Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Możliwe, że jestem grotem z kamienia,
Marmurem drażniącym całun nagości.
Czystym pragnieniem, piętnem natchnienia,
Ale to wszystko nie ma znaczenia.

Możliwe, że jestem nieposkromioną
Myślą bezwiednie na wiatr rzuconą,
Kłamstwem zrodzonym z potrzeby mnogości,
Szafirem bez skazy, jednak, co z tego?

Możliwe, że czekam na nocy nadejście,
Bo wtedy ból znika w szarości otchłani,
Zatacza się okrąg subtelnej nicości
Bezdźwięczna żądza...jednak to na nic!

Możliwe, że śniłem o pamiętnej wolności...
Złotej monarchii z łbów zdartej bezwiednie.
I Babel budowałem na znak mej boskości.
Kainowe znamię wciąż wlewając w siebie.

Opublikowano
CYTAT (Loverman @ Sep 8 2003, 07:52 PM)
Możliwe, że jestem nieposkromioną
Myślą bezwiednie na wiatr rzuconą,
Kłamstwem zrodzonym z potrzeby mnogości,
Szafirem bez skazy, jednak, co z tego?

Możliwe, że czekam na nocy nadejście,
Bo wtedy ból znika w szarości otchłani,
Zatacza się okrąg subtelnej nicości
Bezdźwięczna żądza...jednak to na nic!

Podobaja mi sie te dwie zwrotki, chociaż pozostałe tez są dobre, ale te szczególnie. Można by go troszkę dopracować, ale ogólnie jest na dobrym poziomie, według mnie oczywiście.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • PS chyba wolę proz3 bez tego AI. Co wysysa i wkłada w siebie 
    • @Leszczym Nawet największy ból trzeba czasem okłamać - by zamilkł. To dobre słowa- bo wtedy może da się go oswoić, nie wiem. Gdybym- nie da się losu przewidzieć- nie jest prawdą, że jesteśmy autorami własnego scenariusza na życie. Podoba mi się.
    • A mi się widzi. Że dobrze jest kochać  Znam takie małżeństwo, co się rozwiodło i bagatela 30 lat jego nie było w żaden sposób choćby najmniejszy. A dziś choć jest ból i nienawiść może już wyparowania, on ją prosi, by go nakarmiła. Ona jeszcze się z tego śmieje, ale pewnie w końcu go i nakarmi. Bo i gotuje i sprząta i chodzi za lekarzami To prawdziwa historia. Ja go przewijałam. Może te uczucia w ogóle są nieistotne. Tam się zatrzymujemy nad nimi. Po prostu są dla siebie i już. Zrobić coś prostego nie dla siebie tylko. Co trzeba. Mieć na to siłę. Miłego dnia    
    • Gdybym mniej ją kochał co przecież mogło się kiedyś udać mniej nienawidzilibyśmy się po rozstaniu nasz zawód przybrałby łagodniejszą formę że też tego nie wiedziałem, że też się nie spodziewałem (ślepa miłość)   Gdym był innym człowiekiem lepiej, znacznie lepiej, napisałbym tę prozę celowałbym może nawet w awangardę top topów rozumiem jednak, że nie jestem w stanie wybrać publiczności więc zrezygnowałem z cyzelowania (hurtownik)   Gdybym może chciał bardziej wyjaśnić ubrałbym tę wypowiedź w więcej sentencji niestety tłumaczyłem już tak dużo i tak bardzo wiele totalnie bezskutecznie zupełnie że cztery strofo zwrotko akapity najzupełniej na dzisiaj wystarczą (rezygnacja)   I ja i czytelnicy wiemy skądinąd doskonale że najciekawsze, najgłębsze i najbliższe sedna jest to co nienapisane Nawet największy ból trzeba czasem okłamać - by zamilkł (oczywistość nad oczywistościami).   Warszawa – Stegny, 11.08.2025r.
    • @Annna2 dziękuję Aniu. Najważniejsze, że byłaś. Dzięki :)
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...