Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

czuły punkt


iwonaroma

Rekomendowane odpowiedzi

Takie wydarzenie jest podwójnie wstrząsające i dramatyczne - zarówno dla "sprawcy", jak i "poszkodowanego"... Mam wrażenie, że jedna mała zmiana w drugim wersie mogłaby pomóc to nieco intensywniej wyrazić:  "(paradoksalnie) właśnie w ten moment". Jak myślisz?

Pozdrawiam :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Dokładnie. Często skupiamy się na "uderzanym" ale i "uderzający" może przeżyć niezły szok skutkiem swojej działalności :)

Twoja propozycja zmiany podoba mi się pod względem treściowym, nie wiem tylko jak to wyjdzie wizualnie :) 

Zdrówka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Widzę, że usunęłaś też "gdy" sprzed "kwiat"... Teraz można to też tak odczytać, jakby to uderzenie spowodowało rozwijanie kwiatu z pąka.., więc powstała mała niejasność wypowiedzi, ale być może była przez Ciebie zamierzona. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale właściwie to było moją intencją, żeby zaznaczyć, iż pozornie niedobrym zachowaniem (np. uderzeniem) wywołujemy pozytywny efekt. To tak np. jak mistrz wali ucznia po głowie :) (tylko że on to robi świadomie, chcący) a ten właśnie w tym momencie doznaje oświecenia :)

A więc wrócę do pierwszej wersji :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Ojej .., to ja na początku źle zrozumiałam twój wiersz, to znaczy nie wyczytałam w nim pozytywnego efektu, a raczej grozę uderzenia w coś delikatnego, właśnie kiełkującego, co w moim odczuciu jest jednoznaczne ze zniszczeniem go... Ale nie chce Ci znowu mieszać w głowie moim subiektywnym odbiorem , wybacz jeśli to niepotrzebnie zrobiłam. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie stało, wiersz przeszedł transformację ;)

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

 

Nic się nie stało, wiersz zatoczył koło i wrócił do punktu wyjścia ;) Widocznie nieprecyzyjnie się wyraziłam (choć precyzja i poezja chyba nie mają się ku sobie ;)). Wydawało mi się, że słowo "paradoksalnie" ciut naprowadzi na trop, ale to takie okropne słowo... ;)

Zdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...