Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Nie bój się

po ciemnej stronie była nie raz

może nie tak daleko

          może nie aż tak ciemnej

 

mrok zna doskonale

porusza się w nim dosyć ospale

ugrzęzła beznadziejnie

          znowu wygląda miernie

 

pragnie tego mroku

tej czarnej woalki

nie szuka już wyjścia

           oddaje życie bez walki

 

28.04.2021 r.

 

Opublikowano

@wojciech wiesz, już dawno temu stwierdziłam, że "rozmawiam muzyką". Jedyna piosenka, która teraz mogłaby mnie pocieszyć, to dźwięk klucza w drzwiach. Dziękuję, lubię Korteza, doskonale wpisuje się dzisiaj w mój nastrój.

Opublikowano

@wojciech czas... słowo klucz - mam nadzieję... @wojciech wiesz, już dawno temu stwierdziłam, że "rozmawiam muzyką". Jedyna piosenka, która teraz mogłaby mnie pocieszyć, to dźwięk klucza w drzwiach. Dziękuję, lubię Korteza, doskonale wpisuje się dzisiaj w mój nastrój.

Opublikowano

Dobrze oddany stan peelki, niechby tylko peelki... ale wiem, że autorzy czasami przenoszą własne doznania

na papier, to może pomóc, ot, dobrze się też wygadać. Świetnie, gdy obok jest słuchacz.

Pozdrawiam.

 

Właśnie tego teraz słucham.

 

Opublikowano

@wojciech ująłeś to tak doskonale i ściśle, że sama nie opisałabym tego lepiej. Dokładnie tak jest, ktoś niszczy i mnie i siebie, ale i ja swoje do tego dołożyłam. Choć nie chciałam... Nic nie zagmatwales. Tak właśnie jest.

@Nata_Kruk przyznaję, że tu i tylko tu mogę wyrzucić z prawdziwej siebie wszystko. Nie chcę o tym już rozmawiać z nikim, kto mnie zna. Tu jest miejsce wylewu mojej rozpaczy. Ale trzymam się. Dziękuję za dobre słowa. Piękna muzyka. Kolejna dziś. Trafiłam na swoich. Słucham. Piękna.

@wojciech jaki wiersz?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • Czarny kruk nadzieja to jałowe jakoś to będzie wyblakłe i zardzewiałe nawet nie nudne mistycznie wciąż trwa na co potrzebne dziwaczne są sny tworząc w umyśle tok absurdalnych myśli  magiczny seans trwa   a kruk w rzeczy samej szczególny to ptak 
    • @Alicja_Wysocka Poezja daje doskonałe złudzenie omnipotencji. Ale żeby naprawdę móc wykorzystać potencjał poezji, należy najpierw mieć odwagę żyć poza nią. Im więcej człowiek wie o sobie, o innych ludziach, o świecie i jego zjawiskach, tym bardziej świadomie może tworzyć rzeczywistość liryczną, tym odważniej zaglądać poza zwykły sens słów. Człowiek, który boi się żyć, będzie się też bał eksplorować głębię swoich myśli i emocji w dziele. Zatrzyma się na etapie rejestracji, a nie rozumienia.
    • @Berenika97 Czas leczy rany i pozwala spojrzeć na sytuację z innego punktu widzenia. Pewnym jest to, że tym podobne wydarzenia na długo, jeśli nie na zawsze zostaną w sercu i umyśle, a co dana osoba z tym zrobi niewątpliwie ukształtuje ciąg dalszy przyszłości.   Przeczytałem wiele, wiele lat temu swój horoskop na całe życie, a szczególnie moje relacje z kobietami i wierzcie mi wówczas  raczej w to nie wierzyłem, byłem nastolatkiem, ale życie potwierdziło to co tam wówczas przeczytałem. Powie ktoś, że to po prostu przypadek, że to moje wybory działania, reakcje i brak doświadczenia ukierunkowały wydarzenia w takim a nie innym kierunku. Nie zaprzeczam, lecz uważam, że przeznaczenie odgrywa w ludzkim życiu dominującą rolę.  Dla heteroseksualnego mężczyzny, kobieta zawsze będzie ważną częścią życia, ale przysłowie: "Jak sobie pościelesz tak się wyśpisz" mówi samo za siebie.
    • @Berenika97 Siedział mi w głowie ten wiersz przez parę dni :) więc muszę dopisać    Odwrócony wisielec  wyszedł w karcie więc skreśleni byli już na starcie tak uwierzyła że to o nich chodziło że przez pętle jej życie  się zakończyło
    • Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

       Tak - wierszem można wiele, myślę, że więcej niż sobą, chociaż to też cząstka Ciebie.
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...