Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Antyfonarz


Rekomendowane odpowiedzi

Gdybyś wiedział, co znaczy kocham
nie raniłbyś słowem czułym , nieszczerym.
Jak w Antyfonarzu zamkniete pieśni
tak ja zamknięta w sobie
tobie niewierna
Nie mam już siły być niewolnicą
twoich wymagań i pragnień twoich.
Skrzydła miłości przestały oplatać moje ramiona
kiedyś w uścisku twoim.
Dziś wspominam tylko te chwile , które
przychodzą do głowy.
Niewierna tobie
w Antyfonarzu zamknęłam nasze rozmowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jak w Antyfonarzu zamkniete pieśni
tak ja zamknięta w sobie
tobie niewierna"

"Niewierna tobie
w Antyfonarzu zamknęłam nasze rozmowy"

Z tego można zrobić klamry spinające wiersz. Pozostałe elementy są banalne - na czele ze skrzydłami miłości - choć rozumiem zamysł.
Proponuję jeszcze popracować z tym tekstem.

Pozdr.

Cat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'banalność' pojęciem względnym....
np. dla mnie banalne może być życie, umieranie, świat, bóg, nie-bóg, nienawiść, miłość.......
wszystko może być banalne....
a dla kogoś to co napisałem może być obrazą systemu wartości....

więc Pani Catalino: może nie 'banalne' a raczej 'często widziane w tekstach poetyckich'....?

pozdr.

/ktotam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za komentarze. Przy okazji mam pytanie do pani Cataliny.Dlaczego miłośc,która przecież w zyciu codziennym jest swoistego rodzaju banałem wedlug pani powinna być opisywana w inny sposób.Moim zdaniem powinna ona wręcz być tak opisywana.Po co ubarwiać , uwznioślać bezsensownie coś , co przez ludzi zostało zdegradowane do właśnie wielokrotnie już wspomnianego banału.To w ramach wyjaśnienia "skrzydeł miłości "które są dość podcięte w dzisiejszych czasach:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pani Anny.Użycie patosu i słow potocznych nie jest bez znaczenia.Droga pami jak juz wczesniej nadmienilam mialam zamiar ukazac dwojakość miłości: jako czegoś wzniosłego oraz jako banału.. Sama więc pani rozumie że móowienie tyko w sposób potoczny lub tylko poslogujac sie patosem dopiero byłoby nie na miejscu.Dziekuje za komentarz. Czekam na dalsze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.




Panie ktotam - wszystko jest pojęciem względnym, niestety żyjemy w relatywnym świecie.
Wyznaję zasadę, że o upodobania i kolory nie należy się sprzeczać. To, co ja uważam za dobre, wcale takim nie musi być w oczach innych.
Jeżeli coś brzmi dla mnie "banalnie", to tak napiszę - i wcale nie oznacza to, że jest to coś, co jest często widziane w tekstach poetyckich.


Pozdr.

Cat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.




Nie napisałam, że trzeba ubarwiać i uwznioślać.
Napisałam, że uważam pewne elementy w tym wierszu za banalne. Takie jest po prostu moje zdanie. I jest ono - siłą rzeczy - subiektywne.
Jest w tym wierszu dużo piękna i po prostu uważam, że "podcinanie" utworu tylko mu szkodzi.
Warto popracować nad słowami, bo jest nad czym. Powinien stać się melodyjny, a jest szarpany.

"Dziś wspominam tylko te chwile , które
przychodzą do głowy." - czy można wspominać chwile, które nie przychodzą do głowy? Jeśli coś nie przychodzi do głowy, to się tego nie wspomina. Czy też jutro peel będzie wspominał te, które nie przyjdą? (Oczywiście re może być w stylu - "wszystko można").
Uważam też za szkodliwe powtarzanie "twoich" - "twoim".

Pozdr.

Cat

P.S. Jestem za łamaniem kanonów, stereotypów, reguł - ważny jest sposób, w jaki się to robi - to tak na marginesie i nie koniecznie całkiem a propos.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Catalino.Wielokrotne użycie slow "twoim ", "twoich" również nie jest bez znaczenia dla mnie.Wiersz ma charakter swoistego rodzaju wyrzutu więc użycie tych słow potęguje wrażenie winny jaką podmiot liryczny obarcza owego "jego".W zyciu codziennym również mając pretensje do kogoś mówimy:"Twoja wina , ty , twoje ,twój etc." Momentami mogę sie z panią zgodzić , ze wiersz moglby brzmiec inaczej, być moze mniej potocznie(według pani banalnie) obawiam się jednakowoz , ze moglby on wowczas zatracic swoj pierwotny sens czego bardzo bym nie chciała.Nie jestem zwolenniczką poezji , która swym brzmieniem przypomina bełkot człowieka pijanego:)pozdrawiam i licze na dalsze konwersacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...