Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Zgłoś



  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • @olwi-tch ja też bardzo lubię takie wiersze :) Ekstra i wprost !!
    • @Marek.zak1 bardzo mi się podoba takie podejście; niska waga należy do dobrego tonu w towarzystwie; ludzie trenują tenis,pływaja,pilnują się bardzo; ja sama zaliczam kilka razy dziennie swoje podskoki( 150 jednorazowo) i uwielbiam rower. Właśnie Mąż mi ostatnio opowiedział, co jada dwóch z moich ulubionych muzyków (nazwiska przemilczę) - obydwaj przystojni na zabój ; jeden jada tylko zupki, a drugi...orzechy w śmietanie, ha, ha tyle, ale za to jak ci chłopcy wyglądają fiu, fiu,( a starsi ode mnie, więc w drugiej połowie życia ;))) ale ciacha !   pozdrawiam miło  
    • @iwonaroma fajny tytuł i puenta ;))  środek dość banalny, ale i tak plus za brak piór i skór, jak to u niektórych bywa...
    • ...myślę, że imigranci odpływający od brzegu, może chcą o nim zapomnieć, wypierają obrazy,przeżywane dramaty, jednak sama podróż łodzią, czy pontonem - jest  jedynie kolejnym etapem exodusu, a bynajmniej jego zwieńczeniem. Tekst jednak przeciętny bo nie niesie ani nadziei, ani nie dotyka istoty dramatu;  przechodzi jak notka - obok...    
    • @Hiala Każdy faktycznie musi przez nie przejść :// A suchą nogą nie da się niestety :// @Łukasz Jasiński Bycie lub nie pasożytem nie jest takie oczywiste. To bardzo uproszczona jest klisza niejednej motywacji. Nawet ci duzi co zarabiają i znaczą, też to zawdzięczają różnym grupom i w ich szeregach bardzo długo mogą być również tak postrzegani. Żadna pensja ani praca ani nawet pasja czy wolontariat wcale nie wyklucza pasożytnictwa. A i kobieta na utrzymaniu mężczyzny czy na odwrót też taką nie jest, bo przecież tak czy inaczej dużo wnosi. To są takie klisze często spotykane. Uproszczenia. Ostatnio obejrzałem nowego Monte Christo autorstwa francuskich filmowców. Tam było dużo o zemście. Dużo jej ciemnych stron. Ogólna teza jest taka no nie mścij się po prostu. Odpuść, ale już motywacja osób się mszczących w ten, czy inny sposób jest daleko bardziej złożona, skomplikowana i niejednoznaczna. Kiedyś byłem zwolennikiem teorii 70 %. Jest dobrze, jak 70 % ci się udaje, wtedy jesteś dobry. Ale im więcej piszę, również rzeczy słabszych, widzę że jak 30 % tego co napisałeś ma sens znaczy jesteś dobry gryzipiórek, czy drapiklawiatur ;))) @Łukasz Jasiński Tutaj akurat nie bardzo się zgadzam, ale niech każdy żyje jak chce.. @Dagmara Gądek Gratuluję i staram się współodczuwać. Mam mały kontakt z artystami. W sztuce również jak we wszystkim jestem na bakier. Tak już mam, zawsze miałem. Żadna grupa mnie jakoś nie polubiła bardzo mocno i w żadną się nie zaangażowałem na 100 %. Zawsze jestem w trochę kontrze. I właściwie wszędzie tak miałem nawet od podstawówki. Tak naprawdę mam kilku przyjaciół z dzieciństwa, trochę rodziny i paru znajomych. I to jest tak naprawdę całym moim światem. Mam dziecko, tak zdarzyło mi się, ale ojcostwo wytrzymałem tylko przez kilka miesięcy. Potem eks żona stwierdziła, że absolutnie nie, a ja z czasem się z tym stopniowo pogodziłem. Nie mam posady, nie mam majątku, nie mam partnerki (żony absolutnie nie chcę) więc sama rozumiesz - inny punkt widzenia :)))
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...