Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki
Wesprzyj Polski Portal Literacki i wyłącz reklamy

Androny


annzau

Rekomendowane odpowiedzi

Po raz kolejny siedzę przed ścianą.

Żyje z świadomością, że ściany się walą.

Zanużam papierosa w szklance zimnej wody.

                                                     (  Zrozumiałam, że pot, jak łzy, bywa słony )

 

Stukam coraz głośniej palcami o blat.

Wytupując nogami, żałobny takt.

Zdaje mi się chyba, że gonię w piętkę.                                                                                                         

 

Diabeł mnie woła na pogawędkę?!                                                                                         

 

Postawił ,,znaczącą" soli beczkę...

                   Nabić w butelkę, mnie teraz zechce;

 

Zerkam ukradkiem na jego ściany.

Wszędzie zwisają zdobione ramy.

 

                                                                                      ( Jedna tam wisi z moim nazwiskiem )

 

Łabędzi śpiew, wpada

 zza okna                                                                                

 

z

 

        P łonie

       I skra

              S amotnie,

       K ona

 I 

           E uforia

                      M efistofelesie 

obok mnie.

 

Edytowane przez annzau (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@annzau Jeśli mogę pozwolić sobie na szczerość - mam mieszane uczucia. Tekst rozstrzelony, w sumie nie rozumiem, po co. Chyba, że pod tą ścianą z wiersza doszło do jego egzekucji (dobra, wiem, to słaby żart) :P Niektóre rymy sprawiają wrażenie ułożonych na siłę i odniosłem wrażenie, jakby sam proces rymowania odbywał się trochę kosztem treści... Ale z drugiej strony - ten patent z "wierszem w wierszu" (ten wewnętrzny nazwijmy roboczo "Pisk") - fajny patent, bardzo pomysłowe ;D

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@error_erros Bardzo szybko sprecyzowałeś mój problem :) Często przy pisaniu, gdy przychodzi mi jakiś pomysł i już to gdzieś zapisze, wprowadzam korekty. Gubie przy tym główną myśl i sile się, żeby brzmiało to nie wiem jak to określić.. może mniej "laicko"?  Wiem, że popełniam sporo błędów, ciągle się jeszcze uczę. Cieszą mnie takie komenatrze, gdyż zawsze w jakąś strone pomagają mi się ukierunkować i rozwinąć. Liczę, że następnym razem również podzielisz się swoją opinią. Ostrzejsza krytyke też przyjmuje

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wojciech Pierwotnie tekst był ułożony w kolumnie, tyle, że w takiej wersji do mnie nie przemawiał. Z pewnością w wersji na komputer jest bardziej zbliżony do tego jak układałam go przy edycji. Natomiast na telefonie jest w 100 % rozstrzelony. Może za wcześnie dodaje wiersze do gotowych, ale jestem bardzo niecierpliwa i ciężko mi się poprawia utwór, łatwiej napisać coś nowego ( niekoniecznie lepszego xD ) Dziękuję za komentarz i pozdrawiam

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

 

@[email protected] Dziękuje za kolejny przyjemny komentarz, Serdecznie pozdrawiam 

Edytowane przez annzau (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...