Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

role play


Rekomendowane odpowiedzi

Za każdym razem, gdy widzisz muchę albo inne owady na martwej naturze, zwiędły płatek albo czarną kropkę na jabłku, malarz przekazuje ci potajemnie wiadomość. Mówi ci, że rzeczy żywe są nietrwałe, wszystko jest tymczasowe. Śmierć w życiu. Dlatego mówimy o martwej naturze.
Donna Tartt, Szczygieł 

 

 

 

 

czyha

krąży 

w okna zagląda

 

sprawdza jak się mam

i czy żyję

 

gdy macham do niej kutasem

kurczy się i jakby zawstydza 

lecz nie odchodzi 

 

każdy do odegrania ma swoją rolę

 

pozwól mi tylko doczytać 

rozpoczęte książki 

dopić 4 róże i zaśpiewać 

jak Tom Waits

 

hey little bird, fly away home

Edytowane przez Olaf Gawryluk (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

:)

Przed publikacja dluuugo zastanawialem się czy w zastępstwie słowa kutas nie użyć słów „strzała amora”

ale uznałem ze to byłaby „czysta poezja”

ktora tylko „czyste umysły” mogą się napawać. Nie ma co udawać bo równie daleko mi do jednego i jak i do drugiego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grynszpani przepraszam ze nie odpowiedziałem w pierwszym odruchu. To wynika stąd ze nie za bardzo wiedziałem co napisać. Teraz tez nie wiem. Zasadniczo nie jestem na nic chory a przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo. Pewnie to drugie, bo diagnostyka to dziedzina rozwojowa:-) Ale istotne ze choroba czy choroby nie przeszkadzają mi w codziennym życiu. Skąd takie tematy i słowa? Trudno powiedzieć. Dla tego wiersza temat znalazłem w kodzie książki

Mariusza Szczygła pt Nie ma. Tam on cytuje i rozwija ten genialny cytat:-). 
Może i powinno być Ś. ale S. co jest w istocie figlem smartfona s.jest zagadkowe bo może to sumienie, albo samobój albo Sylwia :-) s. może mniej śmieszne bo zmiękczenia liter są śmieszne. Smert’ w innych językach z ostatnia litera zmiękczona brzmi jakoś dostojniej. Trzymaj się i bardzo dziękuję za uwagę i wskazanie orta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...