomendowane odpowiedzi

Zona medialnej poprawności

cenzura, która pisze

prawdę i historię od początku

gdzie wypróżnione zostały

liberalne wolności

ostały się jej nagie szkielety

 

Zabili i obdarli ze skóry

 

Władza medialnej oligarchii

opresją

unieważnienia i wykluczenia

 

Kultura w sidłach ideologii

liberalna dewocja

bigoteria progresu

kto myśli inaczej

jest chory

terapia ostracyzmu

 

Doskonały niewolnik kocha swą niewolę

lubi mieszkać w domach ze szkła

ssać miodną pierś na kredyt

wychowani przez manipulację

w estetyce promocji i rat zero złotych

spowiadamy się ułudzie

 

Wirtualne sacrum

inkwizycja oburzenia

tworzy świat nowych barbarzyńców

 

Prywatyzowanie wolności słowa

przez medialnych despotów

ministerstwo prawdy

pod adresem www i tagiem

polityka unieważnianie w cyfrowym świecie

jak z retuszowanych starych fotografii

z których znikali martwi towarzysze

 

Paradoks i apostołowie liberalnego cynizmu

zetrą na jałowy pył

myśl wyzwoloną z adoracji

ich świata

 

 

Kult utracjuszostwa

wygłasza gładkie formułki

i natchnione creda

wokół pustej celebry

pięknie brzmiących idei

i obcesowej ignorancji

 

Wolność to prawo do mówienia

nawet jeśli ktoś nie chce tego słyszeć

kto nie chce słyszeć to niech zasłoni swe uszy

nie nie knebluje mi usta

brudnymi rękoma

 

Wyzwolenie przez zniewolenie

to ewangeliczne przesłanie

oddaj wszystko

a my damy ci więcej

najwięcej tego

co najmniej potrzebujesz

 

Ucieczka potem obława

gonitwa po ścieżkach zagubienia

bezwolność jako wypluty ogryzek

świata pozbawionego wolności

który jest wyborem ale i decydowaniem

możesz wybrać lecz nie zdecydujesz

co ci wybrać wolno

to wymaga

odpowiedzialności

poświęcenia

ryzyka winy

a tych słów się nie lubi

ich artykulacji się unika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • huzarc zablokował(a), odblokował(a), zablokował(a) i odblokował(a) ten utwór
  • huzarc zablokował(a), odblokował(a), zablokował(a), odblokował(a), zablokował(a) i odblokował(a) ten utwór
  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 7 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

@huzarc Hej!

Bardzo dobry tekst...

System! W jakim ludzie muszą mieszkać, odbiega od racjonalności. 40% procent bez spłuczki, 60% bez gazu... ( jakoś tak )

Nic! Nie jest dla ludzi, tylko dla popierdolonego państwa. Jak można było zrobić z ludzi małpy; rzucają banany pod nos,

obierają skórą i wcinają propagandę...smak zostaje, jednak ale! W unii wychowankowie ( my ) widzą barbarzyństwo - nie idą z duchem epoki, terażniejszości; choć ciężko, starają się zachować jakieś prawidła kultury!  Nie można tego wojną rozstrzygać - co w głowach tych ludzi siedzi? Pomyślmy! Gdyby Polska nie była w UE? Podobna propaganda miałaby miejsce. Z dala od mediów - proste, ubogie życie, a tamci! Niech się zabijają, o co? Pytam! O wartość - choćby dyskurs,

dzięki jakiemu dziedziczymy przeszłością skarby! Dzięki unifikacji  wszystko matnieje - jak tramella pomarańczowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • @Waldemar_Talar_Talar Może cień to anioł stróż? Ja tak przypuszczam. Horyzont to wiadomo. Horyzont i cień świetnie do siebie pasują. Nie bać się – to największe chyba zadanie. Nie wolno mi publikować ze względu na obietnicę, ale w komentarzu mogę, to zostawię.   Msza musza   Pod niebieniem powały muchy tańcowały: Niestworzonej radości życia ubijały Pianę. Niestworzony dni radował musze: Grał im tańce prościutko w maluteńkie dusze.   Na posłaniu swym człowiek muchom sie dziwuje: Po godzinie godzinę patrzy – nie tańcuje; Może chciałby – nie może: Nie jest muchą Bożą Ani myszką, jest nędzą: Własne myśli grożą   Potępieniem i sądem: One sądem właśnie. Da-li Bóg mu oświatę – zrozumie nim zaśnie Taniec muszy, mszę muszą, jej porządek skryty: Te zakręty, przegony w ciasnej izbie ryty.   Tak! zrozumiał olśniony z... zamknionymi oczy... Lecz czy on? czy sen jego patrzył przez ur-oczy? "Pod niebieniem powały, pod niebieniem białym My aniołki z muchami, z Bogiem tańcowałym."   Pozdrawiam :)    
    • @violetta   Oczywiście, nikt nie lubi pracować bez umowy o pracę i bez jakiegokolwiek wynagrodzenia, a większość ludzi nie ma wyboru i musi pracować, tymczasem: gdyby pani byłaby osobą o nabytej niepełnosprawności - stopień umiarkowany, nielegalnie bezdomną - pozbawioną jakichkolwiek praw, jednak: myślącą - samodzielnie i musiałaby pani za darmo pracować na rzecz schroniska wbrew własnej woli - co pani zrobiłaby? Pracowałaby pani? Jeśli nie: zostałaby pani wyrzucona na zbity pysk - to jest właśnie doświadczenie życiowe - tego doświadczyłem i niby dlaczego mam ufać ludziom? Dla mnie większość ludzi: to - dwunożne ssaki agresywne, dodam: nie słucham piosenek (drgań) na trzeźwo, jeśli chodzi o kolację - robię parówki na gorąco z chlebem, keczupem i herbatą, potem: będę oglądał filmy z polskimi napisami na CDA - wykupiłem tam Pakiet Premium    Łukasz Jasiński 
    • Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

      Z pewnością wszak urodę dziedziczy się po babci.
    • Amor Meus! Kocham! Chcę! Mus? – Czy trochę nie z braku relacji z ludźmi? Czy gdyby...? Pamięć o Tobie służyłaby mi? Ludzie, wciąż myślę jak się z nimi dogadać? Każdą dopuszczalną drogę próbuję zbadać, Ale dotychczas na każdej bramy i kraty, Chociaż niby mi bliżsi, wciąż paty i straty... Ty, Amor Meus rozumiesz z mych spraw więcej, Lecz jesteś ponad nimi – gardzić mną Ci łatwiej... Czy gardzisz? Czy mógłbym zasłużyć? Nie bardzo!...  Lecz czuję, że nie Ty a ludzie bardziej gardzą.. Czy chciałbyś mimo to mnie prowadzić? Być może. Czy podążałbym wprost, niezbaczając? Nie gorzej? A mimo to! Choć, mówią *** …  
    • @Rafael Marius o tej porze za rok będę chodziła z nią na spacery i będę jej kupować co tylko będzie chciała:) zobaczymy jakie imię jej dadzą, będzie pewnie śliczna:)
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...