Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)

Tu się wiele rzeczy zdarzy,

bo w krainie fajansiarzy,

nikt naprawde nie pracuje,

każdy tylko się lansuje.

 

Tu raporty, statystyki,

jakie świetne są wyniki,

fajansiarze prezentują,

inwestorów przekonują.

 

Niezliczone prezentacje,

pokazuja, kto ma rację,

kto strategię dziś wyznaczy,

wszystkim jasno wytłumaczy,

 

żeby akcje kupowali,

inwestorzy duzi, mali,

że zarobią na tym krocie,

lepiej niż na samym złocie.

 

I naiwni inwestują,

akcje firmy wciąż kupują,

obligacje zamawiają,

póki jeszcze kasę mają.

 

Co się nagle okazuje?

Firma nic nie produkuje,

w magazynach też nic nie ma,

bo to wszystko była ściema.

 

Właściciele zrozpaczeni,

całej kasy pozbawieni.

teraz banki ich ścigają,

choć niczego już nie mają.

 

Wszystkie konta wyczyszczone,

długi firmy zaś szalone.

Fajansiarze gdzieś to mają,

z życia teraz korzystają.

 

Pensje, premie i bonusy,

praca wszak ma same plusy.

i odprawy milionowe,

to jest życie odlotowe.

 

Powstał system całkiem nowy,

kapitalizm fajansowy.

Właściciele bankrutują,

fajansiarze ich rujnują.   

 

 

Edytowane przez Marek.zak1 (wyświetl historię edycji)
Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

-----------------------

To są gospodarczy spekulanci, a stworzył ich system, w którym rozproszony akcjonariat tak naprawdę przestał kontrolować giełdowe firmy. Dawniej właściciel, by ich z dnia na dzień pogonił, ale w obecnym systemie, drobni akcjonariusze nie mają na nic wpływu.  

Opublikowano (edytowane)

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

A Ci ogonek zgubiło.

Pamiętam, że były też afery z podwykonawcami. Korporacje zakładały spółki córki, które zlecały małym firmom wykonywanie zadań, np. przy budowie hipermarketów, po czym taka spółka rozwiązywała się, zostawiając wykonawców na lodzie.

Pozdrawiam

Edytowane przez Sylwester_Lasota (wyświetl historię edycji)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • @Myszolak   Bardzo dziękuję!    Wcale nie odleciałaś - wręcz przeciwnie!  Masz absolutną rację - miasto, wieżowce, szkło - to wszystko jest symbolem tego, jak funkcjonujemy teraz. Bardzo cenię Twoje komentarze.  Serdecznie pozdrawiam. 
    • bardzo ładne   z pudełka wspomnień listy wypadły     dalej odpowiem postem wyżej  
    • @Marek.zak1 Marek jakie zwłoki, krokodyl by Ciebie zjadł :)) Tu akurat no problem :)) @piąteprzezdziesiąte Lubię takie czasem, choć nie zawsze jakoś super mi się udaje... W grze słów chodzi o to, by z ich gry wykrzesać prawdziwą i nieoczywistą głębię. I nie zawsze to się udaje niestety, tutaj powiało oczywistościami i powierzchownością za bardzo niestety... ://
    • @bazyl_prost   Dziękuję za opinię. O ile brak luzu mogę zrozumiec, bo to wynika z mojej osobowości - jestem taka "sztywniara", to  jednak nie rozumiem co dla Ciebie oznacza, że "kolory są ciężkie jak zaklinowane". Może to trafna diagnoza. :)  Pozdrawiam.  @Wiechu J. K.   Bardzo dziękuję!  Dziękuję za ten komentarz - i za ten cytatu. Rzeczywiście, most w relacjach międzyludzkich bywa kruchy, a egoizm potrafi go podważać.   Serdecznie pozdrawiam. :)  @Nata_Kruk Bardzo dziękuję!    Cieszę się, że „stroje słowne" trafiły do Ciebie. Czasem sama nie wiem, czy dobrze ubrałam to, co chciałam powiedzieć -więc taki odzew bardzo pomaga.   Serdecznie pozdrawiam. :) @lavlla nisu   Bardzo dziękuję za te słowa.    „Pustka w sercach i pustka między sercami" -  tak  pięknie ujęte.   Serdecznie pozdrawiam. :)  @iwonaroma   Bardzo dziękuję!    „Aż druga strona też będzie mieć dość" - to smutne i prawdziwe zarazem. Czasem trzeba czekać na tę wspólną gotowość do zakończenia, a to potrafi trwać latami.   Serdecznie pozdrawiam. :) 
    • Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

      i to jest istotą wiersza   dwie baby na przeciw siebie na twarzach tkwi sztuczny uśmiech rozmowa zdawkowa i nie wiesz po co wałkują wciąż pustkę ... Pozdrawiam
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...