Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Emeryt u seksuologa czyli recepta na nudę


Maciej_Jackiewicz

Rekomendowane odpowiedzi

Karykaturalne przedstawienie danego środowiska to satyra ... nie ma czego brać do siebie różne przypadki się zdarzają. Mi nie przypadł do gustu ten wiersz ale jak zaznaczyl freeman niektórych bawi w filme kop w tylek itd.

 

Edytowane przez Marcin Krzysica (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

 

Drugiemu nie powinno się, ale emerytowi  owszem, jak pisałaś wcześniej można. A ja tylko zapytałem czy po tej zamianie tekst będzie śmieszny - jak widać cię nie rozśmieszył. Jak dziadek emeryt czuje się krzywdzony i się odgryza to tekst o nim jest śmieszny, jak młoda poetka, to chamskie ? Ten sam tekst obraża kobiety a emerytów nie?

 

Mnie ten tekst nie ubódł ani nie zdenerwował, po prostu uznałem go za popełnioną w afekcie żałosną karykaturę paszkwilu i nie pisałbym o nim, gdybyście nie wywołali kilkudniowej dyskusji z dookreśleniem, że Bożenka za mało pisze i za często komentuje.. A to już było jak adres.

Na zakończenie pragnę ci podziękować Justyno za napisanie otwartym tekstem, że ten tekst po zamianie na "młoda poetka" nie jest satyrą a paszkwilem. W paszkwilu adresat nie musi być nazwany wprost, może być domyślny, czego pięknym przykładem jest utwór Juliana Tuwima "na jednego endeka co na mnie szczeka". "Podmiankę" dokonałem by poznać twa opinię, czy SAM TEKST jest śmieszny czy obraźliwy. Bo niektórym młodym wydaje się że z emerytów można po chamsku drwić, ale od młodych poetek wszystkim wara.

Jeszcze raz dziękuję za pomoc.

 

I to by było na tyle.

 

Pozdrowienia

Bogusław

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Wolny, akurat ten utwór Tuwima zwraca się bezpośrednio do "endeka" Niektórym - to paszkwil, zatem, bo zwrot bezpośredni do poetek. 

"Podmiankę" błąd gramatyczny, powinno być "podmianki".

I napisz rozprawę o chamstwie. 

P.S. ty chciałeś poznać moją opinię? O!  Też pozdrawiam.

Edytowane przez Justyna Adamczewska (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Tekst niesie ze sobą dużo satyrycznej gorzkiej prawdy. 

Mam pewne kontakty ze środowiskiem Uniwersytetu Trzeciego Wieku i w pełni podzielam opinię autora. Nie generalizuję, ale w określonym przedziale wiekowym dużo jest zgorzkniałych starców i staruszek, którzy uwielbiają narzekać,  pluć na innych, krytykować za wszelką cenę. Nie znaczy to wcale, że w innych grupach wiekowych nie ma takich postaw.

Autor ma umiejętność obserwacji świata i krytyczne, satyryczne spojrzenie. 

Tekst napisany jednak trochę ordynarnie i jakby w pośpiechu. Nad takim tematem warto  posiedzieć i wycyzelować. 

Sama puenta też mogłaby być lepsza. Nie narzucam niczego,bo to autor decyduje o swoim wierszu, ale warto go podrasować. Za(jeb)iste! ;) 

 

Edytowane przez Fred (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak piszesz i wrzucasz na publikę, to musisz być przygotowany na różne komentarze ((przecież to nie nowość) więc się nie obrażaj, tylko wyciągaj wnioski na temat różnej wrażliwości odbioru. Tak jak Ty masz prawo pisać o szczytowaniu staruszka, mokrych kalesonach itd. tak czytelnicy mają prawo mieć inną wrażliwość odbiór i wyostrzone poczucie estetyki. My Polacy,  potrafimy podzielić się na sprzeczne grupy wzajemnego adorowania nawet przy takiej sprawie jak powyżej. Jak mi się coś nie podoba, to czytam tylko raz. I tak jest z Twoim wierszem. Natomiast inne utwory, które wzbogacają wyobraźnię, wnoszą człowieka na wyższy poziom estetyki i piękana- czyta się wielokrotnie. Twój wiersz też zapewne ma grono swoich czytelników, których bawi i śmieszy. I przecież o to chodzi. 

:))) :)))

Edytowane przez MaksMara (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam przy okazji poczytać limeryki niejakiego janko

na portalu Publixo

tam to dopiero jest cała fizjologia ze sfery intymnej.

Mój wierszyk w porównaniu jest bardzo niewinny.

Niemniej masz rację -emerytom bez poczucia humoru taki tekst

raczej się nie spodoba.

Edytowane przez Maciej_Jackiewicz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...