Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)

 

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

 

W mżysty dzień
chodziłem po opokach marglistych
pod powierzchnią wierzchowiny spoczywają
wymarłe zwierzęta z gromady głowonogów
z nieistniejących mórz
czasu wielkiego wymierania

Doświadczyłem trudu kroków
mozołu stąpania po rozległych bruzdach roli
dotarłem do miasta
które jest nieodzowną częścią tej projekcji

Mówiono że ze mnie jest
psychodeliczna podpora starówki
ze względu na obrazki
niespełniające kryteriów pożądanej nowości
podobnie jak para butów
z których paluch mi wychodził

Z okna w ratuszu widzi mnie namiestnik
przedstawiciel bogobojnych mieszkańców
co dzień patrzy czy jeszcze stoję na placu
niczym gorący ziemniak
obiekt pożądania którym nikt nie chce się sparzyć

Tutaj jak w Arles za nieobecny wzrok
symptomy obłąkania będę przegnany
ale nie mam gdzie odejść
chyba tylko na cmentarz komunalny
olejek nardowy został naszykowany

Edytowane przez arkadius (wyświetl historię edycji)
Opublikowano

Odmalowałeś słowami bardzo plastyczny obraz. Tak to niestety bywa z nowatorami, że chodzą w dziurawych butach. Nie wiem, czy pośmiertna sława daje jakąkolwiek satysfakcję.

Jako geologowi, nie pasuje mi tutaj ta opoka (choć wiem, że poetycko pasuje). Bardziej adekwatne byłyby tutaj wapienie :)

 

Pozdrawiam. FK.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • @Nata_Kruk @Migrena @Deonix_

      Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

      "Bądź jak wiatr, który rzuca się w przestrzeń z jaskini skalnej. Wznoś się wyżej, coraz wyżej…"   Dziękuję bardzo za wszystkie ślady zainteresowania, pozdrawiam. 
    • @Annna2   super ! dyskutujemy !   a puste kościoły ?   a spadek IQ ludzi w europie o 12 punktów w ciągu 25 lat ?   a gigantyczny wzrost śmierci młodych ludzi ( w USA - o 37 % w ostatnich latach) ? narkotyki, alkohol, bezsens życia ?   a perspektywy mieszkaniowe młodych ludzi w Polsce ?   a bezsensowny konsumpcjonizm ?   a totalna degradacja środowiska ?   a zapaść służby zdrowia na całym świecie ? ludzie umierają na normalne zakażenia które dawniej leczono antybiotykami - dzisiaj już nie działaja i od 30 lat nie wynaleziono nic nowego ?   a wreszcie zapach nuklearnej zagłady - zajrzyj na uniwersytet w Chicago.. na Doomsday Clock !   a styl życia młodych ludzi ? żyja i kochają się przez ekran.   mało ?    
    • @Waldemar_Talar_Talar No Waldemarze, zmień ostatnie słowo, proszę...  A chcesz żeby Twoja Pani napisała co Ty robisz na widok zgrabnych dziewczyn?
    • @Berenika97Z Poetką się można dogadać, nie inaczej, w sensie zgody :)
    • @huzarc Dziękuję! Rzadko ktoś czyta tak uważnie - te słowa o ironii i czułości zarazem trafiły prosto w intencję. Pozdrawiam serdecznie. :) @Annna2Trochę tak, taki subtelny ten poranek. :)Cieszę się, że "zobaczyłaś" kogoś w tle.  Bardzo dziękuję!  @Marek.zak1Bardzo dziękuję! Rzeczywiście warto :))  @MigrenaDziękuję! Twój komentarz sprawił, że zobaczyłam swój wiersz na nowo - i że warto było go napisać. :) @Alicja_WysockaBardzo dziękuję! "Na kawę i na poezję i niech mi nikt nie próbuje zmieniać tego, co moje." - ostatnio chyba mam podobnie. :))) Zawsze chciałam mieć jakby "siostrzaną duszę"  - przemiłe słowa i dzięki za nie. :)
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...